Szerző Téma: Cobra  (Megtekintve 14377 alkalommal)

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Cobra
« Válasz #15 Dátum: 2014. Március 31. - 17:11:48 »
Gratula. Kivancsi leszek a velemenyedre.
[/quote
Koszi, mindenkeppen lesz beszamolo en is kivancsian varom mit tud. Egyebkent az ujabb valtozat , igy tobbfele pengevel toltheto, dorcotol ,kai-on at ,feather pro es guard. Te milyen pengeket probaltal es melyiket ajanlanad?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Cobra
« Válasz #16 Dátum: 2014. Március 31. - 17:15:48 »
Gratula. Kivancsi leszek a velemenyedre.
[/quote
Koszi, mindenkeppen lesz beszamolo en is kivancsian varom mit tud. Egyebkent az ujabb valtozat , igy tobbfele pengevel toltheto, dorcotol ,kai-on at ,feather pro es guard. Te milyen pengeket probaltal es melyiket ajanlanad?

eddig 3 félét próbáltam. Feather Pro és ProGuard, valamint a KAI proguard verziót is. legjobban a Feather Pro jött be (amit a csomagban kaptál). valamikor kipróbálom a Pro Supert is, állítólag nagyon "penge"  ;D 
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Cobra
« Válasz #17 Dátum: 2014. Március 31. - 17:20:02 »
Gratula. Kivancsi leszek a velemenyedre.
[/quote
Koszi, mindenkeppen lesz beszamolo en is kivancsian varom mit tud. Egyebkent az ujabb valtozat , igy tobbfele pengevel toltheto, dorcotol ,kai-on at ,feather pro es guard. Te milyen pengeket probaltal es melyiket ajanlanad?

eddig 3 félét próbáltam. Feather Pro és ProGuard, valamint a KAI proguard verziót is. legjobban a Feather Pro jött be (amit a csomagban kaptál). valamikor kipróbálom a Pro Supert is, állítólag nagyon "penge"  ;D

Kosz, hany alkalmat birt ki egy-egy penge? Meglatjuk a pro,hogy muzsikal a tobbit annak fuggvenyeben.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Cobra
« Válasz #18 Dátum: 2014. Március 31. - 17:40:22 »
Gratula. Kivancsi leszek a velemenyedre.
[/quote
Koszi, mindenkeppen lesz beszamolo en is kivancsian varom mit tud. Egyebkent az ujabb valtozat , igy tobbfele pengevel toltheto, dorcotol ,kai-on at ,feather pro es guard. Te milyen pengeket probaltal es melyiket ajanlanad?

eddig 3 félét próbáltam. Feather Pro és ProGuard, valamint a KAI proguard verziót is. legjobban a Feather Pro jött be (amit a csomagban kaptál). valamikor kipróbálom a Pro Supert is, állítólag nagyon "penge"  ;D

Kosz, hany alkalmat birt ki egy-egy penge? Meglatjuk a pro,hogy muzsikal a tobbit annak fuggvenyeben.

nem tudom mennyit bír. sokat. általában akkor cserélem, amikor már feltűnően sok idő telt el. persze más borotvákat is használok, így nagyon könnyű elveszíteni az időérzéket. szerintem 15-20 borotválkozást nálam kibír a Pro.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Cobra
« Válasz #19 Dátum: 2014. Április 03. - 11:04:25 »
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Cobra
« Válasz #20 Dátum: 2014. Április 13. - 21:12:04 »
 Cobra Classic

A pamacspenges topiknyito beszamolo teljesen korrekt, nem sok ertelme lenne ugyanazt ismetelni vagy onnan idezgetni. Kiegesziteskeppen csak annyit, hogy ez az SE keszulek a 2. generacional jar de csak kisebb valtoztatast eszkozoltek a fejen, hogy egyeb pengekkel is toltheto legyen. Jelen pillanatban tudomasom szerint, feather pro, super pro, pro guard, light, kai mild, kai guard illetve a dorco  termekeivel hasznalhato. En eddig a feather pro-val hasznaltam ugyanazon pengevel 4szer es a komforterzes egyenlore felfele ivel. Kozben becsuszott egy kai pink is ami szinten kellemes borotvalkozast eredmenyezett de a pro egyenlore ubereli. A guard-ot szinten tervezem kiprobalni, a tobbit majd ezek fuggvenyeben.
A keszulek jelentem a varakozasoknak megfeleloen teljesit, sot tulszarnyalja azokat. Nem lep meg ,hogy Qka kollega kedvenc darabja. Ha csakis a teljesitmenyt nezem a potencial mindenkeppen benne van. Nalam az Ikon Slant az etalon per pillanat, hatekonysag-komfort tekinteteben ,es a Cobra szorosan ott nyomul vele. Mivel ezt mar 4 hasznalat utan ilyen nyugodtan ki merem jelenteni , ki tudja talan meg nalam is kedvenc lehet. De mivel allitolag mar keszuloben a Cobra2 ,meg azert csak kijon az a Huntlee SE is egyszer, ki tudja meddig lesz ervenyes mindez . Ja es akkor meg nem is emlitettem a Razorock slant-et. Mindenesetre a Cobra rendkivul kellemes benyomast tett ram es nem is tudom akarok e massal borotvalkozni mostanaban, igen ez ennyire jo......

 Ha a prezentacio a feather AS-D1 fadobozos megoldas eseteben 10/10 volt akkor ez legalabb 11/10. Rolex-ek es Omegak (nem a malac pamacs) jonnek ilyen dobozokban, kulon megemlitenem a kis magneses zaropatenteket rajta. Innovativ megoldas, a Bell Star bukosisakon lattam ilyet utoljara.


Szinten ott lapul a mar emlitett feather pro 20db-os pengecsomag ami alapbol jar hozza. Nem veletlenul terveztek erre a pengere ... a tojas hamarabb megvolt tipikus esete.



Csili-vili ezustos fenyben csillog, az ujjlenyomatok rogvest visszakoszonnek rajta, OCD-s egyeneknek nem kimondottan ajanlanam. Itt a kamera tukrozodik vissza.


Pengetarazo nyitva.


Pengevel betoltve.


A 2 altalam hasznalt csomag, a pengek jelentem erintes nelkul betolthetoek a keszulekbe ,a szemrevalo kis tarozok segitsegevel.


Udv, Ultra.



Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Cobra
« Válasz #21 Dátum: 2014. Április 13. - 21:16:10 »
Hatékonyság ide vagy oda (ne sértődj meg, de szerintem) ez ronda.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Cobra
« Válasz #22 Dátum: 2014. Április 13. - 21:25:26 »
 Miert sertodnek meg? Izlesek es pofonok, nekem speciel tetszik .Az otlet nalam 10-es ,a kivitelezes talan egy zsenge 6, de szamomra mindig fontosabb volt ,hogy mire kepes egy keszulek ellentetben a kulsosegekkel. Ezert van jegelve pl. a Pils is ami szerintem muzeumi latvanyossag . Mindent osszevetve nalam dobogos a Cobra.

 

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Cobra
« Válasz #23 Dátum: 2014. Április 13. - 22:29:42 »
Berakhatod a Feather Shavette pengéket bármi egyszerű és nagyszerű - vagy akár nagyon xar - kütyübe.
Azok remekelnek. A siker biztos.  Az elégedettség meg pláne. :futyul:

Csak azt nem értem, hogy miért kell elrontani a pengetartó mechanizmust. Amikor ezt a Feather már zseniálisan megalkotta.
SE készülékbe adaptálva ugyan olyan jó lenne. Vagy egy véletlenül hasonló kivitel.  ;D
Bár a Feather annyira régi, hogy már szerintem szabadalmi oltalom se védi ...

Amíg nem lesz ilyen, szerintem ezekkel a pengékkel a Shavette a nyerő - jobb választás.

Szerintem kifejezetten otletes a pengetarto a Cobra-n. Nem XXI. szazad az ketsegtelen , se nem innovativ mint a feather artistak, viszont nem ismerek mas olyan keszuleket ahol hozza se kell ernem a pengehez ,hogy betoltsem. Valoszinuleg mas SE keszulekben is mukodnenek ezek a pengek ahogy irtad, kar ,hogy eddig csak a CS foglalatoskosott ezzel. 

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Cobra
« Válasz #24 Dátum: 2014. Április 14. - 21:02:20 »
A Schick modern injektoros SE készülékek mind ilyenek.
Persze a Feather Shavettek mind ilyenek.
Meg az összes Gillette TTO meg a koppintásai. (Meg talán van Gillette SE injektor is.)
Ezekbe is mindbe kéz érintése nélkül tölthetô a penge. (Ha ezt igényli valaki.)

Ahogy olvastam Ed Cobra ismertetôjében a pengetartó és a záró mechanizmus igen csak egy igénytelen valami.
Kétlem, hogy ez a tökéletes injektoros töltési mûködést megvalósítaná. 
Pláne, hogy betöltés után még a párhuzamos élszalaggal -pengetartóhoz képest - is gond adódik.  :nemtom:

Kosz az infot, nem vagyok szakerto SE teruleten, talan ezzel kellett volna kezdenem. A Schick toltese tenyleg egyszeru es nagyszeru, volt szerencsem meggyozodni rola egy video segitsegevel. Szemely szerint nem igenylem az erintes nelkuli betoltest es tovabbra is fenntartom amit az elozoekben irtam , szerintem kifejezetten otletes a Cobra mechanizmusa. Hozzateszem az enyem zaras utan nem lotyog sehol, zero holtjatek, all mint a covek. A betoltes utan sem adodik gond ,a pengek vagatai pontosan egyeznek a pengatarto lap barazdaival, tokeletesen illeszkedve. Lehet,hogy itt az 1. es 2. generacio kozott van kulonbseg ,tudtommal ott alakitottak rajta valamit.A fogasaval sincs semmi gondom , sot kifejezetten  kenyelmesnek talalom. Ezeket a  pengeket nem ismerem fogalmam sincs ,hogy minden keszulekben hasonloan mukodnenek e. Csakugy mint minden mas aspektusa a borotvalkozasnak itt is minden szubjektiv , nekem minden szempontbol bejott a keszulek, te meg kb. azt mondod,hogy a penge jott be. Helyesbitek, nekem mindketto.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Cobra
« Válasz #25 Dátum: 2014. Június 01. - 22:22:53 »


 Az uj King Cobra Classic a Classic Shaving-tol. Ara 240$, uj nyellel ami sajna nem cserelheto. Hosszabb , nehezebb , mivel a fej maradt a regi gondolom azt varhatjuk tole mint a predecesszortol.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Cobra
« Válasz #26 Dátum: 2014. Augusztus 31. - 15:15:21 »
 Mennyivel pofasabban nez ki igy. A spanyolhonban fabrikalt UFO nyelek az uj King-re,  mivel az uj kobra fej nem kompatibilis a normal menetu nyelekkel. Azt hiszem igy kellene valahogy erkeznie a Classic Shavingtol, 240 USD-ert.



Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Cobra
« Válasz #27 Dátum: 2014. Augusztus 31. - 15:28:14 »
Na így már kéne  ;D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Cobra
« Válasz #28 Dátum: 2014. Augusztus 31. - 15:30:09 »
Ezzel a nyéllel már nincs az a gagyi hatása. Kőne!  :)
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Cobra
« Válasz #29 Dátum: 2014. November 23. - 20:01:18 »
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici