Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 320870 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1800 Dátum: 2015. Február 25. - 18:48:34 »
Ennél rondább volt, éjjel megpróbalom megtalálni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1801 Dátum: 2015. Március 04. - 19:43:49 »
Sziasztok!

Tegnap megérkezett a Timor. Ma volt időm kipróbálni. Akkor jöjjön a story  :evil:

Kibontottam, szép fekete papírdoboz, de belül nem volt semmilyen tartódoboz. Nem baj, kis pénz, kis foci  ;D. Kicsit csalódott voltam, mert eléggé rövidnek véltem a szárát, azonban használat közben bebizonyosodott, hogy nem feltétlenül baj a rövid szár. A Lord L5, L6-hoz képest a Timor a rövid szára ellenére hihetetlenül kényelmes és biztos fogást nyújtott számomra.
Áttettem a 2-3 borotválkozásnyit használt kék Personna pengét a Gillette Vintage-vól és a szokásos procedúrával (zuhany, kevert borotválkozás előtti krém, 2-3 percig hagyni szívódni a krémet, majd 1-1 arányban figaro és barbon krémkverékből habosítás). Szóval mindent ugyanúgy csináltam, mint szoktam, talán annyi volt a különbség, hogy 1 nappal rövidebb volt a borostám, de ez nálam kifejezetten nehezítő tényező, mert ilyenkor érzékenyebb a bőröm. Ennek ellenére nagyon kellemes meglepetést okozott a Timor + Personna páros. Nagyon jól siklott az arcbőrön, szerintem szappanos vízzel is meg tudtam volna borotválkozni. Kellően alapos, de ennek ellenére nagyon kíméletes. Gyakorlatilag, ha az ember minimálisan odafigyel és nem állat módjára esik az arcának, lehetetlen megvágnia magát. Legalábbis nekem klasszisokkal komfortosabb érzést nyújtott, mint az előző borotvák. Ha hasonlatot kellene vonnom, akkor érzésre a Lordok a gyalu (nem leszólva, csak az érzést próbálom bemutatni), a Gillette Vintage finom csiszolópapír, a Timor pedig a legfinomabb polírpapír.
Egy szó, mint száz, nagyon jó terméket ajánlottatok, köszönöm  :bow:  :boldog:
Ezért az árért, szerintem nagyon jó készülék, bátran ajánlanám kezdőknek is, akik hajlandóak kcisit többet szánni az első borotvájukra.
Várom a Feathert Japánból.  :futyul:

És akkor, most kérdeznék.

Jelenleg egy Balea pamacsot használok és kezdi megadni magát, illetve kipróbálnék valami márkásabbat, ha már borotva téren is ekkora örömet tudtatok okozni.  :boldog:
Mit ajánlanátok, ami jól habosít, nem irritálja a bőrt (nem szúr), tartós (heti 1-2 borotválkozással kb. fél - 1 évet azért bírjon ki)?
Max. 5000 Ft-ot szánnék rá, de nem baj, ha van olcsóbb, ami ajánlott. Külföldi rendelés nem gond, ebay-t preferálom.
Előre is köszönöm a segítséget  :bow:

Borotvakrémet és arcszeszből érdemes másra váltani, ha a jelenlegivel meg vagyok elégedve?
Kipróbálnék mást, hasonló árkategóriában, mint a Caola termékei.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1802 Dátum: 2015. Március 04. - 19:58:41 »
Frank Shaving Best v Silvertip. Ebay, iantang user, ő árulja egyedûl. Nagyon jók, ár-értékben főleg.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1803 Dátum: 2015. Március 04. - 20:08:29 »
Frank Shaving Best v Silvertip. Ebay, iantang user, ő árulja egyedûl. Nagyon jók, ár-értékben főleg.
Köszönöm. Itt rengeteg típust látok, és sajnos az 5000 Ft-os lélektani határ felett van szinte az összes.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1804 Dátum: 2015. Március 04. - 20:13:57 »
Sajnos elég rossz az árfolyam így maximum malacot tudsz venni olcsón. Az meg bök.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1805 Dátum: 2015. Március 04. - 20:20:34 »
Sajnos elég rossz az árfolyam így maximum malacot tudsz venni olcsón. Az meg bök.
A Balea vajon miből lehet? Az biztos, hogy nem borz  :crazy: Annyira az sem bök.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1806 Dátum: 2015. Március 04. - 20:29:00 »
Sokan szeretik a sörtepamacsot.
Pl jó vétel lehet ez:
http://connaughtshaving.com/10066.html
vagy ez:
http://connaughtshaving.com/11137.html

De a lehetőségek szinte korlátlanok...;)
(szerintem)

Nem elérhető gpsjani

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 173
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1807 Dátum: 2015. Március 04. - 20:32:02 »
Ha jó a sörte, akkor az Omega és Semogue valamelyik típusát érdemes választani (szerintem).
Alapvetően a hosszabb vagy a rövidebb nyelű és szőrű pamacs kell?
Gerincesebb vagy inkább a szétterülő
(utóbbi szeret össze is tapadni, annak az oldalával is lehet pamacsolni: mint egy festőecsettel)?
A fent említettek egyszerűbb fajtái kb. az a kategória, ami árban neked kell.
Nagyjából postával is belefér. Vagy ha némileg felette is van, biztosíthatlak, hogy nem fogod megbánni a 'befektetést', mert nagyon jók. Hosszú éveken át lesz jó pamacsod.
Ha úgy nézed, filléres tétel...  :2thumbup:

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1808 Dátum: 2015. Március 04. - 21:56:39 »
Sokan szeretik a sörtepamacsot.
Pl jó vétel lehet ez:
http://connaughtshaving.com/10066.html
vagy ez:
http://connaughtshaving.com/11137.html

De a lehetőségek szinte korlátlanok...;)
Köszönöm.

Gpsjani: köszönöm. Fogalmam sincs, hogy a felsorolt tulajdonságok közül melyik, miért jó. Tudnák ebben segíteni?
Talán a szétterülős lehet jobb nekem, mert gondolom azzal lehet nagyobb habot pamacsolni. Vagy rosszul gondolom?

Nem elérhető gpsjani

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 173
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1809 Dátum: 2015. Március 05. - 19:41:41 »
Az említett dolgok egy része szubjektív!
De ugyanezeknek természetesen objektív oldaluk is van.
Én viszont nem vagyok egy analitikus fajta, így nem tudok kimerítő,
tudományos alapossággal megírt választ adni sajnos.   :(
Az Isanat már ismered. Nekem is van, majdnem maradt, de végül vettem többféle másikat.
Az nem tetszett benne, hogy 'ráterült' a képemre (túl hosszú a sörte). Elég floppy...
Eljátszottam a gondolattal, hogy a terülős tulajdonsága ellenére vágok a szálakból, hátha úgy már viszonylag megközelíti a 'használható' kategóriát.
De mivel nekem alapból nem jön be a floppy (és nagy) pamacs, így a több közül pillanatnyilag az igazi kedvencem a Semogue 1520 (tudnod kell, hogy az elmúlt ~25 évben ilyen méretű pamacsot használtam nagy megelégedéssel). A nagyobb méret még csak-csak, de nem bírom, amikor összeragadnak a szőrszálak és lesz egy amolyan éle.
Plusz ez a kategória még a WD High Mountain borz, de annak nem tetszik a szőr vége, ill. a pihe-puha Silvertip ugyanettől a cégtől (ha jól emlékszem, az már terülős egy kicsit).
Esetleg egy HJM sörte.
Kicsi, jól kezelhető, rugalmas, homogén (nem ragad össze a szőr vége, hanem amolyan labda marad), puha, jól habosító. Számomra (!) ez az ideális.
Ja, azt gondolom, tudod, hogy azért a habosodás mértéke rendesen krém/szappan függő is!
Persze azonos alapanyagot feltételezve nyilván nagyon belejátszik a pamacs is.
És akkor még a vízről nem is beszéltünk...  :evil:
Kérdésedre válaszolva pl. a pamacs méreteivel kapcsolatos kívánalmak pl. egyszerű ergonómiai okokból is eredhetnek (így személyfüggők).
Nem tudom, hogy a szétterülős pamaccsal nagyobb habot lehet-e verni, de azt jó, ha tudod, hogy nem feltétlenül kell itt habban gondolkodni (sokban meg főleg nem). Már ez is ki volt tárgyalva valamelyik topicon, de én azt hiszem, hogy egy jó krém többet ér a habnál!
Inkább krémesítésről szeretek beszélni a pamacsokkal kapcsolatban, mint habosításról.
Számomra (!) egy jó krémes cucc többet ér a habnál (most természetesen arról van szó, hogy ha levegős, túl laza, ne adj' Isten vizes a fehérség az ember képén, az nem jó!)
Természetesen a folyamat eleje habosítás, de aztán a kellő arány elérésével
krémmé kell változnia!
Na, nem merülök bele, mert kiutálnak...   :fenek:
(A végén, hogy számodra mi az ideális, azt úgyis neked kell eldönteni, max. egy kicsit segíthetünk a tájékozódásban.)


Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1810 Dátum: 2015. Március 05. - 19:48:11 »
Jöhetnek az esszék, nekem tetszik!

 :2thumbup:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1811 Dátum: 2015. Március 06. - 22:20:59 »
Az említett dolgok egy része szubjektív!
De ugyanezeknek természetesen objektív oldaluk is van.
Én viszont nem vagyok egy analitikus fajta, így nem tudok kimerítő,
tudományos alapossággal megírt választ adni sajnos.   :(
Az Isanat már ismered. Nekem is van, majdnem maradt, de végül vettem többféle másikat.
Az nem tetszett benne, hogy 'ráterült' a képemre (túl hosszú a sörte). Elég floppy...
Eljátszottam a gondolattal, hogy a terülős tulajdonsága ellenére vágok a szálakból, hátha úgy már viszonylag megközelíti a 'használható' kategóriát.
De mivel nekem alapból nem jön be a floppy (és nagy) pamacs, így a több közül pillanatnyilag az igazi kedvencem a Semogue 1520 (tudnod kell, hogy az elmúlt ~25 évben ilyen méretű pamacsot használtam nagy megelégedéssel). A nagyobb méret még csak-csak, de nem bírom, amikor összeragadnak a szőrszálak és lesz egy amolyan éle.
Plusz ez a kategória még a WD High Mountain borz, de annak nem tetszik a szőr vége, ill. a pihe-puha Silvertip ugyanettől a cégtől (ha jól emlékszem, az már terülős egy kicsit).
Esetleg egy HJM sörte.
Kicsi, jól kezelhető, rugalmas, homogén (nem ragad össze a szőr vége, hanem amolyan labda marad), puha, jól habosító. Számomra (!) ez az ideális.
Ja, azt gondolom, tudod, hogy azért a habosodás mértéke rendesen krém/szappan függő is!
Persze azonos alapanyagot feltételezve nyilván nagyon belejátszik a pamacs is.
És akkor még a vízről nem is beszéltünk...  :evil:
Kérdésedre válaszolva pl. a pamacs méreteivel kapcsolatos kívánalmak pl. egyszerű ergonómiai okokból is eredhetnek (így személyfüggők).
Nem tudom, hogy a szétterülős pamaccsal nagyobb habot lehet-e verni, de azt jó, ha tudod, hogy nem feltétlenül kell itt habban gondolkodni (sokban meg főleg nem). Már ez is ki volt tárgyalva valamelyik topicon, de én azt hiszem, hogy egy jó krém többet ér a habnál!
Inkább krémesítésről szeretek beszélni a pamacsokkal kapcsolatban, mint habosításról.
Számomra (!) egy jó krémes cucc többet ér a habnál (most természetesen arról van szó, hogy ha levegős, túl laza, ne adj' Isten vizes a fehérség az ember képén, az nem jó!)
Természetesen a folyamat eleje habosítás, de aztán a kellő arány elérésével
krémmé kell változnia!
Na, nem merülök bele, mert kiutálnak...   :fenek:
(A végén, hogy számodra mi az ideális, azt úgyis neked kell eldönteni, max. egy kicsit segíthetünk a tájékozódásban.)
Köszönöm a kimerítő választ.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1812 Dátum: 2015. Március 07. - 11:05:48 »
Sokan szeretik a sörtepamacsot.
Pl jó vétel lehet ez:
http://connaughtshaving.com/10066.html
vagy ez:
http://connaughtshaving.com/11137.html

De a lehetőségek szinte korlátlanok...;)
Szerinted a 10066-os, vagy a 11137-es a "jobb" választás? Vagy rendeljem meg mindkettőt? Vagy nincs értelme, mert nagyjából egyformák?

Előre is köszönöm a segítséget :R

Üdv,
Jim

Herr

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1813 Dátum: 2015. Március 07. - 11:30:32 »
Srácok.
Segítsetek már beárazni ezt.Az ebay on 50-60 dodo ért látok egy két darabot. Ez reális?
Végül is feldobtam 30 ra oszt lesz valami:)
De érdekes egy készülék :) Ez milyen nemzetiségű?






Nem elérhető Favre

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1814 Dátum: 2015. Március 07. - 21:04:53 »
Üdv mindenkinek! Bár még nincs késem, de jobbnak látom előre tudakodni, hogy tudjam mire számítsak :) Szóval a kérdése(i)m: hogyan kéne ápolni, tisztínai stb., hogy a legtovább szép/használható maradjon? Előre is köszönöm :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici