Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1619431 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14115 Dátum: 2015. Január 02. - 14:01:21 »
Hol lehet ilyen kést venni? Kipróbálnám.
Ebay, 1500 ft kb.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14118 Dátum: 2015. Január 02. - 14:05:17 »
Ebay-en még nem vásároltam soha. Itthon nem beszerezhető? Egyébként köszi a linkeket :) Gyors volt mint mindig :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető gymisi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 123
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14119 Dátum: 2015. Január 02. - 14:10:00 »
Itthon még nem  láttam, érdemes többet rendelni, hogy kifogj egy "hibátlan" darabot.
Köszi fiúk, gyorsak voltatok!

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14120 Dátum: 2015. Január 02. - 14:23:13 »

Itthon még nem  láttam, érdemes többet rendelni, hogy kifogj egy "hibátlan" darabot.
Köszi fiúk, gyorsak voltatok!
Értem, köszönöm. Megpróbálok rendelni de ha van valakinek egy hibátlan darab az ne tartsa magában :) Na ez a komoly képzavar :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14121 Dátum: 2015. Január 02. - 14:23:50 »
Ma reggel megvolt az idei elso borotvalkozas:
Wilkinson DE - Wilkinson - Semogue SE 2013 - Trumper szantal szappan es skinfood

Most meg szauna, olvasas, relax
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14122 Dátum: 2015. Január 02. - 14:44:28 »
Úgy lesz belőle hibátlan, hogy Salmo vagy Sanyi javítja a köszörülési hibákat, majd tesz rá egy új nyelet  ;D

Értem, köszönöm. Megpróbálok rendelni de ha van valakinek egy hibátlan darab az ne tartsa magában :) Na ez a komoly képzavar :)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14123 Dátum: 2015. Január 02. - 17:21:19 »
Kedves Éltársak!

Ma végre elveszítettem a "DE szüzességem"
Az élmények vegyesek. Amint írtam a kezdő szettem megvolt, de azóta még vettem egy olcsó HJM pamacsot, hozzá tartót, valamint egy Florena borotvakrémet és Nivea ASB-t.

Tehát ezeket használtam:
Preshave: nem volt, illetve előkészület forró zuhany
Borotvakrém: Florena (Müller sajátmárkás)
DE: Lord L111
Penge: Lord SC
Pamacs: legolcsóbb HJM
Aftershave: Nivea szenzitív balzsam.

Eredmény, 10-es skálán 6/10, ha a sérüléseimet is nézem akkor csak 5/10.

Az érzés jó volt az egész művelet közben, olyan férfias, tetszik. Viszont szerintem elég béna vagyok még a technikám katasztrofális lehet. Csináltam egy WTG, egy XTG, majd végül (lehet nem kellett volna) egy nagyon óvatos ATG kört. Avégeredmény sajnos elmarad az általam egyébként nem kedvelt eldobhatósokkal elérttől. Pontvérzések irritáció is fellépett, és a nyakamon ejtettem 3 vágást is... Nem gondoltam, hogy ennyire béna vagyok...

De azért nem adom fel.
Tetszik ez az új világ de még nagyon sokat kell tanulnom, fejlődnöm...
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14124 Dátum: 2015. Január 02. - 17:49:37 »
 Udv Richie , nem benasag kerdese a dolog a kezdeti lepesek mindenkinel docogosek. Egyenlore az ATG-t is kihagyhatod , akar huzhatsz 2 WTG-t is a WTG-XTG helyett. Ha popecre meg kell legyel borotvalkozva akkor esetleg fejezd be az eldobhatossal. Jo prep, borotvat nem ranyomni , ez a titka, a tobbi jon hamarosan.  :sör:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14125 Dátum: 2015. Január 02. - 21:14:59 »
Richie- huh..  borotválkozást pont L111-el kezdeni!?... bedobtad magad a mélyvízbe rendesen...  :2thumbup:
Kezd így a borotválkozást és tuti nem fogod megvágni magad:
- csak WTG, tehát fentről lefelé, állcsonton túl ( nyakon oldalt), fülek felé. Nyakat pedig ellenőrizd simításokkal, merre is van a WTG, itt sok embernek vannak összevissza forgói úgyhogy itt szoktak leggyakrabban  balesetek előfordulni.
- apró határozott mozdulatokkal kezdj és min. 2 napos, max 3 napos szőrön ( ez a legideálisabb a bőrnek, szőrnek). Soha se mondd.dd.. izé.. Soha se nyomd! 
- ahol éppen borotválod, a bőröd legyen mindig feszes ( grimasz vagy másik kézzel enyhén megfeszít ) és mindig csak habon borotválj.
- fektesd fel a készüléket a bőrödre, hogy a penge síkja megegyezzen a bőröd síkjával, innen próbáld a szöget szép lassan belőni, miközben húzod és ahogy megakad a penge az első szőrszálban, az lesz a jó 'kezdő' szöged ( a biztonsági perem ez esetben még nem fog az arcodhoz érni, csak a fedlap- így a legveszélytelenebb).

Ha az előkészületre való tanácsokat is betartod, pár borotválkozás után, simán rá fogsz érezni! Good luck!
 

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14126 Dátum: 2015. Január 02. - 21:41:11 »
A tegnapi napon volt az első késes borotválkozásom, a legnagyobb bajom a szappanozás volt, a habosítás nem nagyon akart sikerülni (utólag Herr privátba elmondta hogyan kell). A borotvám: robert klaas 4/8  veterán. Borotválkozás előtt 40 húzással bőröztem.
Az elején nagyon óvatos voltam (picit izgultam), túlzottan is, nem vágtam meg magam, de a szűr se nagyon jött le :D, aztán végigmentem még egyszer (ez az arcom jobb fele volt), a második próbálkozás jól sikerült(bár az elégtelen szappanozás miatt igencsak "tépett" ]vagy nem tudom, hogy mondjam]) . Az arcom másik felét nem mertem bal kézzel elkezdeni (mert jobb kezes vagyok) és mivel a kezem takart volna , ha WTG megyek végig ezért ATG csináltam, sikerült is szépen lehúzni. Az államat és az alatt ATG az állam felett egészen az orrig WTG. Hozzá kell tenni, hogy nincs erős szőrzetem és 3 napos borosta volt, ami különleges alkalomnak számít, mert 2 naponta szoktam borotválkozni.
Összességében ez a fajta borotválkozás nagyon tetszik, de még ügyetlen vagyok, sajnos a rossz szappanozás rányomta a bélyegét az egészre :(
Mindenesetre sokat gyakorlom a mozdulatokat, hogy menjen.
A következő borotválkozás holnap lesz, már várom :)
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14127 Dátum: 2015. Január 02. - 22:03:31 »
Úgy számoltam hogy a mai volt a 100. késes borotválkozásom :) Mostanra már elég jól beálltak a mozdulatok és kialakult bizonyos rutin is. Sérülések már nincsenek és mindig jó élmény a borotválkozás :) A kis jubileum alkalmából még egyszer megköszönöm a sok segítséget amit innen kaptam!
Tehát a mai:
Forró vízes előkészítés
Figaró habzó krém
Dovo kés (a legelső)
Figaró AS
10/10 három körből BBS :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14128 Dátum: 2015. Január 02. - 22:05:20 »
Richie- huh..  borotválkozást pont L111-el kezdeni!?... bedobtad magad a mélyvízbe rendesen...  :2thumbup:
Kezd így a borotválkozást és tuti nem fogod megvágni magad:
- csak WTG, tehát fentről lefelé, állcsonton túl ( nyakon oldalt), fülek felé. Nyakat pedig ellenőrizd simításokkal, merre is van a WTG, itt sok embernek vannak összevissza forgói úgyhogy itt szoktak leggyakrabban  balesetek előfordulni.
- apró határozott mozdulatokkal kezdj és min. 2 napos, max 3 napos szőrön ( ez a legideálisabb a bőrnek, szőrnek). Soha se mondd.dd.. izé.. Soha se nyomd! 
- ahol éppen borotválod, a bőröd legyen mindig feszes ( grimasz vagy másik kézzel enyhén megfeszít ) és mindig csak habon borotválj.
- fektesd fel a készüléket a bőrödre, hogy a penge síkja megegyezzen a bőröd síkjával, innen próbáld a szöget szép lassan belőni, miközben húzod és ahogy megakad a penge az első szőrszálban, az lesz a jó 'kezdő' szöged ( a biztonsági perem ez esetben még nem fog az arcodhoz érni, csak a fedlap- így a legveszélytelenebb).

Ha az előkészületre való tanácsokat is betartod, pár borotválkozás után, simán rá fogsz érezni! Good luck!
 

Penge,

Ezer köszönet a sok jótanácsért! :) Hétfőn ki is próbálom, már alig várom!
Azt mondod az L111 nem jó kezdőborotvának? Azért esett amúgy erre a választásom, mert nagy része műanyag, így gondoltam átmenetet képez (súlyban) az eldobható borotvák és a fém DE-k közt, de lehet nem így van... Meg aztán ezt tudtam helyben beszerezni, nem volt türelmem rendelni, s a postázásra várni. Mit ajánlanál helyette? (bár makacs kölök vagyok, egy darabig L111-ezek, nehogymá' kifogjon rajtam  ;D)
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #14129 Dátum: 2015. Január 03. - 01:17:24 »
Azt mondod az L111 nem jó kezdőborotvának?
Ezt nem mondom... de van "biztonságibb" készülék is, legalább a kezdeti vágások elkerüléséhez... Az vigasztaljon, h ha az L111-el simán menni fog, akkor onnantól kezdve mindennel...;D
Ennek a készüléknek az általam próbáltak közül a legnagyobb a holtjátéka a veszélyes szögtartományban. Az, hogy fém vagy műanyag ebből a szempontból mindegy. Nincs annyira meghajlítva a penge benne, viszonylag nagy hézaggal, jól kilógó éllel operál. Inkább "tökös"  éltársak kedvenc fegyvere... ;D úgyhogy, ha már ezzel kezdted, kedved ne szegje és vidd végig...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici