Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 330054 alkalommal)

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #975 Dátum: 2015. Március 22. - 12:41:54 »
DE-vel nem nyúlhatsz nagyon mellé, szerintem viszi az erős szőrzetet is. Lord shopból kb. 2000Ft-ért megoldható a kezdés, pl.: L6 + néhány csomag penge.
Késeket találsz itt a fórumon az elad topikban. Sokkal jobbak és olcsóbbak, mint amik újonnan elérhetőek és shave ready-k.
Kelleni fog egy pamacs is (akár kés, akár DE) és borotvakrém pl.: Figaró habzó, szinte bárhol kapni.
Hajrá!  :borz1:
Esetleg dobj egy bemutatkozást a "Légy üdvözölve!" topikba.

 :+1: Jelenleg egy L6-ot nyúzok plusz van 8-9 fajta pengém (pár ezerből kijön az egész) és megvagyok vele elégedve. 5 napos borostát is viszi lazán.
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Feles

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #976 Dátum: 2015. Március 22. - 14:20:07 »
:+1: Jelenleg egy L6-ot nyúzok plusz van 8-9 fajta pengém (pár ezerből kijön az egész) és megvagyok vele elégedve. 5 napos borostát is viszi lazán.

Köszi a segítséget! Szerintem még ma megrendelem a szükséges eszközöket. Akkor pottyanni fog egy L6, hozzá néhány penge, egy Figaró habzó, meg egy pamacs (aka.: cbandi starter pack :hat:).
Aztán ha megjönnek, meg is írom a bemutatkozást, mint teljes értékű, használható borotvával borotválkozó tag.  :buek:

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #977 Dátum: 2015. Március 22. - 14:29:16 »
Jól döntöttél  :2thumbup:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #978 Dátum: 2015. Március 22. - 17:11:33 »
Bp., Szt. István krt.  - Tátra u. sarka Ázsia Diszkont:
BRUT:
:o
(szerintem)

Nem elérhető csoki46

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #979 Dátum: 2015. Március 26. - 23:37:11 »
Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre jobban érdekel a borotvakéssel történő borotválkozás. Testvéremtől 1-2 hónapja kaptam egy shavettet ami hagyományos gillette pengét eszik persze félbetörve. Egész jól boldogulok vele úgy érzem eljött az idő, hogy váltsak borotvakésre. Pamacs és egyéb borotválkozáshoz szükséges krémek, szappanok már vannak, az eddig olvasottak alapján már csak kés és bőr kell a kezdéshez.
Az itteni hirdetések között jelenleg nem találtam számomra megfelelőt egyikből sem, segítségeteket szeretném kérni, hogy merre kezdjek el nézelődni. Lehetőségekhez mérten szeretném minél olcsóbban megúszni, majd idővel fejlesztem a készletem.
Köszönöm a segítséget! :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #980 Dátum: 2015. Március 27. - 00:04:11 »
Ha rám hallgatsz, vársz. Itt a piactéren lépten-nyomon felbukkannak jobbnál jobb kések s kiegészítők. Korrekt, megbízható eltársaktól, akik jellemzően garanciát is válalnak, hogy a késükkel akár a megérkezés napján, azonnal borotválkozhatsz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #981 Dátum: 2015. Március 27. - 00:13:00 »
Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre jobban érdekel a borotvakéssel történő borotválkozás. Testvéremtől 1-2 hónapja kaptam egy shavettet ami hagyományos gillette pengét eszik persze félbetörve. Egész jól boldogulok vele úgy érzem eljött az idő, hogy váltsak borotvakésre. Pamacs és egyéb borotválkozáshoz szükséges krémek, szappanok már vannak, az eddig olvasottak alapján már csak kés és bőr kell a kezdéshez.
Az itteni hirdetések között jelenleg nem találtam számomra megfelelőt egyikből sem, segítségeteket szeretném kérni, hogy merre kezdjek el nézelődni. Lehetőségekhez mérten szeretném minél olcsóbban megúszni, majd idővel fejlesztem a készletem.
Köszönöm a segítséget! :)

Miben gondolkodsz?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető csoki46

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #982 Dátum: 2015. Március 27. - 08:12:24 »
Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre jobban érdekel a borotvakéssel történő borotválkozás. Testvéremtől 1-2 hónapja kaptam egy shavettet ami hagyományos gillette pengét eszik persze félbetörve. Egész jól boldogulok vele úgy érzem eljött az idő, hogy váltsak borotvakésre. Pamacs és egyéb borotválkozáshoz szükséges krémek, szappanok már vannak, az eddig olvasottak alapján már csak kés és bőr kell a kezdéshez.
Az itteni hirdetések között jelenleg nem találtam számomra megfelelőt egyikből sem, segítségeteket szeretném kérni, hogy merre kezdjek el nézelődni. Lehetőségekhez mérten szeretném minél olcsóbban megúszni, majd idővel fejlesztem a készletem.
Köszönöm a segítséget! :)

Miben gondolkodsz?

Mit szeretnél tudni? Nem értem egészen a kérdésed :)

pmol322 Köszönöm a válaszod, egyelőre várok!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #983 Dátum: 2015. Március 27. - 11:27:35 »
Ár, méret, használt, új, szénacél, rozsdamentes, angol, német, spanyol, amerikai, mindegy?

Mi az ami mentél szeretnél segítséget kérni a választásban.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető csoki46

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #984 Dátum: 2015. Március 27. - 11:40:15 »
Ár, méret, használt, új, szénacél, rozsdamentes, angol, német, spanyol, amerikai, mindegy?

Mi az ami mentél szeretnél segítséget kérni a választásban.

Ennyire konkrét elképzelésem még nincs, jelenleg 10ezernél többet nem nagyon tudok a dologra áldozni (borotva, bőr). Szóval kénytelen vagyok a pénztárcámhoz igazítani az igényeimet. Ez lesz az első borotvakésem szóval tanulásra kellene elsősorban, hogy elsajátítsam a megfelelő technikát.
Amennyiben ennyi pénzből nem lehet kihozni a dolgot, mennyit kellene még hozzáraknom?
Köszönöm a gyors válaszokat!  :bow:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #985 Dátum: 2015. Április 01. - 20:02:42 »
Ár, méret, használt, új, szénacél, rozsdamentes, angol, német, spanyol, amerikai, mindegy?

Mi az ami mentél szeretnél segítséget kérni a választásban.

Ennyire konkrét elképzelésem még nincs, jelenleg 10ezernél többet nem nagyon tudok a dologra áldozni (borotva, bőr). Szóval kénytelen vagyok a pénztárcámhoz igazítani az igényeimet. Ez lesz az első borotvakésem szóval tanulásra kellene elsősorban, hogy elsajátítsam a megfelelő technikát.
Amennyiben ennyi pénzből nem lehet kihozni a dolgot, mennyit kellene még hozzáraknom?
Köszönöm a gyors válaszokat!  :bow:
Ha kicsit vársz és nézelődsz az elad topikban akkor szerintem ennyiből is kihozod- Máshol nemigazán találsz ennyiért tényleg használható cuccokat. Új borotvakést nem igazán érdemes venni, ráadásul a régi késeknek általában az anyaguk is jobb.
Most is van az elad topikban 9ezerért egy szép nagy angol vas, az szerintem ideális tanulókésnek is.

Nem elérhető csoki46

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #986 Dátum: 2015. Április 01. - 23:44:40 »
Ár, méret, használt, új, szénacél, rozsdamentes, angol, német, spanyol, amerikai, mindegy?

Mi az ami mentél szeretnél segítséget kérni a választásban.

Ennyire konkrét elképzelésem még nincs, jelenleg 10ezernél többet nem nagyon tudok a dologra áldozni (borotva, bőr). Szóval kénytelen vagyok a pénztárcámhoz igazítani az igényeimet. Ez lesz az első borotvakésem szóval tanulásra kellene elsősorban, hogy elsajátítsam a megfelelő technikát.
Amennyiben ennyi pénzből nem lehet kihozni a dolgot, mennyit kellene még hozzáraknom?
Köszönöm a gyors válaszokat!  :bow:
Ha kicsit vársz és nézelődsz az elad topikban akkor szerintem ennyiből is kihozod- Máshol nemigazán találsz ennyiért tényleg használható cuccokat. Új borotvakést nem igazán érdemes venni, ráadásul a régi késeknek általában az anyaguk is jobb.
Most is van az elad topikban 9ezerért egy szép nagy angol vas, az szerintem ideális tanulókésnek is.

Szemezek azzal az angollal amit említesz :) Kicsit várok még, de lehet, hogy lassan elcsábulok.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #987 Dátum: 2015. Április 07. - 20:40:05 »
Ár, méret, használt, új, szénacél, rozsdamentes, angol, német, spanyol, amerikai, mindegy?

Mi az ami mentél szeretnél segítséget kérni a választásban.

Ennyire konkrét elképzelésem még nincs, jelenleg 10ezernél többet nem nagyon tudok a dologra áldozni (borotva, bőr). Szóval kénytelen vagyok a pénztárcámhoz igazítani az igényeimet. Ez lesz az első borotvakésem szóval tanulásra kellene elsősorban, hogy elsajátítsam a megfelelő technikát.
Amennyiben ennyi pénzből nem lehet kihozni a dolgot, mennyit kellene még hozzáraknom?
Köszönöm a gyors válaszokat!  :bow:
Ha kicsit vársz és nézelődsz az elad topikban akkor szerintem ennyiből is kihozod- Máshol nemigazán találsz ennyiért tényleg használható cuccokat. Új borotvakést nem igazán érdemes venni, ráadásul a régi késeknek általában az anyaguk is jobb.
Most is van az elad topikban 9ezerért egy szép nagy angol vas, az szerintem ideális tanulókésnek is.

Szemezek azzal az angollal amit említesz :) Kicsit várok még, de lehet, hogy lassan elcsábulok.
Szerintem nyúgodtan megveheted, ha esetleg mégsem válik be, még mindig tovább tudod adni, akár értékvesztés nélkül is.

Nem elérhető csoki46

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #988 Dátum: 2015. Április 08. - 15:32:16 »
Sikerült ma megvennem életem első borotvakését  :hurra:
Használt Dovo solingen kés, mielőtt használatba venném szeretném egy hozzáértő személlyel rendberakatni az élét, hogy hozzám shave readyként jöjjön. Olvastam, hogy több ember is vállal bérköszörülést, de ezek régebbi hozzászólások voltak, ki az aki még foglalkozik ilyennel és esetleg el tudná vállalni?

Nem elérhető tibcsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #989 Dátum: 2015. Április 14. - 18:48:33 »
Sziasztok!
Igaz, hogy már több mint egy hónapja regisztráltam az oldalra, de most éreztem úgy, hogy írjak is. Eddig borotvagélt / Gillette, Nivea, Balea /és Barbon krémet használtam, hozzájuk AS balzsamot illetve arcszeszt. Borotvát is többfélét kipróbáltam már a Gillette Sensorral kezdtem, de a Mach3 és Fusion is játszott, nem beszélve a különböző eldobható borotvákig. Pamacsom is volt a régi Merkúrtól a Balea pamacsig!
Az oldal hatására kezdtem el borotva szappant használni, ebből is az ARKO-t, ami szerintem nagyon jó szappan! Ehhez szintetikus pamacsot használok és a borotválkozás végén AS helyett timsó kockát használok, bár 30 év borotválkozás után nem vágom meg magam. Csak a feeling kedvéért! A DE borotvám még nem érkezett meg, de napok kérdése ez is.
A lényeg, amiért ilyen hosszúra sikerült a bevezetés: mindent az Ebay-ről rendeltem! Az ARKO stiftet Törökországból (2 hét), a timsót Indiából 100 gr. 1030.-Ft (2 hét), szintetikus pamacs Kína (2 hét) kb. 1000.-Ft.
Szerintem olcsó és megbízható oldal egy kis idő ráfordítással nagyon jó cuccokat lehet beszerezni!
További szép napot mindenkinek!
A ruhánk csak bőr és nem balon,
arcszeszünk is csak PITRALON,
de jegyezd meg jól, míg a Föld kerek,
mindig lesznek Rockerek!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici