Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595982 alkalommal)

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14445 Dátum: 2015. Január 27. - 20:35:14 »
Jól emlékszel Ákos.
Peti: Jó habot csinál, azzal nincs gond.
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14446 Dátum: 2015. Január 27. - 21:07:25 »
Ok

Csak fél ing, akarom mondani a feeling hiányzik.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14447 Dátum: 2015. Január 27. - 21:30:26 »
Silvertrip szúr?
Mélyrefúrva gerinctelen?


Uhhh!



Ez azért komoly vád elsőre!
Vagy en vagyok a bena.. Barmi lehet, de jelenleg nem vagyok elegedett vele.. Persze az is lehet, hogy tul sokat hagytam azni.. De nem adom fel. :)

Mitől is lenne gerincesebb, ha mélyebbre van fúrva? Így csak olyan lett, mintha 20 évet kopott volna, rövidebb. A rövidebb, még nem gerincesebb. Ráadásul szerintem lassabban is szárad, ami gondolom segíti a berohadást is.

Nem elérhető Viszkislacy

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 65
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14448 Dátum: 2015. Január 27. - 21:50:26 »
A ma esti:
                  -R89
                 -Wilkinson
                 -Hjm Best badger
                 -Tabac Stick
                 -Tabac ASB
                 -WTG

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14449 Dátum: 2015. Január 27. - 21:53:34 »
Berohadást talán annyira nem, ha fejjel lefelé tárolja, s napokig hadja száradni.

De szoká s volt valaha, ha a köteg túl "puha" akkor 1 pászmás kendermadzaggal bebandázsolták 1-2 cm-et a tövénél, igy adva gerincet a kötegnek.

Egy mélyebbre fúras hasonlót illene kiváltson.

Szerintem.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14450 Dátum: 2015. Január 28. - 08:52:26 »
Hűvös reggel...

Cinke Friss szél
Personna Blue
Pitralon Polar.

A hardverek FS szinti és Gillette Goodwill.  :thumbup:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14451 Dátum: 2015. Január 28. - 08:56:39 »
Émmeg Balea szintivel fehér Nivea krémet tekergettem, Timor TTO Chrome-ban egy Treet Platinum volt, a végén meg egy kis Speick ASB.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14452 Dátum: 2015. Január 28. - 13:12:42 »
Silvertrip szúr?
Mélyrefúrva gerinctelen?


Uhhh!



Ez azért komoly vád elsőre!
Vagy en vagyok a bena.. Barmi lehet, de jelenleg nem vagyok elegedett vele.. Persze az is lehet, hogy tul sokat hagytam azni.. De nem adom fel. :)

Mitől is lenne gerincesebb, ha mélyebbre van fúrva? Így csak olyan lett, mintha 20 évet kopott volna, rövidebb. A rövidebb, még nem gerincesebb. Ráadásul szerintem lassabban is szárad, ami gondolom segíti a berohadást is.

Nem minden silvertip pihe puha , de azt bizonyosan allithatom ,hogy puhulni mindenkeppen fog ha hasznalatban van. A gerincesseget meg a szor minosegen kivul, a koteg hossza befolyasolja. Azaz ha melyebbre van furva , vagy rovidebbre vagva, akkor gerincesebb a pamacs. Jo kiindulasi alap lehet a 1:2 ratio , mondjuk ha a koteged 23mm es a magassag 46mm az egy korrekten gerinces pamacs . Amikor ez utobbi ertek novekszik 50mm meg attol felfele akkor kezdi elvesziteni ezt a sajatossagat. A berohadas az mitosz , hasznalat utan eroteljesen kirazod es ha nem hagyod nedves helyen akkor majd szepen megszarad anelkul,hogy fejjel lefele forditanad. Mondom mindezt kozel 40 fele kulonbozo borz es 20 fele kulonbozo marka kiprobalasa utan.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14453 Dátum: 2015. Január 28. - 13:49:17 »
...
Mondom mindezt kozel 40 fele kulonbozo borz es 20 fele kulonbozo marka kiprobalasa utan.
:o


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14454 Dátum: 2015. Január 28. - 13:54:00 »
Silvertrip szúr?
Mélyrefúrva gerinctelen?


Uhhh!



Ez azért komoly vád elsőre!
Vagy en vagyok a bena.. Barmi lehet, de jelenleg nem vagyok elegedett vele.. Persze az is lehet, hogy tul sokat hagytam azni.. De nem adom fel. :)

Mitől is lenne gerincesebb, ha mélyebbre van fúrva? Így csak olyan lett, mintha 20 évet kopott volna, rövidebb. A rövidebb, még nem gerincesebb. Ráadásul szerintem lassabban is szárad, ami gondolom segíti a berohadást is.

Nem minden silvertip pihe puha , de azt bizonyosan allithatom ,hogy puhulni mindenkeppen fog ha hasznalatban van. A gerincesseget meg a szor minosegen kivul, a koteg hossza befolyasolja. Azaz ha melyebbre van furva , vagy rovidebbre vagva, akkor gerincesebb a pamacs. Jo kiindulasi alap lehet a 1:2 ratio , mondjuk ha a koteged 23mm es a magassag 46mm az egy korrekten gerinces pamacs . Amikor ez utobbi ertek novekszik 50mm meg attol felfele akkor kezdi elvesziteni ezt a sajatossagat. A berohadas az mitosz , hasznalat utan eroteljesen kirazod es ha nem hagyod nedves helyen akkor majd szepen megszarad anelkul,hogy fejjel lefele forditanad. Mondom mindezt kozel 40 fele kulonbozo borz es 20 fele kulonbozo marka kiprobalasa utan.

Köszi Ultra!

Megerősítetted a véleményem.

De ebben a formában, miért javallt a szörrel lefelé tárolás?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Herr

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14455 Dátum: 2015. Január 28. - 14:04:08 »
Múltkor nem voltam elhalva a 7/8 as W&B -m től,aztán bevillant,hogy ugyan megéleztem de bőrözés előtt nem vásznaztam.
Most borotválkozás előtt nekiálltam  és lássunk azaz lássak csodát:)
W&B 7/8
Figaro szappan
Mühle serte  (DDR retro)
Meg valami kence a végére

Csak egy zuhany volt és utána nekiestem.
Oly annyira jó volt,hogy bár nem szoktam mondom megyek még egy kört ,a pamacsban volt szappan bőven ,és szőrrel szembe is hibátlan volt. Nem akadt ,nem kérdezett csak sercegett alatta a serte. Most aztán tényleg sima az arcom.
Jó ez a vastag nehéz vas ,súlyból operál. Szeressem.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14456 Dátum: 2015. Január 28. - 16:01:53 »

De ebben a formában, miért javallt a szörrel lefelé tárolás?

Szerintem ez csak a pamacstartó állványok sajátossága, és semmi köze nincs a száradási folyamathoz. Ha kirázod a vizet a pamacsból, utána már csak a normál párolgás szárítja a szálakat és a szálak között lévő nedvességet, annak meg mindegy, hogy milyen irányban áll, párologni a tér minden irányába lehet.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14457 Dátum: 2015. Január 28. - 17:07:17 »
Silvertrip szúr?
Mélyrefúrva gerinctelen?


Uhhh!



Ez azért komoly vád elsőre!
Vagy en vagyok a bena.. Barmi lehet, de jelenleg nem vagyok elegedett vele.. Persze az is lehet, hogy tul sokat hagytam azni.. De nem adom fel. :)

Mitől is lenne gerincesebb, ha mélyebbre van fúrva? Így csak olyan lett, mintha 20 évet kopott volna, rövidebb. A rövidebb, még nem gerincesebb. Ráadásul szerintem lassabban is szárad, ami gondolom segíti a berohadást is.

Nem minden silvertip pihe puha , de azt bizonyosan allithatom ,hogy puhulni mindenkeppen fog ha hasznalatban van. A gerincesseget meg a szor minosegen kivul, a koteg hossza befolyasolja. Azaz ha melyebbre van furva , vagy rovidebbre vagva, akkor gerincesebb a pamacs. Jo kiindulasi alap lehet a 1:2 ratio , mondjuk ha a koteged 23mm es a magassag 46mm az egy korrekten gerinces pamacs . Amikor ez utobbi ertek novekszik 50mm meg attol felfele akkor kezdi elvesziteni ezt a sajatossagat. A berohadas az mitosz , hasznalat utan eroteljesen kirazod es ha nem hagyod nedves helyen akkor majd szepen megszarad anelkul,hogy fejjel lefele forditanad. Mondom mindezt kozel 40 fele kulonbozo borz es 20 fele kulonbozo marka kiprobalasa utan.

Köszi Ultra!

Megerősítetted a véleményem.

De ebben a formában, miért javallt a szörrel lefelé tárolás?

Valoszinuleg az allvanyt keszitok altal , akik jol meglovagoltak a gravitacio elvet. Nekem is van egy, karacsonyra kaptam es jol mutat meg kell hagyni. Hirtelen bele is probaltam egy kevesbe kirazott pamacsot fejjel lefele de megsem csopog ki semmi belole. Dekorativ, ennyi.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14458 Dátum: 2015. Január 28. - 17:43:45 »
Wilkinson szappan
HJM borz, tálban
kék Personna
Eclipse Red Ring
Avon Pro Chill as

közben feldolgozást hallgattam: https://www.youtube.com/watch?v=7PyksrRRnlE... a jó öreg Dio...
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14459 Dátum: 2015. Január 28. - 21:46:00 »
A ma esti:
Cinke-major szantál szappan
HJM borz pamacs
Tennis 11/16
OldSpice Original
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici