Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 248446 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #885 Dátum: 2014. Július 29. - 09:32:25 »
Én sem szeretnék belevau, de fogok.

Lépten-nyomon előjön a Lord borotva vs. más borotva téma. Mint alternatíva.
Számomra ez egy olyan gondolat, mint hogy jó a szamár is ló helyett. Persze nem a Lord borotvák ellen beszélek, mert nekem is van és használom is őket mert jók!  :thumbup:
Egyszerűen csak nem értem, ha valaki kinéz egy szép borotvát, miért kell ennek a témának egyből felmerülnie...
Nem akar itt rosszat senki senkinek, szerintem kb arról van szó hogy ha vki sokféle borotvát ki akar próbálni, akkor a Lord vonallal ezt kényelmesen és költséghatékonyan megteheti, ezért javasoljuk sokan. Ettől persze még érdemes sok mást is kipróbálni, ha valakinek van rá kedve és pénze, az EJ DE89 pedig szintén kiváló ár/érték arány. Az is kell a Lordok mellé :D

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #886 Dátum: 2014. Július 29. - 09:38:11 »
Értem Tisztelt Uraim, hogy segítő, jószándék vezérel mindenkit!

Néhány példa, ami miatt nem értem:

 - Kinéztem egy szép házat magamnak.
 - Ne vedd meg, jó neked az önkormányzati panellakás is, abban is lehet lakni.

vagy:

 - Szeretnék egy Nissan Almerat (pl) , annyira tetszik.
 - Áh, ne vegyél, jó a Ford Ka (pl) is. Abban is van kormány, meg sebváltó, meg minden! Tök jó!

vagy:

 - Elmennénk a családdal jövőre a Görög tengerpartra.
 - Minek, ne menjetek, nincs strandotok?

Olyan, mintha nem egy szinten lennének a dolgok. Tehát ezt nem értem... Remélem érthető.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #887 Dátum: 2014. Július 29. - 10:05:18 »
- Kinéztem egy szép házat magamnak.
- Ne vedd meg, jó neked az önkormányzati panellakás is, abban is lehet lakni.
Bocs, de ez a hasonlat borotvakészülék kontextusban teljesen értelmetlen, mert bár a kinézet-kivitelezés többé-kevésbé rangsorolható, a használati élmény a tapasztalatok szerint teljesen szubjektív. Van, akinek egy borotva abszolút nem jön be, és van akinek az az etalon. Gyakran ez teljesen független az ártól. Pl jelenleg személyes kedvencem a Lord L111, ami filléres cucc, az EJ DE89 meg ott pihen a polcon. Persze jó cucc az is, biztos elő fogom venni még.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #888 Dátum: 2014. Július 29. - 10:10:55 »
Részemről közölt hasonlat nyilván kiragadott és eltúlzott, csak, hogy szemléltessem ami miatt értetlenkedem. Persze, hogy elfogadom a véleményed - másét is (szubjektivitás miatt), hiszen én is jól, sőt tökéletesen meg tudok borotválkozni az L6-osommal.  :hat:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #889 Dátum: 2014. Július 29. - 10:37:52 »
Én sem szeretnék belevau, de fogok.

Lépten-nyomon előjön a Lord borotva vs. más borotva téma. Mint alternatíva.
Számomra ez egy olyan gondolat, mint hogy jó a szamár is ló helyett. Persze nem a Lord borotvák ellen beszélek, mert nekem is van és használom is őket mert jók!  :thumbup:
Egyszerűen csak nem értem, ha valaki kinéz egy szép borotvát, miért kell ennek a témának egyből felmerülnie...

Félre értettél!

Az EJ k gyönyórűek, s jók! Nem lehet mást állítani rolluk. Mint írtam is, precízek.

De pl egy l5 a maga 2500forintjával nem egy olyan költség ami nem ér meg egy próbát egy masik fej megismerése kapcsán.

Indulok ki magamból, hiszen nekem a 89es fejek nem jónnek be. Nem elég alaposak. Hangsúlyozom, magamról beszélek!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #890 Dátum: 2014. Július 29. - 11:11:01 »
Lényeg, hogy ha a használati értéket nézzük, akkor mindenkinél mást jelent a "legjobb borotva" fogalma, és ez szvsz a készülék árától teljesen független. Ha már az esztétikai szempontok is felmerülnek, az más, ott már lehet vitatkozni. De pl - csak hogy tovább gerjesszem a témát - a Figaró krémre se lehet azt mondani, hogy sz@rabb eredményt lehet elérni vele, mint pl a TOBS szappannal. De ha már az összetevőket nézzük, akkor esetleg lehet helye vitának. Szerintem. (ez a fórum kulcsszava amúgy - újoncoknak mondom. :))
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #891 Dátum: 2014. Július 29. - 12:45:52 »
Lényeg, hogy ha a használati értéket nézzük, akkor mindenkinél mást jelent a "legjobb borotva" fogalma, és ez szvsz a készülék árától teljesen független. Ha már az esztétikai szempontok is felmerülnek, az más, ott már lehet vitatkozni. De pl - csak hogy tovább gerjesszem a témát - a Figaró krémre se lehet azt mondani, hogy sz@rabb eredményt lehet elérni vele, mint pl a TOBS szappannal. De ha már az összetevőket nézzük, akkor esetleg lehet helye vitának. Szerintem. (ez a fórum kulcsszava amúgy - újoncoknak mondom. :))

Az tény, amíg a kerékpárklubbomban nem kerültem a pontgyűjtő versenyzők közé, addig nem adták alám az új, drága kerékpárokat.

Amint láttak bennem fantáziát, kaptam a soktízezres vázakat.

Így vélem én, a borotválkozásra is igaz ( s minden masra amit az ember elkezd ), hogy nem kell rögtön beinvesztálni sokat, elsőre olcsóbb ( s itt a lord borotvák nem nevezhetőek abszolut kompromisszumosoknak, az l5 a kedvenc utazóm) készülékkel megtanulni, s ha mégse tetszik neki, nem bukott sokat.

Én erre tanítom a gyerekeimet is.


Jó kocsi a Ferrari, de akkor sem vennék a fiamnak( ha lenne rá 40 millióm akkor sem), ameddig nem tud egy astrával, nem mazsolaként vezetni.

Utánna jöhet a jobb.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #892 Dátum: 2014. Július 29. - 13:08:48 »
Így vélem én, a borotválkozásra is igaz ( s minden masra amit az ember elkezd ), hogy nem kell rögtön beinvesztálni sokat, elsőre olcsóbb ( s itt a lord borotvák nem nevezhetőek abszolut kompromisszumosoknak, az l5 a kedvenc utazóm) készülékkel megtanulni, s ha mégse tetszik neki, nem bukott sokat.
:+1:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #893 Dátum: 2014. Július 29. - 13:09:47 »
Pmol!

Ez a példa is már visszájára fordul. A Ferrari "luxus" cucc a maga kategóriájában. Az EJ DE 89 csupán szép és jó, de nem luxus, attól távol áll.
Hiszen Te is tudod, hogy vannak valóban luxus borotvák a piacon horror áron. Ha ilyet nézne ki egy új éltárs magának, lehet én is szólnék, hogy előbb alaposan nézzen körül, mert kevesebb beruházással is van jó megoldás...
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #894 Dátum: 2014. Július 29. - 13:28:05 »
Na jól elbeszélünk egymás mellett, újra azt mondanám, ha teheti próbáljon meg mast is.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #895 Dátum: 2014. Július 29. - 13:42:20 »
Szerintem is. És az alapkérdésemre továbbra sem kaptam választ.

Ettől függetlenül mondom, hogy csak szépen apránként próbáljunk ki annyi beretvát amennyit csak lehet, mert szép hobbink van ám!  :hat:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #896 Dátum: 2014. Július 29. - 22:06:40 »
Végig olvastam a vitát. Egy valamit bizton állíthatok mint kezdő DE használó. Alig várom hogy végre újra borostás legyek és nekiálljak a szeánsznak. (Max 36 óra)
Fogok venni egy EJ borotva is a Lord mellé. Ez olyan parttalan vita mint az okostelefonoknál. Persze lehet használni egy húszezres készüléket is, és ha kiszolgál, jó, akkor elég. De vannak olyanok is, akik megveszik a drágább mobilt is, pedig funkcionálisan hasonló mint az olcsóbb. Csak jobb kézbe venni. Ilyen lehet a borotvák között is a különbség. Lehet mindkettő egyforma eredményt ér el. De az egyiknél megvan az ahmmmm érzés is, a másik pedig borotvál.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #897 Dátum: 2014. Július 29. - 22:41:04 »
Djibouti- áh ez a borotváknál sokkal szubjektívebb, mint a mobiltelefonoknál vagy a Ferrari vs. GT-R-nél. Az igazság az, hogy az esztétikai érték mögött van egy olyan tényező is, ami kifejezetten embercsoportokra van lőve és a használati értékben nagyon is számít ( ár, anyag, hézag, súly, fejkialakítás, szög, stb..) Ugyebár ez a pár paraméter egy borotvánál, de mégis jelentős lehet a különbség egy egy elképzelésnél, ami a felhasználói véleményekben nagyban visszaüt. Itt is van egy optimális mindenben. Hogy ki dönti el, hogy mi az optimális, az pedig maga a felhasználó! :-) és ezért szubjektív a használati értéke. Persze nyilván mindenki Ferrarit szeretne, de csak a hüle Győzőnek lesz egyből kettő...  :fetreng: :sör: 

Nem elérhető dav

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #898 Dátum: 2014. Október 13. - 16:06:56 »
Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi DE borotválkozással kapcsolatban. Pár hónapja tévedtem a hagyományos borotválkozás útjára, de egy problémával azóta sem tudok mit kezdeni.
Tömören: az állam alatt/nyakamnál szinte minden alkalomkor kipattogzik, sebes marad a bőr. Hiába vettem borotválkozás előtti olajat (American Crew), olyan borotvakrémet, amivel vastagabb réteget tudok felvinni (Taylor), nem javul a helyzet. (egyébként a legtöbb nem sík felületen a penge nem viszi le tökéletesen a szőrt)

Ahogy azt sejthetitek, elég érzékeny bőröm van, viszont a szakállam nem túl sűrű (igaz, az említett területen sűrűbb, mint máshol).
Jelenleg egy nagyon olcsó Wilkinson borotvát használok ugyanilyen márkájú pengével (svéd). A pamacs is egy végtelenül egyszerű DM-es saját márkás Balea.
Számomra az lenne logikus, hogy a penge nem elég éles, de nagyon kíváncsi vagyok a javaslataitokra, hogy szerintetek mi lehet a probléma.

Köszi előre is!

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #899 Dátum: 2014. Október 13. - 16:18:14 »
Szia!

Több probléma is lehet...
Az egyik: A bőröd egy kicsit feszítsd meg a másik kezeddel, úgy húzd végig a borotvát a bőrödön.
A másik: Pl nálam a szőr össze-vissza irányban nő, ezért roppant nehéz tartani a szőr mentén, szőrnek oldalvást és a szőrrel szemben irányokat, de törekedni kell rá.
A harmadik: Ne nyomd rá! Soha!
A negyedik: A penge. Próbálgasd, próbálgasd őket szorgalmasan.
Az ötödik: Ha ezek után is irritáció lép fel, akkor a tüneteket lehet enyhíteni. Nekem a Rossmann-os saját márkás férfi arc(le)mosó gél nagyon sokat segít.

Ezekre figyelve töredéke lett az irritáció a korábbiakhoz képest. Persze nálam. Régebben (két éve kb) hetente, másfél hetente tudtam borotválkozni, ma már megy akár naponta is.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici