Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422176 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2355 Dátum: 2014. December 11. - 19:32:57 »
Üdv!  :sör:

Próbálj ki minél több pengét.
Nekem bejön pl lord super chrome, gillette platinum, bic, wilki, zöld astra.

Ha egyszer elkezded, úgyis minél többet ki szeretnél majd próbálni.  :)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2356 Dátum: 2014. December 12. - 11:25:36 »
Dani!

Gondolkoztam az aftershave - preshave kérdéseden is, de ebben tényleg nehéz tanácsot adni.

Én szeretem az arcszeszeket, és mindig hangulat alapján döntöm el, hogy melyik legyen az aktuális. Ugyanis van bontva vagy tíz üveggel itthon.
Balzsamot is használok ha az arcbőrömön érzem, hogy nem ártana. Ilyenkor a borotválkozást követöen arcszeszelek, majd két három óra elteltével arcot mosok és csak utána jöhet a balzsam - én így szeretem.

A lényeg, hogy ha van kedved próbálj ki ebből is minél többet. Szerintem jó variálgatni, nem mindig ugyan azt használni.   :)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2357 Dátum: 2014. December 29. - 13:46:44 »
Sziasztok!

 

Először is szeretnék minden kedves régi és új fórumtársat üdvözölni! Kezdeném egy kis bemutatkozással, majd rögtön tanácsot is kérnék.

28     ves vagyok, kb. 13 éve borotválkozom, eddig csak patronos Gilettekkel, eldobható műanyag vackokkal és villanyborotvával műveltem. Első borotvám egy Gilette Mach 3 volt, azóta volt ennek az elemes megfelelője, aztán Gilette Fusion, stb. Egy idő után elkezdtem sokallni a patronok árát, így áttértem az eldobható műanyag cikkekre. Kizárólag Gilette és Wilkinsonokat használtam, azokból is csak a 3 vagy több pengéset. Nekem egyszerűen az egy meg két pengés nem viszi le a szőröm. Csak nagy kínszenvedés árán, de akkor meg szétszabdalom az arcom, nagy az irritáció, így maradtam a minimum 3 pengés „csodáknál”. Ezen kívül ebben az évben vettem egy Braun alap elektromos borotvát, de sajnos csalódtam benne, nem nekem való. És nagyon unom már az eldobható vackokat is, meg tudok velük szépen borotválkozni, de egyáltalán nem élmény, hanem inkább kötelező nyűg. Szeretném ha inkább élmény lenne, ha úgyis a férfi mivoltom elválaszthatatlan része! Még annyit érdemes rólam tudni, hogy nagyon erős az arcszőrzetem, az a tipikus drótkefe… A bőröm szerintem közepesen érzékeny, biztos van az enyémnél szenzitívebb, de ami tuti, hogy én csak akkor kapok sima eredményt, ha szőrnövéssel ellentétesen (is) borotválkozom. Így mondanom sem kell, hogy szokott kipattogzás és társai jelentkezni, időnként szőrbenövés. Hetente egyszer művelem éppen azért, mert nem kellemes érzés. Kb egy hete neten keresgélés közben bukkantam rá a hagyományos borotválkozásra (Ez a fórum + Pamacs és Penge blog, stb.). Azelőtt azt sem tudtam mi az a DE… Egyszer egyik ismerősöm polcán láttam ilyen készüléket, de nem kérdeztem meg jó-e, hogyan működik stb., nem izgatott. Édesapámtól nem sok mindent sajátítottam el a borotválkozásról, mivel kb. 25-30 éve teljes arcos szakállt visel, amit géppel megnyír, az alját (pár centis rész) meg megigazítja műanyag eldobhatóval, ami nem művészet. Így hát egyedül indultam el a borotválkozás útján, eddig nem szerettem meg, de remélem ezután meg fogom szeretni. Nagy reményt fűzök a DE-hez, mert nagyon megtetszett, azok alapján, amiket itt olvastam, nagy várakozással tölt el. Szóval elhatároztam, hogy elsőre beszerzek egy olcsó DE készüléket, és viszonylag olcsóbb alap kellékeket hozzá, hogy kipróbáljam, milyen is a hagyományos borotválkozás. Ha tetszik akkor szeretnék komolyabb készüléket (készülékeket) is, és ehhez prémiumabb kellékeket, de elsőre nem szeretnék sok pénzt áldozni, nehogy kárba vesszen. Itt szeretnék tanácsot kérni, hogy jól gondolkoztam-e? Illetve még ma-holnap szeretném az első szettemet beszerezni, és ezért, mivel vidéki vagyok a lehetőségeim korlátozottak, kérlek segítsetek választani!
Készülék: a közelemben két alap készülék elérhető: a sima fekete műanyag Wilkinson DE (1500 Ft) VAGY a Lord L111 DE (290 Ft)  -Melyiket válasszam?
Penge: Lord Blue&White (Super Stainless) 5 db-os (90 Ft)
Krém: Barbon krém (430 Ft)VAGY Figaró habzó krém (400 Ft)VAGY Figaró nem habzó krém (300 Ft) -  Melyiket válasszam? (ha Figarót javasoltok, akkor a habzót vagy nem habzót?)
Pamacs: Kezdésnek muszáj? Egyébként csak egy variánst találtam itt a Rossmannban az Isana Men borotvapamacs (1400 Ft)
After Shave: arra gondoltam, hogy abban így elsőre nem változtatnék, van arcvizem, azt szeretem.


Így lehet eredményes, esetleg élményteli az első DE borotválkozásom?
 

Előre is köszönöm a válaszokat, és bocsi a hosszúra nyúlt bejegyzésért!  :bocs:  :thanks:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2358 Dátum: 2014. December 29. - 13:54:51 »
Richie: üdv itt!

Tanácsok röviden:
1. készülékben ha e kettő közül akkor szerintem mindegy, de talán Wilkinson, de ha a helyedben lennék akkor a Lord webshopjából rendelnék egy L6-ot (meg ha már ott vagy, akkor minden pengéből 1 csomaggal),
2. penge: sok mindent próbálj ki, szubjektív hogy ki mit szeret, ha nyitva tartod a szemed szerintem találsz még sokfélét,
3. pamacs: nem muszáj, vannak nem habzó borotvakrémek (pl Figaró), de nagyságrendekkel jobb élményt kapsz pamaccsal, így érdemes egy alap sörtepamacsba beruházni.

Nem írtad mi van a közeledben, és hol vagy. Rossmanban/DM-ben szokott lenni sajátmárkás pamacs, előbbiben Gillette penge is. Sajátmárkás és Nivea borotvakrémeket is érdemes kipróbálni. Ha nyitva tartod a szemed, sok helyen tartanak egyéb pengéket (pl kínai/százforintos boltok, Astra kék/zöld, Gillette, Bic, stb).

Ha tetszik a dolog, érdemes elgondolkozni egy külföldi netes rendelésen, pl egy Semogue/Omega pamacs.

Elgondolkoznék még, hogy lehet-e valami hiba abban ahogy borotválkozol. Elvileg egy eldobható kétpengés borotvának nem kellene annyira meggyötörnie az arcodat, ha normálisan használod. Ha a hibákat átviszed a DE-be, akkor ott is kellemetlen lesz, bár az is igaz hogy a DE-vel jobban lehet kontrollálni és így tanulni.

Ha nem akarsz egyszerre kiadni annyi pénzt, akkor pamacsot+krémet vennék, és aztán DE+pengét.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2359 Dátum: 2014. December 29. - 14:04:23 »
Üdv sorainkban! ;)

Ha egy Müller is akad a közelben, akkor egy-két olcsóbb HJM pamacs is elérhető, illetve Palmolive krém, rúdszappan (mindkettő nagyon tuti, és csak pár száz forintról van szó).

A műanyag Wilkinson vagy egy Lord L6 kérdésre szintén utóbbi mellett adok le egy szavazatot. Több okból is, ezeket (is) megtalálod a fórumot böngészve.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2360 Dátum: 2014. December 29. - 14:09:59 »
Kedves kezdőmókus!

Köszönöm a gyors választ!
De írtam, hogy itt csak a Rossmannban találtam pamacsot (Isana Men 1400 Ft-ért), csak olyan hosszú lett a szöveg, hogy elsikkadhatott  :D Néztem a DM-et is, nem találtam pamacsot... Békéscsabán lakom egyébként.
Akkor javaslod az Isana Men pamacs beszerzését? Ehhez Figaro vagy Barbon krém javallott?

És köszi a készülék-tanácsot is, pont a Lord L6 tetszik, de nem tudok várni a postázásra, szeretnék még ma-holnap valamit beszerezni :) Aztán ha kipróbáltam, bejön, akkor rendelwk L6-ot
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2361 Dátum: 2014. December 29. - 14:13:08 »
Üdv a klubban Richie  :sör:
Müller drogária van a közeledben?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2362 Dátum: 2014. December 29. - 14:14:15 »
Van igen Müller is!
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2363 Dátum: 2014. December 29. - 14:15:28 »
Igen, ha mindenképpen ma akarod elkezdeni, akkor kénytelen leszel venni egy pamacsot, és egy borotvát, és annyira sok választásod nincs, szóval marad az Isana Men + Wilkinson :D Amúgy ismerős az érzés, én se akartam postára várni, DM-es Balea pamaccsal és műanyag Wilkivel kezdtem, célnak megfelelt.

A Figaro és a Barbon krém habzásra kb ugyanaz, te döntöd el melyik szimpibb. Ha a Rossmannak van sajátmárkás krémje (nemtom), akkor vehetsz azt is. DM-nek biztos van.

Szerk: ha Müller is van a közelben, oda érdemes elnézned, mint ezt többen is írták. L6 ott se lesz, de pamacsok/krémek/pengék igen.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2364 Dátum: 2014. December 29. - 14:17:05 »
Üdv, s hogy teljesen összezavarjunk:

- Nem szükséges rögtön pamacs, még mad-dal sem értek egyet, a végeredmény szempontjából egy nem habzó figaro-val is szuper eredményt tudsz elérni, max. az élményfaktor alacsonyabb lesz, mi általában szeretünk pamacsolni, ezért jobbnak tartjuk, de kezdeni szerintem nem _muszáj_.

- Ha nem veszel pamacsot, akkor nem habzó krémet vegyél, mert minden máshoz értelem szerűen szükséges pemzli.

- Ha veszel pamacsot, akkor ne az itthon kaphatóakat, hanem pl. connaughtshaving.com -ról egy jó omega 10xxx sörtepamacsot javaslok én, de ahányan vagyunk, annyifélét fogunk mondani!  ;D

- Készülék: Lord L5 vagy L6 (vagy mindkettő) a Lord webshopból, onnan tudsz Super Chrome pengét is venni, vagy p.ü-ben meg tudjuk beszélni, ha más pengét is kipróbálnál.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2365 Dátum: 2014. December 29. - 14:29:04 »
Hűha...
Köszi srácok, hogy ennyi jótanáccsal elláttok engem :) Azt hittem majd estére lesz kb egy válasz, erre egy órája sem írtam, és máris többen segítettetek :) Szuper ez a fórum! Már csak ezért is pluszban remélem, hogy tetszeni fog a DE-s borotválkozás, hogy ennek a jó csapatnak részesévé válhassak :) Majd leírim a tapasztalataim! Azt melyik topicba kellene? ???
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2366 Dátum: 2014. December 29. - 14:59:20 »
Üdv Richie!  :sör:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2367 Dátum: 2014. December 29. - 16:06:11 »
Üdv itt! Érezd jól magad!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2368 Dátum: 2014. December 29. - 16:39:47 »
Üdv Richie!
Az Isana pamacs sörte vagy borz? Mindenképp sörtét vegyél, mert egy alap sörte sokkal jobb, mint egy alap borz. Ár/érték arányban jóval többet ér! ;)
Ebben az árkategóriában a Hjm az Isana és a Balea ugyanazt tudja, szóval szerintem jó az az Isana kezdésnek. Ha nem akarsz rá többet költeni akkor kár Müllerben, neten, akárhol kajtatni.
De ha icipicit többet szánsz rá és picit várni is tudsz akkor
pl. connaughtshaving.com -ról egy jó omega 10xxx sörtepamacsot javaslok
:)
Pengéket lehet próbálgatni, de érdemes egy pillantást vetned zenith éltárs tesztjére itt:
http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=10.0
Az, hogy mi fog beválni, majd magad úgyis kitapasztalod, de ha műanyag Wilki készülékkel kezdesz, akkor a hozzá adott Wilkinson penge szerintem tökéletesen fogja tenni a dolgát.
(szerintem)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2369 Dátum: 2014. December 29. - 17:06:52 »
Szia, Richie!

Érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici