Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 365160 alkalommal)

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1320 Dátum: 2014. Október 14. - 17:56:03 »
A jó szerszámhoz mindig könnyű hozzászokni :)

Mindamellett jó ,hogy megvettem az 5000 is. Ki lehetne hagyni de így azért jóval hatékonyabb ,és kevesebbet kel a 8000 en húzgálni. :hurra:

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1321 Dátum: 2014. Október 14. - 18:00:07 »
A jó szerszámhoz mindig könnyű hozzászokni :)
A Csajok szerint is:))
Majdnem szóróról szóra ezt írtam. Annyi külömbségggel, hogy a "k" betű helyett "m" betű szerepelt volna.  :fetreng:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1322 Dátum: 2014. Október 14. - 18:23:50 »
Legalább 3x átgondoltam hogy le merjem-e írni, mert ha rólam lenne szó, egyből máshogy értelmezném. Végül rájöttem, hogy máshogy nem az igazi, mondom a többiek hátha nem olyan hülyék. Hát, tévedtem  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1323 Dátum: 2014. Október 14. - 18:25:44 »
Legalább 3x átgondoltam hogy le merjem-e írni, mert ha rólam lenne szó, egyből máshogy értelmezném. Végül rájöttem, hogy máshogy nem az igazi, mondom a többiek hátha nem olyan hülyék. Hát, tévedtem  ;D

 :fetreng:  :crazy:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
JNS finis kő
« Válasz #1324 Dátum: 2014. Október 15. - 22:13:28 »
AlexK, köszi, hogy felnyitottad a szemem japán finiskő tekintetében. :sör: Sanyinak pedig a megerősítést, és folyamatos tanácsadást! :sör:
Egy rövid ideje használom a Shuobudani-type 100-at nagurákkal, nagy megelégedéssel. Mindent élezek, ami  a kezem ügyébe kerül. Persze azóta sokat olvasgatok a témában, így nemcsak a finiskövem változott meg, hanem a technikát is folyamatosan finomítom.
Ha röviden össze akarnám foglalni, akkor annyit mondhatnék, hogy másik szint. :hurra:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:JNS finis kő
« Válasz #1325 Dátum: 2014. Október 16. - 16:40:50 »
AlexK, köszi, hogy felnyitottad a szemem japán finiskő tekintetében. :sör: Sanyinak pedig a megerősítést, és folyamatos tanácsadást! :sör:
Egy rövid ideje használom a Shuobudani-type 100-at nagurákkal, nagy megelégedéssel. Mindent élezek, ami  a kezem ügyébe kerül. Persze azóta sokat olvasgatok a témában, így nemcsak a finiskövem változott meg, hanem a technikát is folyamatosan finomítom.
Ha röviden össze akarnám foglalni, akkor annyit mondhatnék, hogy másik szint. :hurra:

Üdv a klubban !!! ;) Gratulálok a kövedhez !!! :boldog:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1326 Dátum: 2014. Október 16. - 18:22:33 »
Köszi! :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1327 Dátum: 2014. Október 16. - 21:13:27 »
Ma betévedtem a Fő utcában egy bácsikához (a Batthyány tértől egy percre) akinek műköszörűs műhelye van ott.Kicsit beszélgettem vele ,a borotva élezésről ,hogy vállal e ilyesmit ,köszörülést stb.
Na behívott belülre a műhelyébe,és megmutatta a gépeit. Kérdeztem a borotvákat min igazítja,erre mutatott egy érdekeset . Nem is gondoltam volna.Szóval filckorongokra vízüveggel felvisz különböző finomságú csiszoló porokat és mikor melyik és méret kell azt csak ráhúzza egy kúpos tengelyre ami megszorul ,ezt egy villanymotor hajtja.Kérdeztem ezt hol lehet kapni ,erre mondja,hogy sehol ezeket maga csinálta,de lévén évente egy borotva ha beesik így nem nagyon kopnak:)1000 forintot kér egy borotva megcsinálásáért. Flasiékat ismeri is,állítólag az öregnek főnöke is volt valamikor nagyon rég az államosítások idején.
Meg mondta,hogy az öreg Flasi ígért neki valami spéci csiszolót de soha nem hozta.:)Ha arra jártok térjetek be hozzá,nagyon kedves kis öregúr,ha meg valamit csináltattok vele az pláne jó.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1328 Dátum: 2014. Október 29. - 11:37:11 »
Honnan érdemes jó áron DMT síkoló követ rendelni?

Ez a fajta túl durva lenne? Hogyan lehet eldönteni, hogy milyen finom kövekhez használható? A Naniwa-nál írja, de itt nem találom.
Sheffield-England

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1330 Dátum: 2014. Október 29. - 21:58:44 »
A nagyot érdemes venni, a kicsivel nem az igazi a síkolás.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1331 Dátum: 2014. Október 30. - 05:20:26 »
 :thanks:
Sheffield-England

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1332 Dátum: 2014. Október 30. - 21:48:01 »
A 8" -as a DMT saját oldalán postával 114 USD...az az ..kb. 28.000 ft..az ebay-es linken  a 6-os postázva..kb. 16-17  a 8"-as  durván 22 postázással együtt.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1333 Dátum: 2014. Október 31. - 06:04:02 »
A 8" -as a DMT saját oldalán postával 114 USD...az az ..kb. 28.000 ft..az ebay-es linken  a 6-os postázva..kb. 16-17  a 8"-as  durván 22 postázással együtt.

Én is ezért kérdezek rendelés előtt, mert nagy a szórás.  ;D
Sheffield-England

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1334 Dátum: 2014. November 03. - 13:29:28 »
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=tvFO3TqhDj0" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=tvFO3TqhDj0</a>

nem tudom itt jó-e de érdekes!


szerk: kivettem
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 03. - 13:40:42 írta rty42 »
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici