Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 257805 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1785 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 12:34:16 »
Wifi Router témában eddig én is a 5e-10e Ft-os kategóriában mozogtam, a paramétereiket megfelelőnek gondoltam, a gyakorlatban viszont mindig volt valamilyen szívás... Rászántam magam és vettem egy drágább multi antennás ac-st. Ég és föld és érdekes, hogy nincs okafogyott lekapcsolódás, 2 utcával arrébb is van tiszta jel stb. és asszem 1750Mbit/s lenne az elméleti max. Gondolom pár év múlva ez lesz majd az 5e-10e Ft-os kategória.   

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1786 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 12:37:09 »
- mivel nincs szükségem a dd-wrt nyújtotta előnyökre, így tökéletesen kielégít egy "gyártói" router is
Az a baj, hogy a gyártók legtöbbször szépen lassan (pár év alatt, gyártó és kategóriafüggő) leállnak a firmware frissítésével, és ami hiba vagy biztonsági rés maradt benne azzal úgy jártál, nem fogja érdekelni őket, inkább fejlesztik a következő generációt. Sokkal jobb, ha megvan a lehetőséged felrakni egy még mindig fejlesztett alternatív fw-t.

Én is azt szeretném amúgy hogy a router olyan legyen mint egy mosógép: hazahozom, beállítom, és onnantól nem akarok tudni róla hogy szoftver fut rajta, de sajnos ez nem lehetséges. Szívtam rengeteget dd-wrt és hasonlók felrakásával, pl legutóbb egy Asus N13U-val egy délutánt, de végül mindig arra jutok hogy jobb ha az elején felrakom aztán onnantól letudva, csak frissítem néha.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1787 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 13:56:57 »
- mivel nincs szükségem a dd-wrt nyújtotta előnyökre, így tökéletesen kielégít egy "gyártói" router is
Az a baj, hogy a gyártók legtöbbször szépen lassan (pár év alatt, gyártó és kategóriafüggő) leállnak a firmware frissítésével, és ami hiba vagy biztonsági rés maradt benne azzal úgy jártál, nem fogja érdekelni őket, inkább fejlesztik a következő generációt. Sokkal jobb, ha megvan a lehetőséged felrakni egy még mindig fejlesztett alternatív fw-t.

Én is azt szeretném amúgy hogy a router olyan legyen mint egy mosógép: hazahozom, beállítom, és onnantól nem akarok tudni róla hogy szoftver fut rajta, de sajnos ez nem lehetséges. Szívtam rengeteget dd-wrt és hasonlók felrakásával, pl legutóbb egy Asus N13U-val egy délutánt, de végül mindig arra jutok hogy jobb ha az elején felrakom aztán onnantól letudva, csak frissítem néha.
Értelek, de biztonsági résre annyit, hogy 1.28-as Tomato (legfrisebb) fut a mostanin ez 2010 júniusi, a Linksys pedig 2013. augusztusáig frissítette... Most egyébként nem minden áron ellent akarok mondani, csak pont ebben a konkrét esetben ez a példa. :)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1788 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 21:54:46 »
Lenne egy kérésem: hogy lehet egy Nokia E72-esről átmenteni a tel.számokat iPhone-ra?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1789 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 21:56:57 »
Lenne egy kérésem: hogy lehet egy Nokia E72-esről átmenteni a tel.számokat iPhone-ra?
Másold sim kártyára őket.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1790 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 22:57:54 »
Adatkabellel probald meg vcf-ben exportalni (szinkronizalni) az outlookba. Nokia PC suite program tudja. Onnet iphone-al meg lehet kajaltatni. Regen csinaltam, lehet, hogy nem emlekszek jol.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1791 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 00:42:43 »
Lenne egy kérésem: hogy lehet egy Nokia E72-esről átmenteni a tel.számokat iPhone-ra?

pl. https://www.youtube.com/watch?v=TAOHUWgRY6g
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1792 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 08:13:20 »
Adatkabellel probald meg vcf-ben exportalni (szinkronizalni) az outlookba. Nokia PC suite program tudja. Onnet iphone-al meg lehet kajaltatni. Regen csinaltam, lehet, hogy nem emlekszek jol.
Én is régen csináltam, de azt hiszem ugyanez lehetséges egy SD kártyára mentve is, amit létrehoz az egy zip file csak más kiterjesztéssel, ott ül benne a sok vcf.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1793 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 08:17:32 »
Ja, de az sd kártyát nem eteted meg az i termékkel
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1794 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 12:13:02 »
Ja, de az sd kártyát nem eteted meg az i termékkel
de nincs is rá szükség: vagy a telefonnal USB-n lemásolod róla, vagy közvetlenül a gépre. onnantól e-mailben/neten a telefonra, gondolom az iPhone is megeszi valahogy a VCF-t. Az egészben az a jó, hogy nem kell hozzá a Nokia szoftverrel vacakolni.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1795 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 13:13:50 »
lehet köpködni az androidot, de ott nincs ilyen para. Amit beírok a telefonba az azonnal megjelenik a gmail címlistában és viszont
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1796 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 13:42:03 »
lehet köpködni az androidot, de ott nincs ilyen para. Amit beírok a telefonba az azonnal megjelenik a gmail címlistában és viszont
1. senki nem köpködte az androidot, 2. az eredeti kérdés arra vonatkozott, hogy lehet egy Nokiáról átvinni, ami ugye megint nem android, tehát az itt nem segít. Nem igazán van értelme a kettőt összehasonlítani, a Nokia ma már lényegében nem játszik az okostelefonok piacán.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1797 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 13:44:54 »
Legegyszerűbb ha SIM re mentesz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1798 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 13:48:59 »

lehet köpködni az androidot, de ott nincs ilyen para. Amit beírok a telefonba az azonnal megjelenik a gmail címlistában és viszont
iphone is tudja mindezt. :)

Péter!
Olyankor nem működik a sim-es módszer, ha több a kontakt, mint a hely.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1799 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 13:52:39 »
Mondjuk ez igy ebben a formában igaz!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici