Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 520486 alkalommal)

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2760 Dátum: 2014. Március 28. - 22:12:56 »
Mégis csak ér valamit az angol tudásom.. :crazy:
Mellesleg igen, elég fura az eladó, de az még inkább, hogy a saját cuccát nem vállalja fel.. hmmm  :fejtor:
De ez már nagyon Off.

Volt nekem is már panaszos ügyem, én hibáztam, beláttam, térítettem és csillagos 5-ös, pozitív értékelést kaptam. Bár a lengyel srácra ez nem vall.  :fejtor:

Téged az eladó csak pozitívan tud értékelni vagy sehogy. De ez tényleg elég off, inkább beszélgessünk az új lószőr pamacsomról. :D
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető 30r155

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2761 Dátum: 2014. Március 28. - 22:21:29 »
Igen, ápr.3-ig kellene válaszolnia az eladónak. Ha ezt nem teszi, akkor újra jelentkezem az ebay-nél.
Gondolom valaki rákérdez majd, hogy mi is a gond, mert a bejelentésnél nemigen lehetett részletezni a dolgot.
Hozzátartozik az igazsághoz, hogy mikor írtam az eladónak (vagyis reagáltam a válaszlevelére), kissé nyersen fogalmaztam.
Erre azt írta, hogy mivel durvát szóltam, az esetleges negatív feedback-emet törölni fogják.. nos, én nem gondolnám, hogy ez a bizonyos szöveg, amiben az "fck" "mozaikszó" olvasható, erre okot adna. Szerintetek?

A beszélgetés eddig így hangzott:

-Hi! I've just received my omega 20102 brush, and I'm quite disappointed. Is this a replica, or what?
Have you seen that huge joint gap between the plastic and the wooden knob? I have.
Have you seen the Omega logo on the brush? I haven't. It does not look like that brush on the photo.
It seems more like it's synthetic, not boar.
What do you say? Do you want photos, or you know exactly, what I'm talking about?

-OMEGA brush is fully consistent with the description.
Items may be returned within 30 days for a full refund. Please return with all tags and/or original packaging intact. Buyer is responsible for return postage costs unless item is faulty or otherwise incorrect.

>küldtek neki képet<

-I did not send you this brush as pictured

-?? Why would I fck my brush up if I already paid for it????!!!!!
I can't fix it with my bare hand, and I'm not that weak. So you HAD TO send this brush to me in this state, because in the package it could not suffer such force!

>újra én, próbálva máshogy megközelíteni -hiba volt< (...) I received this brush in this state of being.. I saw that you have positive feedback, and I've read in different online forums that several people have ordered brushes from you. So I tend to believe you when you say that the brush was all right when you packed it (the lack of the "omega" logo is not a problem). But please belive me when I say that it looked like this, when I opened the package! Everybody can say that "I tell the truth".. but I'm really that guy who hate to lie. I hope that we can do some agreement. If we can't, I'll use this brush in this bad shape in a notsosunny mood, and because I like to tell the truth, I'll have to give you a negative feedback with a detailed explanation.

-are you trying to extort money, offensive content have been reported to ebay, your potential negative feedback will be removed

-I dont want to extort money. I WORK for money. I wanted to extort an omega brush for my money, but I see that you haved me on. Of course, negative feedback will go. If they remove it,  I don't care. But I will do my best to tell wet shavers in Hungary that you're a swindler. bye

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2762 Dátum: 2014. Március 28. - 22:34:31 »
A szelíd hangvétel és a szép beszéd általában helyes reakciót vált ki, ez különösen igaz az ebay-re. Ott, oda-vissza lehet vagdalózni, eredmény nélkül, úgy, hogy közben cseszeget a "Customer Support" is. Tanácsos visszafogottan beszélni, felvetve az esetleges "félreértés" lehetőségét, s rendezni finoman a dolgot, mert ugye a "positive review" az ebayen mindenkinek elsődleges, az a cégér.
Sheffield-England

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2763 Dátum: 2014. Március 28. - 22:41:44 »
inkább beszélgessünk az új lószőr pamacsomról. :D
Előbb utóbb az is a műhelyben fogja végezni, mint az enyém. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2764 Dátum: 2014. Március 28. - 22:58:55 »
inkább beszélgessünk az új lószőr pamacsomról. :D
Előbb utóbb az is a műhelyben fogja végezni, mint az enyém. ;)

Miért, neked mi nem jött be benne? Már ha a műhely alatt azt értjük, h használaton kívül van.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2765 Dátum: 2014. Március 29. - 13:58:58 »
Nem volt jobb, mint a többi pamatom... sőt.
A műhelyben olajozza a bőr és fa dolgokat... boldogan.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2766 Dátum: 2014. Március 29. - 15:04:27 »
Én a Hario tisztítására használom! :futyul:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2767 Dátum: 2014. Március 29. - 19:40:15 »
...hát, nekem is kéne az őrlőmet puceválni. :whoops:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2768 Dátum: 2014. Március 29. - 19:51:06 »
Linköltem a videjot nem is túl régen.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető 30r155

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2769 Dátum: 2014. Március 29. - 20:04:33 »
A szelíd hangvétel és a szép beszéd általában helyes reakciót vált ki, ez különösen igaz az ebay-re. Ott, oda-vissza lehet vagdalózni, eredmény nélkül, úgy, hogy közben cseszeget a "Customer Support" is. Tanácsos visszafogottan beszélni, felvetve az esetleges "félreértés" lehetőségét, s rendezni finoman a dolgot, mert ugye a "positive review" az ebayen mindenkinek elsődleges, az a cégér.

ebay bácsi küldött nekem egy üzenetet, miszerint felvették a kapcsolatot az eladóval. Utóbbi beleegyezett a full refund-ba, tehát ha visszaküldöm a pamacsot a lengyelországi címre csomagkövetéssel saját költségen, akkor visszakapom a 25$-t.

Az eladó maga mondta egyik válaszlevelében, hogy "Buyer is responsible for return postage costs unless item is faulty or otherwise incorrect."
Szerintem ezek alapján neki kellene fizetnie a hamis pamacs visszautaztatását Lengyelországba. Küldtem neki egy levelet, amit az ebay-es illetékes is el fog olvasni valószínűleg.. mit gondoltok erről? Tényleg nekem kell fizetnem a postaköltséget, mikor át próbáltak verni egy olcsó utánzattal???

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2770 Dátum: 2014. Március 29. - 20:13:37 »
Eladói oldalról van 2, kitöltendő rubrika, a "refund" mellett, ha jól emlékszem: az eladó állja a vissza postát, vagy a vevő, ennyi.
Ezt elvileg neked olvasnod kellett volna, mert fel volt tüntetve.
A szelíd hangvétel és a szép beszéd általában helyes reakciót vált ki, ez különösen igaz az ebay-re. Ott, oda-vissza lehet vagdalózni, eredmény nélkül, úgy, hogy közben cseszeget a "Customer Support" is. Tanácsos visszafogottan beszélni, felvetve az esetleges "félreértés" lehetőségét, s rendezni finoman a dolgot, mert ugye a "positive review" az ebayen mindenkinek elsődleges, az a cégér.

ebay bácsi küldött nekem egy üzenetet, miszerint felvették a kapcsolatot az eladóval. Utóbbi beleegyezett a full refund-ba, tehát ha visszaküldöm a pamacsot a lengyelországi címre csomagkövetéssel saját költségen, akkor visszakapom a 25$-t.

Az eladó maga mondta egyik válaszlevelében, hogy "Buyer is responsible for return postage costs unless item is faulty or otherwise incorrect."
Szerintem ezek alapján neki kellene fizetnie a hamis pamacs visszautaztatását Lengyelországba. Küldtem neki egy levelet, amit az ebay-es illetékes is el fog olvasni valószínűleg.. mit gondoltok erről? Tényleg nekem kell fizetnem a postaköltséget, mikor át próbáltak verni egy olcsó utánzattal???
Sheffield-England

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2771 Dátum: 2014. Március 29. - 20:26:50 »
Nekem egyszer volt ilyen, akkor én álltam a visszapostát, viszont kaptam egy cca. 5 $-os kupont az ebay-től kompenzálásképpen.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető 30r155

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2772 Dátum: 2014. Március 29. - 20:35:31 »
Eladói oldalról van 2, kitöltendő rubrika, a "refund" mellett, ha jól emlékszem: az eladó állja a vissza postát, vagy a vevő, ennyi.
Ezt elvileg neked olvasnod kellett volna, mert fel volt tüntetve.
A szelíd hangvétel és a szép beszéd általában helyes reakciót vált ki, ez különösen igaz az ebay-re. Ott, oda-vissza lehet vagdalózni, eredmény nélkül, úgy, hogy közben cseszeget a "Customer Support" is. Tanácsos visszafogottan beszélni, felvetve az esetleges "félreértés" lehetőségét, s rendezni finoman a dolgot, mert ugye a "positive review" az ebayen mindenkinek elsődleges, az a cégér.

ebay bácsi küldött nekem egy üzenetet, miszerint felvették a kapcsolatot az eladóval. Utóbbi beleegyezett a full refund-ba, tehát ha visszaküldöm a pamacsot a lengyelországi címre csomagkövetéssel saját költségen, akkor visszakapom a 25$-t.

Az eladó maga mondta egyik válaszlevelében, hogy "Buyer is responsible for return postage costs unless item is faulty or otherwise incorrect."
Szerintem ezek alapján neki kellene fizetnie a hamis pamacs visszautaztatását Lengyelországba. Küldtem neki egy levelet, amit az ebay-es illetékes is el fog olvasni valószínűleg.. mit gondoltok erről? Tényleg nekem kell fizetnem a postaköltséget, mikor át próbáltak verni egy olcsó utánzattal???

Én ugye a vevői oldalon vagyok, nem találkoztam semmilyen rubrikákkal.
Mint mondtam, az ebay küldött egy levelet, amiben elmondták, hogy az eladó beleegyezett a full refund-ba. Ezek szerint egyedül az eladó dönti el, hogy ki fizeti a visszautat? Érdekes megoldás mindenesetre.
Nincs sok választásom mondjuk, elmegyek majd a postára, megkérdem, mennyibe fog ez kerülni..
Hozzá kell tenni, hogy az eladó azóta azt üzente, hogy a pamacs kifogástalan állapotban volt, nem fizet nekem egy fillért sem.
Gondolom ez nem rajta múlik, tán az ebay paypal-on keresztül küldi majd a pénzt..

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2773 Dátum: 2014. Március 29. - 21:08:58 »
Ennek az éremnek is két oldala van.

A lényeg, hogy békésen megoldódjon a dolog, tanul belőle mindkét fél, ha tanul.

Most képzeld el, hogy eladsz valamit, amit kifizetnek, elpostázod, majd van valami gond és te neked kell pénzt küldeni a postára, holott te mindent rendben elküldtél, becsomagoltál, leellenőriztél. Itt most ez van, hogy kinek van igaza, mindegy, de szerintem a vissza postát be kell vállalni.  :futyul:
Sheffield-England

Nem elérhető 30r155

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2774 Dátum: 2014. Március 30. - 11:27:25 »
Ennek az éremnek is két oldala van.

A lényeg, hogy békésen megoldódjon a dolog, tanul belőle mindkét fél, ha tanul.

Most képzeld el, hogy eladsz valamit, amit kifizetnek, elpostázod, majd van valami gond és te neked kell pénzt küldeni a postára, holott te mindent rendben elküldtél, becsomagoltál, leellenőriztél. Itt most ez van, hogy kinek van igaza, mindegy, de szerintem a vissza postát be kell vállalni.  :futyul:

Általánosságban igazad van, de ebben a konkrét esetben nehezemre esik elhinni, hogy csomagoláskor nem vette észre a pamacs defektusát.
Már ha ő csomagolta.. az pedig ugye kevéssé valószínű, hogy út közben valami kis rosszmájú kicserélte a pamacsot.
Elég masszív dobozban érkezett, némileg ki is volt párnázva a pamacs.. tehát ez útközben nem történhetett vele, így kellett, hogy becsomagolja.
Persze tévedni emberi dolog, ez pusztán figyelmetlenség is lehetett. De a kis lengyel emberünk arroganciája nem abba az irányba terel, hogy higgyek neki.. nyilvánvalóan azért is lehet arrogáns, mert őszintén hiszi, hogy hogy egy jó pamacsot adott fel, csak nekem mégsem tetszik és trükközni akarok.
Viszont ahogy én próbáltam az elején hinni neki, úgy ő is megpróbálhatná egy pillanatra a helyzetembe képzeni magát.

+ ő maga mondta, hogy ha a termék hibás, vagy valamilyen szempontból inkorrekt, akkor ő állja a visszapostát is.
 Gondoltam szaván fogom, de olybá tűnik, emberünk adott szava nem sokkal ér többet a thaiföldi valuta fából készült változatának becézményénél.

Ha visszapostázom csomagkövetéssel, bízhatok benne, hogy valaki (lengyelsrác vagy az ebay) egy szép napon visszautalja a pénzem?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici