Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 250071 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #930 Dátum: 2014. Október 15. - 01:06:20 »
Függetlenül az itteni konverzációtól, teljesen véletlenül ma a kezembe került EJ DE89. Kábé a télen használhattam utoljára.
Újfent meglepett, hogy mennyire kiegyensúlyozott (––>megbocsájtó, mégis alapos), barátságos készülék, ráadásul nagyon szép darab.

Vásárlási Excel-tábládba elhelyeznék mellé egy X-et : )

Nem elérhető dav

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #931 Dátum: 2014. Október 18. - 15:10:41 »
sziasztok!

Gondolkoztam és végül az EJ DE89-re esett a választásom. Az előbb vittem el az első randira, és hát mit mondjak... Meg vagyok vele elégedve. :)
A műanyag wilki-hez képest többszörösének érzem a súlyát, ráadásul valóban fejnehéz, és egy kicsit rövidebb a nyele.

3 kört mentem vele WTG XTG majd végül egy ATG. Nagyon óvatosan kezdtem az elején, és igyekeztem a végére se túl nagy önbizalommal kezelni, szerintem ennek meg is lett az eredménye; 1-2 kisebb pontvérzést leszámítva irritáció sehol, mindenhol teljesen sima lett a bőröm. (Egyébként a hozzá kapott Trumper krémet és Derby pengével használtam.)

Összességében elégedett vagyok a vétellel, illetve az eredménnyel, főleg, hogy ez volt az első borotválkozásom ezzel a darabbal, 3 körrel, amit eddig csak 1x-2x csináltam.
Gyakorlással remélem még jobb lesz.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #932 Dátum: 2014. Október 18. - 15:15:16 »
 :sör:

Jó kis borotva az, én nagyon szeretem az enyémet.
A saját példámból kiindulva bizony gyakorlás kérdése csupán és hamar eljutsz a hibátlan végeredményhez. Ezt is tanulni kell.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #933 Dátum: 2014. Október 18. - 15:19:47 »
Jó választas volt!

Ne csüggedj, az út elején jársz!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #934 Dátum: 2014. November 06. - 20:33:15 »
Gratu a videóhoz, Herr Herr!
Hiába törölted, láttam. :)
Mod: most látom, hogy nem törölted, csak áthelyezted.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Coolby

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #935 Dátum: 2014. November 14. - 14:12:27 »
Sziasztok,

Gondoltam megosztom a tapasztalatom és tanácsot kérek. Eddig csak megfigyelőként voltam jelen és próbáltam minél többet megtudni a borotválkozásról. Sokat tanultam a fórumból, ezúton is köszönöm.

A DE felé vettem az irányt, eddig csak eldobható borotvákat használtam. A hatékonysággal elégedett voltam, de nyak részen mindig jelentkezett irritáció. Tudni kell hogy elég hiányos az arcszőrzetem, ezért mindig alaposan kell borotválkozni, különben hülyén néz ki.
Ezt csak úgy tudtam elérni, hogy száliránnyal ellentétesen is végigmentem.
A kezdőszett:

Gyakorlok és nem adom fel, viszont ezzel is az a helyzet, hogy a kívánt eredményt (ami szuper) csak harmadszorra, szál iránnyal ellentétesen sikerül elérni. Nem vágom meg magam, viszont irritáció azért így is jelenkezik.

Hogyan lehetne ezen javítani, irritációt csökkenteni, van penge ami jobban, hatékonyabban működne (Most Lord L6+super chrome)? Ha tovább szeretnék majd lépni az L6-nál melyik borotva lenne hatékonyabb?

Köszönöm.


Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #936 Dátum: 2014. November 14. - 14:33:17 »
Üdv!  :bor:

Látatlanban nehéz, de:
Amit én szoktam mindig javasolni, az az arcbőr alapos mosása, illetve az arcszőr puhítása. Arc lemosása pipereszappannal, arclemosóval, meleg vízzel, esetleg közben zuhany. Fontos, hogy puhuljon a szőr.

Illetve nem sietni a borotválkozás során. Meghálálja az arcbőr.

Valamint - szerintem - nem szabad hagyni, hogy a bőr megszáradjon. Inkább pamacsolj jobban és többször, van annyi a pamacsban.

Próbálkozhatsz még borotvákkal és pengékkel, ezek különféle variációival. Van még több fajta Lord borotva, amiket kipróbálhatsz, pengék is, pl.: BIC, Astra (kék, vagy zöld) Wilkinson sword, Feather.

Ha a pénztárcád, kedved, türelmed engedi borotvában is továbbléphetsz, kísérletezgethetsz, pl.: Edwin Jagger, Mühle, Merkur, Parker, vagy korábbi Gillette készülékek.

Sok mindentől függ. (de szerintem az első kettő bekezdésem segít  ;) )
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #937 Dátum: 2014. November 14. - 14:40:35 »
Üdv sorainkban! (Azért várunk egy kis bemutatkozással a megfelelő topikban is ;) )

Röviden: Ne nyomd. Ne akard egy kör alatt befejezni. Az első kör ne legyen száliránnyal szemben. Ha nem muszáj, nem kell a "babapopsi" szint. Meg amiket Black is írt ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Coolby

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #938 Dátum: 2014. November 14. - 16:19:33 »
Köszönöm.
Nem is vettem észre a bemutatkozó részt, majd írok oda is.

Elég lassan és módszeresen dolgoztam, fürdés után, igyekeztem puhítani, egyszerre csak keveset fogni. Megfogadom a pamacsolást, mert a lassú haladás miatt lehet száraz volt már néha.
Most már nem is mertem száliránnyal ellentétesen, csak kétszer egy irányba, makd legközelebb új pengével. Megnézem az Astrákat szerintem.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #939 Dátum: 2014. November 14. - 16:53:37 »
Tanuld meg a pontos száliranyt, s ennek ismeretével  próbálj merőleges lenni a szőrtüszőkkel.
S sose nyomjad.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #940 Dátum: 2014. November 15. - 12:38:23 »
Persze a "ne nyomd", amit én is mondtam, csak féligazság. Először meg kell tanulni rendesen kezelni a szőrt, a pengét, utána úgyis lesz egy kis plusz nyomás. De nem mindig, és nem mindenhol. Majd a tapasztalat megmondja ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető KaraZ

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #941 Dátum: 2014. November 19. - 11:09:14 »
Kedves Fórumtársak!

Lassan két hónapja, hogy megvettem itt a fórumon első késemet, és arra gondoltam, hogy leírom pár szóban a tapasztalataimat. Biztosan mások is megtették már ezt, de azt gondolom, ahány ember, annyi nézőpont, talán az enyémben is találni érdekességeket.
Részint azért írom le, hogy ha esetleg valamit rosszul csinálok, akkor esetleg szóljanak a tapasztaltabbak  :thanks: , hogy ezt ne így, részint azért hogy az utánam jövők okulhassanak az esetből.

Szóval eddig DE-vel borotválkoztam (már egy ideje), a kés megvétele után elsősorban csak hétvégén (időhiány miatt) próbálgattam ezt az új eszközt. Minden borotválkozás előtt bőrön meghúzom 50-60-szor, borotválkozás után megtisztítom, és szintén a bőrön meghúzom kb. 10-szer, így teszem el.

Első alkalmakkor csak szőrmentén használtam a kést és ezután DE-vel még egyszer szőrmentén és szőr ellenében csináltam egy újabb kört, így kaptam tökéletes eredményt (DE-vel is két szőrmentén + egy szőr ellenében kör a szokásos menet). Persze ez helyenként és irányonként változik a szőrnövés iránya miatt.
Mostanában már egy-két helyen próbálkozom szőr ellenében is a késsel, de csak óvatosan.
Nagyobb vágás egyszer volt, kissé lanyhult a figyelmem  :( , ezen kívül még kétszer vágtam meg magam egy kicsit. Mindegyik szőr ellenében történt.

Ami számomra meglepő, hogy a kés mennyire nagyobb ellenállással dolgozik, mint a DE. Szinte megakad a szőrzetben (nekem meglehetősen erős az arcszőrzetem, azonban a DE-nél ezt nem éreztem). Főleg szőr ellenében, kis, apró húzásokkal lehet csak haladni. Amire azonban rájöttem, hogy ez az ellenállás nagyon nagy mértékben függ az alkalmazott szögtől!

Mostanra már kialakult nálam, hogy tudjam tartani a megfelelő szöget szőrmentén meneteknél, és így közel DE-vel egyező eredményt érek el. A szőr ellenében meneteken még dolgoznom kell. Néhány helyen kifejezetten nehezen találom el/tudom tartani a megfelelő szöget. Ezen kívül, ahol sikerül, ott mondjuk a DE-s eredménynek kb. 80-90 %-át tudom hozni, de sokkal nagyobb irritáció kiséri a dolgot.

Egyébként melegvízzel, borotvaszappannal (wilkinson rúd vagy mühle), pamaccsal készítem elő a "terepet". Azonban alkalomról-alkalomra érzem, hogy egyre jobban megy a dolog!

Nyilván itt is, mint sok minden másban a gyakorlat teszi a mestert. Tehát aki hozzám hasonlóan kezdő a témában, annak azt tudom mondani, hogy kitartás és sok türelem! Valamint koncentráció, zen állapot a művelet  :borotva: közben. 
A tapasztatabb fórumtársaknak meg sok :sör: , a fórumon olvasható hasznos információkért!

Üdv,

KaraZ

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #942 Dátum: 2014. November 19. - 11:14:08 »
Bocs hogy beleVAU!

De, szerintem ( s itt a késesek erősítsenek meg ), a késed élével van némi problémád, lehet nem is kevés.

érdemes lehetne megéleztetni valamelyik élezőmágussal itt a fórumon, van egy két Guru.

S bizony azok fránya szögek!  :handshake:

De így tovább!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető KaraZ

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #943 Dátum: 2014. November 19. - 11:30:05 »
Ugyan, dehogy belevau! Sőt, köszönöm a tanácsot!   :sör:
Igen, hihetetlen, hogy mennyire más, ha jó a szög! Ezért is írtam (többek között), mert engem ledöbbentett a felismerés.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #944 Dátum: 2014. November 19. - 12:50:07 »
Ha megakad az èletlen.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici