Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 520376 alkalommal)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3165 Dátum: 2014. November 21. - 12:05:18 »
De a túl gerinces, meg mar azért nem képez habot, mert a kemény, rugalmatlan szállak nem tavolodnak el megfelel ően egymástól.
Olyannal még hál' Isten' nem találkoztam :) És "pár" évig nem is fenyeget ez a veszély - akad pár pamacs a polcokon... ;D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3166 Dátum: 2014. November 21. - 12:58:42 »
De a túl gerinces, meg mar azért nem képez habot, mert a kemény, rugalmatlan szállak nem tavolodnak el megfelel ően egymástól.
van ilyen egyáltalán? melyik márka/model?

akkor az mire jó egyáltalán, hogy lehet használni, ha se tálkában, se arcon nem működik? dísztárgy? :D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3167 Dátum: 2014. November 21. - 13:34:33 »
Például a Vie Long sötét színű lőszőrszálakból álló pamacsa nekem túlságosan gerinces. Az egy dolog hogy szúr, de habot sem képez megfelelően, ahogy az előző kolléga is leírta.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3168 Dátum: 2014. November 21. - 13:46:18 »
Kár!
A Vie Long-ot majd ki szeretném próbálni, igaz vegyes összetételű pamaccsal.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3169 Dátum: 2014. November 21. - 16:33:52 »
A kevert szálú Vie-Long nagyon tuti!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3170 Dátum: 2014. November 21. - 16:44:29 »
Na ennek örülök! Kíváncsik vagyok mit tud egy kevert szálas pamacs.  :)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3171 Dátum: 2014. November 21. - 17:08:31 »
Érdekes cucc. Nem szabad áztatni, mert megfloppysodik. Helyből puha és gerinces. Ha két körben borotválkozol, a másodikra kissé gerincét veszti, viszont teljesen megpuhul.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3172 Dátum: 2014. November 21. - 17:50:51 »
Hm...  :fejtor:
Ebben az esetben, azt hiszem feltétlenül ki kell próbálnom!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Desunoto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3173 Dátum: 2014. November 22. - 00:28:34 »
Tiszteletem!
Hosszas vívódás után úgy döntöttem, lefokozom másodhegedűs utazópamaccsá -az egyébként minden tekintetben hibátlan (egyedül négy borotválkozásonként 1 db szőrszálat elhullajtó :) ) mülleres 7000 forintos hjm borz pamacsomat.

Nekem zsenge arcszőröm, érzékeny bőröm van, ennek ellenére arcon habosítok, szappanból.
Igényeim: -sötét fanyelű legyen, patinás hangulatú (valamiért odavagyok az ódon, természetes anyagokért)
                 -Minél tartósabb, amolyan "életreszóló" kötegelés, kialakítás
                 -sötét pure badger az egyedüli talány, de a lényeg hogy ettől nívósabb borzszőrű is lehet, az se baj ha silvertip
példák amiket figyeltem: http://www.straightrazordesigns.com/index.php?main_page=product_info&cPath=53_111&products_id=2487
                                       http://www.straightrazordesigns.com/index.php?main_page=product_info&cPath=53_109&products_id=2099
Márkák terén rugalmas vagyok. Netes vásárlás, használt, bármi jöhet. Nos, bármilyen javaslatot, jótanácsot, ötletet szívesen veszek, merre induljak, mik a lehetőségek, mit javasoltok.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3174 Dátum: 2014. November 22. - 01:06:05 »
Ecsetbolt.hu
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3175 Dátum: 2014. November 22. - 01:09:04 »
Ami meg nagyon tuti az a Semogue 2013-as SE
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Desunoto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3176 Dátum: 2014. November 22. - 16:05:32 »
Köszönöm az infokat! :) Ilyenre gondolsz a Semogue SE alatt?
http://www.shaving.ie/products/semogue-olive-wood-special-edition-2013.html

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3177 Dátum: 2014. November 22. - 18:20:42 »

Köszönöm az infokat! :) Ilyenre gondolsz a Semogue SE alatt?
http://www.shaving.ie/products/semogue-olive-wood-special-edition-2013.html

Igen. Ha van ra keret gyorsan megvennem. Nem sok helyen kaphato.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3178 Dátum: 2014. November 22. - 19:46:28 »
Erre mondják, hogy "borzos ára van"?

Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3179 Dátum: 2014. November 24. - 22:53:44 »
Uraim!

Segítséget szeretnék kérni. Tavaly karácsonyra kaptam egy Vulfix 2234-es borz pamacsot. Nagyon szeretem, kellemes, nekem kellően puha, nem annyira gerinces ugyan, de főleg egyébként is krémekkel borotválkozom, azokhoz meg tálban habosításra tökéletes - volt legalábbis az elmúlt néhány hétig. Nemrégiben ugyanis azt tapasztaltam, hogy hiába áztatom be kb. 10 percig borotválkozás előtt (korábban ez mindig elég volt), aztán a krémet mégis valahogy "megeszi", "beissza", alig hoz össze valami kis habot (pedig TOBS-ról van szó...). Konkrétan egy jó, három körös borotválkozáshoz annyi krémet kell kinyomnom, amiből akár a Mühle utazó (!) Silvertip Fibre pamacsom, akár az Omega 10098-asom fullasztó mennyiségű habot ad, ezzel meg éppenhogy kijön három körre. A vége felé már így is azt érzem, mintha megszáradna a pamacs, nem lenne benne elég víz. Egy nagyon jó habképzést nemrégiben össze tudtam hozni ugyan vele, de akkor véletlenül vagy 45 percre beáztatva felejtettem előtte - de hát ennyit nem tudok minden reggel várni, hogy kellően beázzon. :)

Kérdésem, hogy találkozott-e más is hasonló esettel, és ha igen (vagy anélkül is), szerintetek mit lehetne tenni, hogy újra "visszataláljon magához" a pamacs? Normális egyáltalán, hogy ilyet művel egy pamacs, ami még 1 éves sincs? Ja, egyébként persze vigyázok rá, nem is volt eddig sem napi rendszerességű használatban, lefelé fordítva szárítom, száradás után kifésülöm, stb.

Minden tanácsot nagyon köszönök! Üdv,

Pjotr

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici