Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 257937 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2085 Dátum: 2015. Február 28. - 07:56:50 »
Nálunk nem ilyen egyszerű a helyzet.
Nejem tanárnő, a magyar oktatási intézményekben pedig win alapú programokat használnak, így gyakorlatilag nincs más út, mondjuk úgy kötelező.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2086 Dátum: 2015. Február 28. - 08:51:29 »
Nálunk nem ilyen egyszerű a helyzet.
Nejem tanárnő, a magyar oktatási intézményekben pedig win alapú programokat használnak, így gyakorlatilag nincs más út, mondjuk úgy kötelező.

:+1:

S a gyerekek játék klienseit sem lehet linuxon megtalálni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2087 Dátum: 2015. Február 28. - 09:00:05 »
Nyomtató? Nuku? Auto of box megy a Samsung all in wonder. Szkennel, nyomtat, fénymásol, faxol. És még a Crossoverrel futtatott MS Worddel is.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2088 Dátum: 2015. Február 28. - 10:17:28 »
Nálunk nem ilyen egyszerű a helyzet.
Nejem tanárnő, a magyar oktatási intézményekben pedig win alapú programokat használnak, így gyakorlatilag nincs más út, mondjuk úgy kötelező.
:+1:
S a gyerekek játék klienseit sem lehet linuxon megtalálni.
Crossoverrel 90%-a elmegy a Windowsos programoknak, maradékra ott a Virtualbox.

Nyilván van munka a Linux-szal, és egy csomó új dolognak kell utánajárni. Viszont amit 1x megcsinál az ember az nagyon hosszú időre működni fog. A Windows pont az ellenkezője, ott pár kattintással a legtöbb dolog megoldható, aztán fél év múlva azon veszi észre magát az ember hogy belassult a gép valamitől, kellene egy vírusirtó, és néha fura módon kihagynak a dolgok.

Persze használjon mindenki amit akar meg kényelmes... de a legtöbb régi kifogás már nem érvényes a Linuxra. Ami akadályozza az elterjedését, az a tehetetlenség: a legtöbb felhasználó kap egy Windowst a gépére, és nem akar foglakozni ilyesmikkel. Valahol meg is értem. Bár ismerek olyat, aki inkább új gépet vesz, amikor a régi "belassult" :D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2089 Dátum: 2015. Február 28. - 21:27:51 »
snake- én a commodo-ra szavazok, a legerősebb... Avast avira nod stb. virusgyarto maffiak. Comodo még csak kicsit genyo, de legalabb osszetett vedelmet nyujt, nem nyelsz be semmit...csak egy kis comodo reklamot.:-)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2090 Dátum: 2015. Február 28. - 22:13:49 »
snake- én a commodo-ra szavazok, a legerősebb... Avast avira nod stb. virusgyarto maffiak. Comodo még csak kicsit genyo, de legalabb osszetett vedelmet nyujt, nem nyelsz be semmit...csak egy kis comodo reklamot.:-)

Na, felraktam egy kínai csodát, Baidu a neve, magyarítottam is. Teszi a dolgát.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2091 Dátum: 2015. Február 28. - 22:27:04 »
Crossoverrel 90%-a elmegy a Windowsos programoknak, maradékra ott a Virtualbox.

Nyilván van munka a Linux-szal, és egy csomó új dolognak kell utánajárni. Viszont amit 1x megcsinál az ember az nagyon hosszú időre működni fog. A Windows pont az ellenkezője, ott pár kattintással a legtöbb dolog megoldható, aztán fél év múlva azon veszi észre magát az ember hogy belassult a gép valamitől, kellene egy vírusirtó, és néha fura módon kihagynak a dolgok.

Persze használjon mindenki amit akar meg kényelmes... de a legtöbb régi kifogás már nem érvényes a Linuxra. Ami akadályozza az elterjedését, az a tehetetlenség: a legtöbb felhasználó kap egy Windowst a gépére, és nem akar foglakozni ilyesmikkel. Valahol meg is értem. Bár ismerek olyat, aki inkább új gépet vesz, amikor a régi "belassult" :D

Ha a 3 pc meg a 3 notebook mellé (vagy helyett) veszek majd még valamit (nálam sosem tudni, néha elkap a vásárolhatnék), akkor esküszöm kipróbálom ezt a Linux-izét. Mivel nem ismerem, így nyilván mindennek utána kell járni, de ezt valamilyen szinten élvezem. Leköt, vagy mi. Jó pár napja ezen a fórumon is kevesebbet csámcsogok, mert szerintem nem pár kattintás a Win sem, inkább napok. 
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2092 Dátum: 2015. Március 01. - 07:53:36 »
Kelgyó! Ezek a mai modern distrok már nagyon jól támogatnak szinte mindent. Aposek le vannak halva a Mint telepítéstől. Minden megy. Mindenre van program. Sokkal stabilabb a gép.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2093 Dátum: 2015. Március 01. - 10:31:10 »
Én is azért kezdtem bele anno mert érdekelt, untam a wint meg a kihívás is ott volt benne.
Igaz csak itthoni szinten űzöm. Szerintem linux ra kevesebb bibi lenne vagy kellene rakni bármit mert minden készen van.
Felrakod és kész. Winnél meg tűzfal, vírusírtó stb stb. itt bemész a szoftverközp. ba katt és kész.
Ha nem synaptics ból esetleg tárolóból telepíted oszt jónapot.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2094 Dátum: 2015. Március 01. - 12:04:20 »
És a driverek terén mi a helyzet? Mondjuk feltelepítem a linux valamelyik verzióját ( tényleg, melyiket érdemes?? ) egy 4 éves üzleti notbookra, akkor ott fog menni minden meghajtó, csatlakozó, stb?
Csak azért kérdem, mert pl két napja letöltött a rendszer egy szerinte fontos frissítést, telepítette is magát, aztán az újraindítás után a win induló képernyője még bejött, utána blank képernyő és csak a rendszerhangokból hallottam, hogy megy a win. Látni viszont semmit nem lehetett. Tehát még a gép sem tudja igazán, mi a jó neki, mert letölt egy olyan drivert, amivel a képernyő nem működik megfelelően. Linuxnál ez hogy van?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2095 Dátum: 2015. Március 01. - 12:11:52 »
2008 as Thinkpad T61.  Linux Mint utolsó verzio. Néhány perc, legyen fél óra alatt települ és megy minden out of box.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2096 Dátum: 2015. Március 01. - 12:12:41 »
Dell Latitude E5530, alapból Ubuntuval jött.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2097 Dátum: 2015. Március 01. - 12:29:39 »
Win7-el mi a problema? Amiota ez kijott gyakorlatilag nincs gondom a win-el. Hasznalunk mi is linuxot, mert kell, meg jo. technologia celokra megkerulhetetlen, de vannak olyan helyzetek, ahol
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2098 Dátum: 2015. Március 01. - 12:30:01 »
...ahol jobb a win
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2099 Dátum: 2015. Március 01. - 13:10:50 »
Dell Latitude E5530, alapból Ubuntuval jött.
Ez is Dell, Latitude 6410-es, alapból win7-el készült. Amikor feltettem a win7-et, akkor persze hiányoztak driverek (pl hálókártya, broadband, wifi), mert nem azt a wint kapta, ami gyárilag volt rajta, hanem egy másik példányt, ami ezeket a meghajtókat nem tartalmazta, így értelemszerűen települni sem tudott. A meghajtókat a Dell honlapjáról, a supportból kellett előbányászni és telepíteni, viszont ott a letölthető fájloknál rendre a leírásban az látszik, hogy valamelyik windows verzióhoz vannak, tehát nem látom azt sehol, hogy Linuxhoz.

Tehát ahhoz, hogy mondjuk a képernyőn lássak is valamit kell egy driver. Ez két módon kerülhet a gépre: vagy a gyártó honlapjáról ( ahogy írtam is), vagy pedig az oprendszer kell, hogy tartalmazza a szükséges file-t és telepítéskor ez kell, hogy a gépre kerüljön.
Mivel a Dellnél, mint említettem is, nem látok a meghajtóknál Linuxos utalást, így azt kell feltételezzem, hogy a Linux bármelyik verziója kell, hogy tartalmazza már telepítéskor a megfelelőt, amivel működni képes. Viszont hogy ez nem így van, azt néhány fórum bizonyítja, amiben leírják, hogy a Dell 6410-es gépénél szoktak hálózati és wifi gondok lenni Linux esetében. Pl valaki azt írta, hogy neki Mint-el megy, de Fedorával nem. Valaki Ubuntunál írta, hogy nem ment vele. A fórumokon írnak megoldási lehetőségeket is, de ezeket olvasva nekem ugyanaz a feeling jön le, mintha win7 fórumot olvasnék, tehát semmivel sem egyszerűbb, variálni, gányolni kell, hogy esetleg működjön. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici