Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 145942 alkalommal)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Módszerek, technika
« Válasz #405 Dátum: 2015. Január 25. - 23:27:49 »
Nekem is volt egy használhatatlan Lordom, nem L5, hanem a műanyag nyeles Tech-fejjel. Semmilyen pengével nem működött.

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Módszerek, technika
« Válasz #406 Dátum: 2015. Január 25. - 23:35:29 »
Nekem is volt, L6.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #407 Dátum: 2015. Január 26. - 07:02:07 »
De még mennyire!

Dél elött rakok fel képet!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerek, technika
« Válasz #408 Dátum: 2015. Január 26. - 07:26:45 »
Nem csak a pengével lehet a baj, lehet, hogy a Lord borotva nem vált be Neked, ahogy nekem sem.

Én pl. kifejezetten kedvelem a Lord SC pengét, szerintem meg azzal nincs gond.

Szubjektív, mindenkinél más és más, variálni, próbálgatni kell...
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Módszerek, technika
« Válasz #409 Dátum: 2015. Január 26. - 08:42:27 »
Sz@r a penge, vegyél normálisat pl.: astra-t
Elképesztő, hogy mennyire szubjektív műfaj ez. Nekem a Lord SC a 2. kedvenc pengém, Astrát meg sohasenem használnék :)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerek, technika
« Válasz #410 Dátum: 2015. Január 26. - 09:04:54 »
Sz@r a penge, vegyél normálisat pl.: astra-t
Elképesztő, hogy mennyire szubjektív műfaj ez. Nekem a Lord SC a 2. kedvenc pengém, Astrát meg sohasenem használnék :)
Astra-t én se csak Feathert, de egy kezdőnek próbára azt nem ajánlok

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #411 Dátum: 2015. Január 26. - 09:18:09 »
Sz@r a penge, vegyél normálisat pl.: astra-t
Elképesztő, hogy mennyire szubjektív műfaj ez. Nekem a Lord SC a 2. kedvenc pengém, Astrát meg sohasenem használnék :)
Astra-t én se csak Feathert, de egy kezdőnek próbára azt nem ajánlok

Hat hogy is mondjam, a Feathertől nem pisiltem teli a csizmaszáram.

Max. 4-5 beretvalast visel el nálam. A zöld új Astra Platinum is többet bír. Az SC-m most 7. alkalmat vitte r41 ben.  Lassan kezd húzni.

De a non plus ultra az a NOS Astra Platinum! 28-32 alkalom két kőrrel!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Módszerek, technika
« Válasz #412 Dátum: 2015. Január 26. - 09:48:34 »
Legutóbb én is Feathert használtam, és a 3. alkalommal (7-9. kör) már húzott ATG. Közben arra is rájöttem, nekem az a szempont, hogy ATG kör mennyire simán megy. Ami WTG-re, és XTG-re még jó lehet, az már nem olyan kényelmes ATG-re.

Nem elérhető dionysos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Módszerek, technika
« Válasz #413 Dátum: 2015. Január 26. - 11:50:14 »
Nem igazán sorolnám magam a kezdő kategóriába, több, mint 10 éve használok DE-t... A borotvát a Lord shopjából rendeltem, ergo: nem hinném, hogy nem kóser...:) De hogy húz a penge, az nem bejövős. Megpróbálom másik pengével,(dobozos SC), hátha... Mellesleg mellécsaptam egy L6-ot is, kipróbálom azt is, hátha kellemesebb lesz az eredmény.
Likuko azt kérdezte Nansen mestertől:
- A házamban lakik egy kő. Buddhát szeretnék faragni belőle. Képes vagyok rá?
- Igen, képes vagy rá.
- Tényleg az vagyok? - hitetlenkedett Likuko.
- Nem, nem vagy rá képes - válaszolt a Mester.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #414 Dátum: 2015. Január 26. - 11:58:52 »
Több készüléket ki kell próbalni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #415 Dátum: 2015. Január 26. - 18:52:37 »
dio- Elég jól leírtad a jelenséget, én is voltam hasonlóan az L5-el, de még jópár más készülékkel is, tudom mi a gond... Kezdő nem kezdő, az L5/penge viszonya kicsit más, mint pl. az L6-é, ott nem fogod pl. az ugrálást tapasztalni, a penge teste közelebb van a fedlaphoz rögzítve az élekhez ( kisebb felület lóg a levegőben), illetve a súlyelosztása is arra fog kényszeríteni, hogy határozottabban húzd...és akkor szerintem hamar rá fogsz érezni, hogy az L5-el egy picit túl nagy szögben borotválkoztál és a mozdulatnak is határozottabbnak kellett volna lennie. Szerintem kb. ennyi lesz!
Hozzá teszem, ha már egyszer ugrabugrál egy penge ( mert rossz a mozdulat ill. túl nagy a szög) és így van gyötörve a penge, annak valószínűleg már rég annyi... Írom mindezt azért, mert az SC, Kunival ellentétben számomra nem a második, hanem a mindennapos pengém az L6-ban és akárhányszor kitérek, tesztelgetek más borotvákat, pengéket, mindig elégedettséggel térek vissza az L6/SC kombóhoz. Az L5-el való borotválkozás egy kicsit nagyobb energiát jelent nekem is, kisebb a hibák iránti tolerancia, én maradtam az L6-nál. Magának az SC-nek szerintem nincs köze a jelenséghez, a készüléked és a pengéd tuti eredeti ( és jó eséllyel gyárilag sem hibásak!) Ha az L6+új SC pengével is hasonló tapasztalatod lesz, megfontolom, hogy megeszem a nemlétező kalapom! :-) de nem lesz!         

Nem elérhető dionysos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Módszerek, technika
« Válasz #416 Dátum: 2015. Január 26. - 22:41:54 »
  :bow:
Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat. Azt fogom tenni, amit Penge javasolt: a következő tarolásnál előveszem az L6-ot, teszek bele egy zsírúj SC-t, aztán meglátjuk..mindenesetre feltűnt, hogy az L5-nél a penge alátámasztása teljesen más, könnyebben "belebeg" a penge, onnantól meg a vágási szög sem lesz állandó. Nyilvánvalóan ott a penge síkjára merőleges erőhatásokat kell minimalizálni, ergo hegyesebb szögben kell tartani a borotvát. Ha nem jól gondolom, javítsatok ki... :peace:
Penge: Meg sem fordult a fejemben, hogy ne eredeti Lordot kapnék a forgalmazó webshopjából  ;) Mindenesetre azért egy kicsit drukkolok, hogy az L6 se legyen rögtön tökéletes, mert nagyon szívesen felajánlok Neked egy kalapot elfogyasztásra, még azt is megmondhatod, hogyan készítsem el... ;D
Likuko azt kérdezte Nansen mestertől:
- A házamban lakik egy kő. Buddhát szeretnék faragni belőle. Képes vagyok rá?
- Igen, képes vagy rá.
- Tényleg az vagyok? - hitetlenkedett Likuko.
- Nem, nem vagy rá képes - válaszolt a Mester.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #417 Dátum: 2015. Január 27. - 14:39:08 »
 ;D  :2thumbup:
Mindent tökéletesen leírtál... Ez az én elméletem is L5 ügyben! A gyakorlatban meg szerintem gyorsan rá fogsz hangolódni! Ha mégis tévednék akkor mindenképpen menj végig a különböző gyártók penge sample pack-jain, a két LORD készülék jó kiinduló alap. A kalap még nemlétező, de marcipánból bármekkorát bevállalok!  ;D

Nem elérhető dionysos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Módszerek, technika
« Válasz #418 Dátum: 2015. Január 29. - 19:10:05 »
Nos, megvolt a próba az L6-tal is. Penge! Teljes mértékben igazad volt, az L6 valóban sokkal megbocsájtóbb, mint kisebb társa. Kellemes a súlya is, a fene tudja, valahogy én jobban szeretem a nehezebb készülékeket... ellenben a borotválás simasága hagy némi kívánnivalót maga után. Vagy megtanulok ezzel a penge-készülék párossal simára borotválkozni, vagy elkezdem veszettül próbálgatni a pengéket...van egy halvány, ámbár sanda gyanúm, hogy elkaptam valamiféle fertőzést, ugyanis a Captain-t még ki sem bontottam, és már azon agyalok, honnan szerezzek Astra-t meg Feathert... ;D ,  valamint erősödött a késztetés, hogy sok évnyi vágyakozás után párom heves tiltakozása közepette végre ténylegesen beszerezzek egy kést és a kapcsolódó dolgokat. Nagy a baj, doktor úr?  :borz2:
Likuko azt kérdezte Nansen mestertől:
- A házamban lakik egy kő. Buddhát szeretnék faragni belőle. Képes vagyok rá?
- Igen, képes vagy rá.
- Tényleg az vagyok? - hitetlenkedett Likuko.
- Nem, nem vagy rá képes - válaszolt a Mester.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #419 Dátum: 2015. Január 29. - 19:16:16 »
Dio  - igen, de ez itt a zárt osztály.  Nem fogsz unatkozni, van ott par hasonszőrű bolond.  :naughty:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici