Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 444617 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2310 Dátum: 2014. November 13. - 12:25:12 »
Váó, nem is gondoltam, hogy ennyi elvetemült van itt.  :thumbup:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2311 Dátum: 2014. November 13. - 12:34:49 »
Ennyi?!
Mindenki!  :crazy:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2312 Dátum: 2014. November 13. - 13:03:12 »
Ennyi?!
Mindenki! :crazy:

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=1fdZmmdKpSY" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=1fdZmmdKpSY</a>
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető grdsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 103
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2313 Dátum: 2014. November 30. - 15:14:58 »
Kedves Éltársak! Bemutatkozásként magamról.
Pelyhedző bajuszú serdülőként a borotválkozásról a Braun és a Mikma villanyborotvák zúgása juthatott csak az eszembe, mivel apám és apai nagyapám ezeket használták, anyai nagyapámat pedig sohasem láttam borotválkozni. Tizenévesként egy Bebo Sher nevű - apámtól kapott - vadiúj, nagyon dizájnos külsejű villanyborotvával kezdtem el borotválkozni, pontosabban az arcbőrömet kínozni, a szőrök nagyobb részének levágása, és jópár (túl sok pár) szőrszál otthagyása mellett.
Már egyetemista voltam, amikor a nagybátyámtól, aki nem tudta, hogy mivel borotválkozok, kaptam ajándékba egy Gillette borotvahabot. Hogy ne vesszen kárba az ajándék, tájékozódtam, és megtudtam, hogy nem csak villannyal, hanem pengével és habbal is lehet borotválkozni. Először egy-, majd kétpengés Gillette eldobható borotvával (BlueII), majd - szintén kétpengés - Gillette Contour borotvával szabadítottam meg magamat az arcszőrzetemtől. A Contourral - a billenő fejének is köszönhetően - már egészen élményszámba ment a borotválkozás, viszont a naponkénti borotválkozás nem esett (volna) jól a Contourral. Az akkori idők népszerű jobbfajta pengés borotváját, a Mach3-at sohasem próbáltam ki, részint sajnáltam rá a pénzt, részint pedig taszított a 3 penge (a négypengés Wilkinsonokról nem is beszélve), valahogy olyan emberidegen high tech érzésem volt tőlük. A high tech-pengehegyek szöges ellentétben álltak a habbal és a vízzel, amelyek olyan egyszerű, jó, és földi dolgok, és már évszázadok óta léteztek, ellentétben a sok-pengével. (A két pengét még bevette a gyomrom, a Contour akkoriban tetszett, nem volt túlzottan dizájnos, ezért is esett arra a választásom.)
Amikor közeledett annak a napja, hogy beálljak a kenyérkeresők táborába, már naponta szerettem volna borotválkozni. Így félhavi fizetésemnek megfelelő összegből beszereztem egy Braun FlexControl nevű borotvát, ami két rezgőkéssel bírt, dögösebbnek tűnt a rezgésének frekvenciája, mint a régi Braunoké, és valóban jobb is volt, mint az addig próbált többi villanyborotva, de messze nem volt kielégítő.
Ezért visszatértem a Contourhoz, majd egyszer csak azt tapasztaltam, hogy nem vágja, hanem inkább tépi a szakállamat a penge, nyilván erősödött a szakállam, vagy rosszabbodott a minősége a pengéknek, vagy egyszerre mindkettő.
Beszereztem hát egy három körkéses Philips villanyberetvát, mondván, az lesz a megoldás, de nem, mert a bőröm nagyon, de nagyon tiltakozott ellene, viszont a szőrszálaim közel sem 100 %-os mértékben tűntek el. Így hát a Philipset nekiadtam apámnak, a Braunjának pont szétszakadt a szitája, azóta is a körkéses csodával borotválkozik, neki bevált. (Szép darab volt, különleges 50 %-os szombati akció keretében vettem az Intersparban, már nyitáskor ott voltam, kis híján össze kellett verekedni érte a többi népekkel, akiknek szintén Philipsre fájt a foguk).
Akkortájt (2007-ben) olvastam a neten, hogy még élnek emberek, akik a hagyományos zsilettpengés borotvával borotválkoznak, mind a mai napig. Időközben megtudtam apámtól, hogy az ősember, és ő sem villanyborotvát használt a régmúlt időkben. Hogy az ősember mit, azt nem tudom, viszont apám egy Gillette Slim Adjustable-t, ami szép állapotban maradt az utókorra; kivéve a penge agresszivitását befolyásoló forgatógombocskát, ami ugyan működik, de nem rögzül az egyes fokozatokban, mivel a borotva mechanikájának szétszedése és kitisztítása után nem sikerült tökéletesre a visszaszerelése apám által. Szerencsére ez a borotva élvezeti értékét nem befolyásolja. Apámtól megkaptam a Gillette Slimet, azóta is ezzel nyomom. A DE borotvához igazodóan a palackos habról rögtön áttértem a borotvakrémre és a pamacsra, próbáltam borotvaszappant is, nekem inkább a krém jött be.
A komfortérzetet illetően nekem a DE borotva messze a legjobb. A napokban próbaképpen mentem egy kört a Braun FlexControllal, maga a gép működött rendesen, az arcbőröm már kevésbé volt lelkes, így a borotválkozást DE pengével fejeztem be. Ennyit a rezgőkésről, szép tárgyi emlék lesz a gyerekemnek.
Évek óta kétnaponként borotválkozok, mert olyan borotvával eddig még nem találkoztam, amivel naponta is jól esett volna a borotválkozás. Extra érzékeny bőrrel, viszonylag erős, gyorsan növő, de ritka szőrzettel rendelkezem. Keresem a naponkénti borotválkozásra a megoldást, a napokban - remélhetőleg - boldog tulajdonosa leszek egy Merkur Futurnak. Pillanatnyilag itt tartok.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2314 Dátum: 2014. November 30. - 15:38:12 »
Ez szép volt : )
 :kv2:

Üdv itt!
(Futur szerintem tetszeni fog.)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2315 Dátum: 2014. November 30. - 15:40:07 »
Üdv! Érezd jól itt magad!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2316 Dátum: 2014. November 30. - 15:53:49 »
Üdv közöttünk.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2317 Dátum: 2014. November 30. - 15:57:25 »
Üdv a fórumon!
A Futur jóóóóó. ;)
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2318 Dátum: 2014. November 30. - 15:57:54 »
Üdv a megtértek között! :)
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2319 Dátum: 2014. November 30. - 16:32:30 »
 :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2320 Dátum: 2014. November 30. - 16:43:53 »
...még élnek emberek, akik a hagyományos zsilettpengés borotvával borotválkoznak, mind a mai napig.
Ez tetszett.  :fetreng:
Bizony, még élnek ilyen elvetemültek! Üdv a fórumon!  :sör:
(szerintem)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2321 Dátum: 2014. November 30. - 22:25:39 »
Szia, grdsi!

Nagy utat jártál be, és jó helyen kötöttél ki. :thumbup: Érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Herr

  • Vendég
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2322 Dátum: 2014. December 01. - 14:51:20 »
Üdvözlet grdsi !

Egy a biztos! Egy JÓ borotvakésnél még nem találtak fel alkalmasabb eszközt az arcszőrzet eltávolítására!
Sokat olvasgatsz itt és majd még rákapsz arra is, aztán  meglátod,hogy az út amit oly hosszan bejártál még csak a kezdet volt  :thumbup:

Nem elérhető Rozoga

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 111
    • Premier Сasual Dating Authentic Ladies
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2323 Dátum: 2014. December 03. - 18:34:12 »
Üdvözlet mindenkinek !
Csak pár szóban mondanék magamról. Mikor serdült a szakállam, még csak a hagyományos borotvák voltak (és a sok pattanás), tehát egy egy borotválkozás után úgy néztem ki mint a malac disznóvágás idején.  :borosta:
Aztán jöttek a csudább nál csudább borotvák, úgy hogy fel is hagytam a DE borotválkozással. Egyszer csak eljött az idő és meg kért a fiam (mert Ő bukkant erre az oldalra) hogy ugyan má' merészelnék e neki demonstrációt tartani  a borotvával!
 Mertem aztán ez lett belőle, hogy vásárolok borotvákat és élvezem a DE borotválkozást. Csak halkan jegyzem meg, amíg saját eszemtől borotválkoztam nem nagyon volt kaszabolás, most hogy olvasom a technikákat és sajátítanám, na most van...  :whoops:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2324 Dátum: 2014. December 03. - 18:40:13 »
Isten hozott!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici