Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 321376 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #885 Dátum: 2014. November 29. - 22:55:02 »
A tégelyesnél, minden jobb!

 Ezzel nem értek egyet. Jó az , csak a megfelelő pamacs kell hozzá. Közepes borz minimum. Disznóval nem barátok.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #886 Dátum: 2014. November 29. - 23:13:36 »

MWF
Itt a fórumon láttam valahol, túl sok mindent nem tudok róla. Csak írta hogy, télen előszeretettel használja.
Miért jobb télen mit egy másik szappan? Ha jobb egyáltalán?

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #887 Dátum: 2014. November 29. - 23:15:45 »
Szárazbőrűeknek jobb az olyan szappan, ami hidratál, sőt "zsíroz" - az MWF a lanolinnak köszönhetően alaposan puhít és hidratál. Az én esetemben ennek olyan hatalmas jelentősége nincs, mivel a bőröm nagyjából közepes, de vannak, akiknél nem mindegy, különösen télen, utcára menés előtt.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #888 Dátum: 2014. November 30. - 08:59:50 »

MWF
Itt a fórumon láttam valahol, túl sok mindent nem tudok róla. Csak írta hogy, télen előszeretettel használja.
Miért jobb télen mit egy másik szappan? Ha jobb egyáltalán?
Szubjektív, hogy kinek mi jó. Kellemes zsíros érzésű (lanolin?) réteget hagy az arcon, van aki ezt szereti. Én pl van amikor igen, de nem csak ezt használom télen, Proraso sensitive (fehér) is bejön télre, a szantálos meg főleg. Ha kezedbe kerül az MWF próbáld ki (hátha itt tud neked vki adni egy kicsit, mintának), aztán majd meglátod. Amúgy fenti tulajdonságai mellett szimplán jó szappan is.

Nem elérhető nkoszta

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #889 Dátum: 2015. Január 03. - 11:04:46 »
Mint új fórumozó szeretném megtudni mit érdemes venni.
25 éve volt egy safety pengém azzal tanultam borotválkozni. Majd jöttek az eldobhatók és a mindenféle csoda Gillette borotvák. Most Philips körkéses van, ami nem vág elég simára, pedig nem a legolcsóbb fajta.

Nagyon tetszenek a Japán egyenes pengék, és a klasszikus kések is. Kérdés, hogy kell ezzel borotválkozni? Milyen "anyagok" kellenek hozzá? Új vagy használt penge?

A Shavette-t miért tartják többen veszélyesebbnek, mint a hagyományos pengéket?

Előre is köszönöm!

Herr

  • Vendég
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #890 Dátum: 2015. Január 03. - 11:16:18 »
Mint új fórumozó szeretném megtudni mit érdemes venni.
25 éve volt egy safety pengém azzal tanultam borotválkozni. Majd jöttek az eldobhatók és a mindenféle csoda Gillette borotvák. Most Philips körkéses van, ami nem vág elég simára, pedig nem a legolcsóbb fajta.

Nagyon tetszenek a Japán egyenes pengék, és a klasszikus kések is. Kérdés, hogy kell ezzel borotválkozni? Milyen "anyagok" kellenek hozzá? Új vagy használt penge?

A Shavette-t miért tartják többen veszélyesebbnek, mint a hagyományos pengéket?

Előre is köszönöm!

Szia.
Hogy kell ezekkel borotválkozni? Könnyedén ámde megfontoltan. :) Férfias egy foglalatosság az biztos:)
És ,hogy mi kell hozzá?
Kell egy borotva ,ez a te döntésed ,hogy új vagy régi,mennyit szánsz rá először,de jellemzően egynél úgyis több lesz  ha megtetszik)
Kell Pamacs,borotvaszappan,egy bőr ,meg a sallang arcszesz ,timsó,pre valami ,hogy puhítsad a szőrt(de ezek  nem kötelezők)

Nézz videókat a neten,én is tettem fel már párat .


Herr

  • Vendég
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #892 Dátum: 2015. Január 03. - 11:51:58 »
Tökéletes kések. Max ha nincs szerencséd majd meg kell kérj valakit,hogy élezze meg ,ha szerencséd van akkor jó lesz alapból.
Bőr is pénztárca kérdése. Egy bőrszíj eis jó,csak azzal egy kicsit molyolni kell előtte,vagy veszel DOVO vagy bármi más márkát.
Pamacs  az jó kérdés. Nekem van 4  abból 1 borz ,így nem nagyon értek hozzájuk majd a többiek megmondják mi a tuti:)

Nem elérhető nkoszta

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #893 Dátum: 2015. Január 03. - 11:52:37 »
Videókat hova tettél fel?

Herr

  • Vendég
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #894 Dátum: 2015. Január 03. - 11:59:06 »
A mai borotválkozásnál ott van pl az utolsó hozzászólásnál.Aztán meg a tecsöveden meglátod a többit.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #895 Dátum: 2015. Január 03. - 12:08:33 »


Pamacsot milyet?
Bőrrel kapcsolatosan valami tanács? Mit érdemes venni?
Nekem az American Crew termékek bejönnek. Ezeket valaki próbálta?

Minimum valamelyik Omega sörte. Jóáron a Connaughtshaving árul. Felette határ a csillagos ég.
Most épp van valami fórumos közös bőr projekt. Ha viszont nem sajnálod rá a pénzt, akkor az Extrametálban kapható Dovo bőrök jók.
Hát az AC nem annyira passzol a hagyományos vonalba, de legalább megúszod a pamacsvásárlást tekintettel arra, hogy az AC nem habzó krém.

De a lényeg az, hogy a fentiekkel itt majd nem mindenki fog egyetérteni, és millió más javaslattal jönnek elő, aminek az lesz az eredménye, hogy ugyanolyan tanácstalanul állsz majd, mint pár nappal ezelőtt  :crazy:

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #896 Dátum: 2015. Január 03. - 14:34:11 »
Tökéletes kések. Max ha nincs szerencséd majd meg kell kérj valakit,hogy élezze meg ,ha szerencséd van akkor jó lesz alapból.
Bőr is pénztárca kérdése. Egy bőrszíj eis jó,csak azzal egy kicsit molyolni kell előtte,vagy veszel DOVO vagy bármi más márkát.
Pamacs  az jó kérdés. Nekem van 4  abból 1 borz ,így nem nagyon értek hozzájuk majd a többiek megmondják mi a tuti:)
Nem tudom, hogy vagy vele, de szerintem elég bosszantó, hogy a magyar webshopokban semmi, de semmi infó nincs a késekről, ellenben, ha az ember felnéz ebay-re még a kés súlyát is kiírják, de külföldi webshopok is kiírnak mindent a penge alakját, súly, a penge mértet és acéljáról pár infó stb.
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Herr

  • Vendég
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #897 Dátum: 2015. Január 03. - 14:50:29 »
Tökéletes kések. Max ha nincs szerencséd majd meg kell kérj valakit,hogy élezze meg ,ha szerencséd van akkor jó lesz alapból.
Bőr is pénztárca kérdése. Egy bőrszíj eis jó,csak azzal egy kicsit molyolni kell előtte,vagy veszel DOVO vagy bármi más márkát.
Pamacs  az jó kérdés. Nekem van 4  abból 1 borz ,így nem nagyon értek hozzájuk majd a többiek megmondják mi a tuti:)
Nem tudom, hogy vagy vele, de szerintem elég bosszantó, hogy a magyar webshopokban semmi, de semmi infó nincs a késekről, ellenben, ha az ember felnéz ebay-re még a kés súlyát is kiírják, de külföldi webshopok is kiírnak mindent a penge alakját, súly, a penge mértet és acéljáról pár infó stb.

Legyen elég annyi,hogy drága és csillog. :) Mi mást kell még tudni . :crazy: :fetreng:
Ha rákapsz a késes borotválkozásra ,úgy is beszerzel majd több szerszámot és úgy már tudsz hasonlítani,mennyit segít az ,ha kiírják a súlyát  így,főleg,hogy első kés mondjuk.
Azt se tudja az ember,hogy az most könnyű lesz vagy nehéz neki ,vagy jó e lesz.De nekem az az álláspontom,hogyha van valakinek egy darab jó kése és nem is akar többet akkor azt megszokja és nem kell kavarnia,használja és kész. Akkor az lesz a jó. Minden egyéb csak összezavarja az embert  és akkor elkezdi gyűjtögetni őket:) Aztán csak kapkodja a fejét.   :coffee:

Nem elérhető nkoszta

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #898 Dátum: 2015. Január 08. - 08:36:52 »
A Titan márkát ismeri valaki? Létezik egyáltalán ez a "Japán" kés vagy csak az Aliexpress által életre keltett temrék?

http://www.aliexpress.com/item/AAAAA-BEST-luxury-gifts-super-sharp-BOSS-valuable-collection-100-handmade-folding-razor-blade-shaving-knife/1989431951.html

Pl!

Érdemes ezt megvenni?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #899 Dátum: 2015. Január 08. - 08:54:06 »
Nem  ;D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici