Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 360840 alkalommal)

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1245 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 10:10:10 »
Atyám meghallván legújabb hóbortomat ,előkotort egy követ a pincéből ,majd ma elmegyek érte.Fogalmam sincs mi lehet de aszt mondja nagyon finom kő ,ő is ezen fente annó a borotváját.
Gondolom csak tudja mit beszél,lévén a család egészen atyámig a vasas szakmában tevékenykedett ,mégpedig nagyfaterig bezárólag mindenki kovács volt ,állítólag borotvát nagyapám is maga készített  magának,mint ahogy atyám is,én azzal még láttam őt borotválkozni,csak aztán ,hogy nem használta édesanyám valami meg nem mondom milyen indoktól vezérelve befogta a levágott szárnyasok beretválására:)
Atyám a fegyver és gázkészülék gyárban dolgozott és valami jó kis anyagból kikovácsoltatott magának egy pengét amit aztán kiköszörült. Kérdeztem ,hogy mik alapján ,úgy mint a forma méretek,erre csak nevetett és azt mondta  érzésre csinálta,de lévén tízen évekig használta ,olyan rossz nem lehetett:)
Én meg elkészítettem az első fenőbőrömet egy katonai szíjból.Igazatok volt jó ez gyakorolni,csak kicsit keskeny ,de majd a következő jobb lesz. Apropó a hátulját jól bekentem méh viasszal ,az van nekem a pipákhoz,azt olvastam az puhítja.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1246 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 10:40:20 »
ezen a bőrön lehet, elég kettöt húzni

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1247 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 14:38:04 »
4-5 cm szélesség meg bőven elég fenéshez. :thumbup: Ha megvan még édesapád saját készítésű kése, egy fotót szívesen látnék róla.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1248 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 15:10:45 »
Rákérdezek . De érdekes azért ,hogy az öregek  nem bonyolították túl a dolgokat ,és megcsinálták maguknak amit meg kellett,ráadásul jól is. Atyám a mai napig ,(pedig már túl van a 70 -en ) sem esik kétségbe ha meg kell  csinálnia ,vagy elkészítenie bármit .Hál istennek még ezt én is láttam azaz a korosztályom is még hasonlóképp gondolkozik,persze volt egy időszak amikor ránk szakadt  a készen kapsz mindent ,meg az eldobható világnézet ,de ahogy nézem ennek a varázsa kezd elmúlni. A fiamon is észreveszem aki 26 éves és a barátain is ,hogy kezdik helyén kezelni a dolgokat ,pl tőlem teljesen függetlenül felfedezték,hogy nyílt a 7 kerben egy borbély üzlet ,tán volt is szó valahol itt róla,na már szervezkednek,hogy majd oda járnak borotváltatni. Én még emlékszem,hogy reggelente bementem a fodrászatba és pár forintért megborotváltak,és micsoda kellemes érzéssel indultam tovább.  Na jó ez elég off :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1249 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 15:25:38 »
Rákérdezek . De érdekes azért ,hogy az öregek  nem bonyolították túl a dolgokat ,és megcsinálták maguknak amit meg kellett,ráadásul jól is. Atyám a mai napig ,(pedig már túl van a 70 -en ) sem esik kétségbe ha meg kell  csinálnia ,vagy elkészítenie bármit .Hál istennek még ezt én is láttam azaz a korosztályom is még hasonlóképp gondolkozik,persze volt egy időszak amikor ránk szakadt  a készen kapsz mindent ,meg az eldobható világnézet ,de ahogy nézem ennek a varázsa kezd elmúlni. A fiamon is észreveszem aki 26 éves és a barátain is ,hogy kezdik helyén kezelni a dolgokat ,pl tőlem teljesen függetlenül felfedezték,hogy nyílt a 7 kerben egy borbély üzlet ,tán volt is szó valahol itt róla,na már szervezkednek,hogy majd oda járnak borotváltatni. Én még emlékszem,hogy reggelente bementem a fodrászatba és pár forintért megborotváltak,és micsoda kellemes érzéssel indultam tovább.  Na jó ez elég off :)
Nagyapám, borbély mesterüzletét még láttam, ő nagyon haragudott az "önborotvakészülékekre".
Bár tudta, a vevőköre nem csappan meg tőle, de a beretváltatás, faluhelyen közösségi találkozó volt, mint a kocsma. Volt aki nem is beretváltatni ült be, csak beszélgetni, kávézni, olvasgatni.
Ahogy erősödött a "zsilet" borotva térhódítása, azt mondta az öreg:

-ha mindenki otthon, a tükör előtt beretválkozik, lassan meg sem ismerik majd egymást az utcán!

S lásd, valahol igaza van.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1250 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 09:07:17 »
(szerintem)

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1251 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 19:35:21 »
Jó dolog ez a cromoxidos balsafa!

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1252 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 12:35:01 »
Urak . Segítsenek beazonosítani ezeket.
Az egyik  oldala sárgás,a másik sötét ,majdnem fekete,a fa talpon lévő természetes kő ,de a felülete akár a tükör.
Egy fodrász hagyatékból van a kisöreg ezeket használta ,volt a kettő 2 ezres ,gondoltam valamire csak jó lesz. Ja meg egy bőr vászon kombó csont alakú fán .
Bocsi:) A képfeltöltő xarakodott,de javítom.



Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1253 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 22:04:58 »
Herr, kérlek, kicsinyítsd le a képeidet, hogy max. 800 px szélesek legyenek. Így nem tudjuk értelmezni.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1254 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 10:18:02 »
Csináltam több és jobb képet.






A legalsóra Flasi azt mondta az jó kő.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1255 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 12:04:14 »
 :2thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1256 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 12:19:23 »
Ezek a jobb képek?  ;D

Az első ugyan eléggé kétes, de a fadoboz és a színei alapján arra tippelnék hogy egy Charnley Forest nevezetű természetes olajkő. Bár nem tudom hogy volt-e síkolva, mert ha nem, az is könnyen lehet hogy egy sárga belga, amit olajosan használtak és totál befeketedett a sok trutyitól. A középső 3 kép az szerintem az a fajta szintetikus kő lesz, amit a vaterán árultak sokszor katonai borotva fenőkőként, nem sok mindenre jó. Az alsó képből meg csak annyit lehet megállapítani hogy vizes a kő, és mintha barnás színű lenne, szóval ennyiből arról tippem nincs mi lehet.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1257 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 12:36:38 »
Ezek a jobb képek?  ;D

Az első ugyan eléggé kétes, de a fadoboz és a színei alapján arra tippelnék hogy egy Charnley Forest nevezetű természetes olajkő. Bár nem tudom hogy volt-e síkolva, mert ha nem, az is könnyen lehet hogy egy sárga belga, amit olajosan használtak és totál befeketedett a sok trutyitól. A középső 3 kép az szerintem az a fajta szintetikus kő lesz, amit a vaterán árultak sokszor katonai borotva fenőkőként, nem sok mindenre jó. Az alsó képből meg csak annyit lehet megállapítani hogy vizes a kő, és mintha barnás színű lenne, szóval ennyiből arról tippem nincs mi lehet.

Az első kő széle, mintha sárga lenne. Lehet, hogy tényleg "olajos" belga.  ;D
Sheffield-England

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1258 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 13:45:10 »
Itt az ominózus kavics. Nem sárga ez,olyan mintha valami nemes kő lenne ,kissé áttetsző is talán de le van ragasztva .




Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1259 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 14:22:19 »
Sárga belga lesz az. Fogj egy darab csiszolópapírt egy kis vízzel, fél perc alatt feltűnik majd a sok kosz alatt a sárga kő. Az oldalánál is kikandikál több helyen, ahol már annyi kosz összegyűlt hogy pehlyhekben leválik a kőről. Egy jó sikálás is ráférne szegényre :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici