Szerző Téma: Cikkek, oldalak, blogok stb.  (Megtekintve 64332 alkalommal)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #75 Dátum: 2014. December 18. - 14:21:48 »
http://www.uzletresz.hu/vallalkozas/20141208-pengevaltas-a-dob-utcaban.html

Mondjuk a barber pole jóval régebbi dolog, mint a világháború (akármelyikre is gondolt a tag).
Apropó: volt már valaki? Múltkor elmentem előtte és csupa egyenfrizurás srác volt bent. Olyan kiborotvált-választékúak.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #76 Dátum: 2014. December 18. - 15:14:40 »
http://www.gentlemansgazette.com/travel-shaving-guide/?utm_source=N0259__shaving_&utm_medium=email&utm_campaign=N0259__shaving_
Szerintem az ilyen cikkek nagyjából azt tükrözik, hogy mennyire elment a mainstream hagyományos borotválkozás az ész nélküli eszközhalmozás kategóriába. Egy szappan/krém és egy pamacs, egy arcszersz és egy borotva... ennyi elég az utazáshoz. Ha nagyon akarom akkor a pamacs szinti hogy a hotelben amíg reggelizek megszáradjon, a borotva pedig egy egypengés eldobható BIC ha kézipoggyászba akarom rakni. Sokat utazom, de emiatt utazószettet, utazópamacsot, utazókrémet és utazókutyafülét soha nem vennék, súlyra kb annyi mint a sima, mindig van otthon egy majdnem kifogyott krém vagy szappan, az jó lesz.

Persze azt értem hogy az oldalnak bejön, referál az amazonra, kapja a részesedést. De ezt csak azért tudja megtenni, mert számít rá hogy lesz, aki rohan utazóizét venni. Mekkora bombaüzlet lenne már, mondjuk, borotváshoroszkópot csinálni, és elterjeszteni azt a meggyőződést hogy amikor a Szaturnusz mittudoménholvan, akkor csak adott borotvakrémet érdemes használod, rendeld is meg mindjárt.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #77 Dátum: 2014. December 18. - 20:45:25 »
Ha megnézed, ez az oldal erről szól. A világ legsznobabb csávója írja, aki keménykalapot meg csokornyakkendőt hord hétköznap is. Még csak részesedést sem kap. Nem mindennapi figura. Miközben kedves őrültnek tartom, azért bicskanyitogató is, ahogy a sajàt ízlését etalonnak tartja.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #78 Dátum: 2014. December 18. - 20:52:09 »
Még csak részesedést sem kap.
Ezt rosszul tudod. Nézd meg jobban pl az Amazonos a linkeket, mindegyik végén ott a getsgazette-20 referral tag, ami azt jelenti hogy ő vitt oda téged, tehát kapni fog érte zsét. A többi site linkjei nem ennyire transzparensek, de nem lepődnék meg ha ott is hasonlóképp menne.

Ez a világ kicsit erről is szól, amellett hogy keménykalap meg csokornyakkendő.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #79 Dátum: 2014. December 19. - 11:54:29 »
Sosem volt érzékem az üzlethez. :whoops:

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #80 Dátum: 2015. Január 06. - 16:25:25 »
1789-ben John Bland hangversenyszervező Londonból Eszterházára utazik, hogy Haydnt megnyerje egy hangversenykörútra. A körút nem jöhetett létre, hiszen az öreg, beteges Miklós herceg nem engedte volna el kedves karmesterét, de Bland mégsem távozott üres kézzel. Erről így mesélt:
"Amikor Eszterházán felkerestem Haydnt, éppen borotválkozott. Rossz, életlen borotváját dühösen csapkodta a fenőszíjhoz és így fogadkozott: Egy jó angol borotváért odaadnám a legjobb kvartettemet. Ekkor szó nélkül megfordultam, és a vendégfogadóból elhoztam a sajátomat, amit átnyújtottam a mesternek, aki ennek ellenében nekem ajándékozta az éppen befejezett csodálatos művét."

Ez a fisz mollban írt kvartett ténylegesen úgy hangzik, mintha egy borotvát fennének ütemesen csattogtatva a fenőszíjon. Azóta ezt a vonósnégyest Borotva-kvartettnek (Rasiermesser-Quartett) hívják.


Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #81 Dátum: 2015. Január 06. - 16:27:18 »
1789-ben John Bland hangversenyszervező Londonból Eszterházára utazik, hogy Haydnt megnyerje egy hangversenykörútra. A körút nem jöhetett létre, hiszen az öreg, beteges Miklós herceg nem engedte volna el kedves karmesterét, de Bland mégsem távozott üres kézzel. Erről így mesélt:
"Amikor Eszterházán felkerestem Haydnt, éppen borotválkozott. Rossz, életlen borotváját dühösen csapkodta a fenőszíjhoz és így fogadkozott: Egy jó angol borotváért odaadnám a legjobb kvartettemet. Ekkor szó nélkül megfordultam, és a vendégfogadóból elhoztam a sajátomat, amit átnyújtottam a mesternek, aki ennek ellenében nekem ajándékozta az éppen befejezett csodálatos művét."

Ez a fisz mollban írt kvartett ténylegesen úgy hangzik, mintha egy borotvát fennének ütemesen csattogtatva a fenőszíjon. Azóta ezt a vonósnégyest Borotva-kvartettnek (Rasiermesser-Quartett) hívják.
:2thumbup:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #82 Dátum: 2015. Január 07. - 15:44:19 »
1789-ben John Bland hangversenyszervező Londonból Eszterházára utazik, hogy Haydnt megnyerje egy hangversenykörútra. A körút nem jöhetett létre, hiszen az öreg, beteges Miklós herceg nem engedte volna el kedves karmesterét, de Bland mégsem távozott üres kézzel. Erről így mesélt:
"Amikor Eszterházán felkerestem Haydnt, éppen borotválkozott. Rossz, életlen borotváját dühösen csapkodta a fenőszíjhoz és így fogadkozott: Egy jó angol borotváért odaadnám a legjobb kvartettemet. Ekkor szó nélkül megfordultam, és a vendégfogadóból elhoztam a sajátomat, amit átnyújtottam a mesternek, aki ennek ellenében nekem ajándékozta az éppen befejezett csodálatos művét."

Ez a fisz mollban írt kvartett ténylegesen úgy hangzik, mintha egy borotvát fennének ütemesen csattogtatva a fenőszíjon. Azóta ezt a vonósnégyest Borotva-kvartettnek (Rasiermesser-Quartett) hívják.

 :fejtor:
Ebben logikai bukfenc van. Ha egy már megírt művet adott a borotváért (a leírás szerint ez így történt) akkor az nem hangozhat úgy, mint a borotva fenése, hiszen előre nem tudhatta, hogy majd pont akkor megy el az éle a borotvájának, amikor egy angol épp nála jár és épp lesz nála angol borotva, amit majd neki is fog adni. Hacsak nem volt rettentően számító az öreg  :D

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #83 Dátum: 2015. Január 07. - 20:51:29 »
Te. Pont ezt akartam írni. De ma jön egy újabb adalék.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #84 Dátum: 2015. Január 09. - 06:49:25 »
Te. Pont ezt akartam írni. De ma jön egy újabb adalék.

Jöhet!  :D
 :sör:

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #85 Dátum: 2015. Január 19. - 17:47:01 »
http://instagram.com/jose.monserrat.pou/

Nem rég találtam Instagramon, Filásoknak érdemes megnézni. :) Szép NOS bicskái vannak.  :o
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #86 Dátum: 2015. Január 26. - 20:12:09 »
Ma a könyvesboltban belelapoztam a neves csellista Steven Isserlis zeneszerzőkről ìrt könyvébe (Miért csapott Beethoven a lecsóba?). Ebben a következő mondatot idézi Stravinsky-től:
"Minden reggel tizenöt percet imádkozom, tizenöt percet tornázom és tizenöt percet borotválkozom."

(Ha a modik nem utasítják el végleg a topikkérelmemet, akkor majd a Haydn-szálat is folytatom.)
 :whoops:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #87 Dátum: 2015. Január 27. - 02:33:29 »

(Ha a modik nem utasítják el végleg a topikkérelmemet, akkor majd a Haydn-szálat is folytatom.)
 :whoops:

 :fetreng:  :2thumbup:

Én a ZZtop-szálat várom  :crazy:

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #88 Dátum: 2015. Január 27. - 12:01:47 »
(Ha a modik nem utasítják el végleg a topikkérelmemet, akkor majd a Haydn-szálat is folytatom.)

csak elfelejtődött, ellenvéleményt nem láttam, így megnyitottam:
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=3615.0
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #89 Dátum: 2015. Január 27. - 16:16:14 »
 :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici