Szerző Téma: Egyéb solingeniek  (Megtekintve 102556 alkalommal)

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #195 Dátum: 2014. Április 01. - 20:47:36 »
A legutóbbi beszerzés eredménye.
Köszönet ZOZO-nak a véleményezésért és köszönetképpen itt egy kép a kérésére.

Gratulálok hozzá, nagyon szép! Irtad, hogy szép állapotban van, de hogy ennyire azt nem is gondoltam. Továbbra is fenntartom a véleménem miszerint jó vásár volt. Kiváncsian várjuk a beszámolót, milyen működés közben.
A borotva előéletéről annyit tudok, hogy: valamikor egy fodrászként dolgozó úr kapta/nyerte jutalomként és nagy becsben tartotta.
Miután meghozta a posta a legjobb tudásom szerint nekiálltam élezni (élezés terén tudom, hogy van még hova fejlődni de azért nem panaszkodom  :whoops:).
Eddig kb 20 különböző kést sikerült kipróbálnom de már az első használat első húzásánál kiderült, hogy ez egy k..va jó kés. Szépen végig csináltam a 3 kört (általában kettőt szoktam) és valahogy egyszerűben, komfortosabban tudtam használni mint a korábbi késeket.  Szerintem ha autó lenne akkor Porsche lenne.



 
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #196 Dátum: 2014. Április 01. - 20:52:44 »
Nagyon szép, ne herdáld el, mint én anno az Ambossman-t. Azóta is bánom.  :jajne:
Sheffield-England

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #197 Dátum: 2014. Április 07. - 11:54:02 »
A legutóbbi beszerzés eredménye.
Köszönet ZOZO-nak a véleményezésért és köszönetképpen itt egy kép a kérésére.


Ez nagyon szép, használd egészséggel!  :hat:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #198 Dátum: 2014. Április 07. - 13:50:15 »
Karak, le a kalappal az új szerzeményed előtt. :hat: Jól néz ki, csodás állapotban van, és még a dolgát is tökéletesen teszi...


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #199 Dátum: 2014. Április 19. - 20:10:07 »
Ismeri valaki az alábbi márkát:
C&H Birkendahl Solingen
Két kipróbálás után elég jófajtának tűnik, de sajnos nem sok mindent találtam róla a neten.

" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #200 Dátum: 2014. Június 07. - 19:14:21 »
Mi a helyzet a Muhle borotvájával? Nem nagyon olvasni róla sehol, ennyire rossz lenne?
http://www.amazon.co.uk/dp/B003ZW1R6G/?tag=weddingpicson-21
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #201 Dátum: 2014. Június 07. - 20:26:05 »
Mi a helyzet a Muhle borotvájával? Nem nagyon olvasni róla sehol, ennyire rossz lenne?
http://www.amazon.co.uk/dp/B003ZW1R6G/?tag=weddingpicson-21

Ennyiért már elég komoly borotvákat is lehet kapni. Még újat is. Kb. 2/3-áért lehet új Dovo-t találni. Én egy ilyen kép alapján biztos nem mernék pénzt adni érte.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #202 Dátum: 2014. Június 07. - 20:34:39 »
Mi a helyzet a Muhle borotvájával? Nem nagyon olvasni róla sehol, ennyire rossz lenne?
http://www.amazon.co.uk/dp/B003ZW1R6G/?tag=weddingpicson-21

Átmárkázott Dovo, nem csoda hogy nincs sok vélemény :) Ugyanaz a kettő gyakorlatilag, csak más a lézerezés rajta meg az aranyozás.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #203 Dátum: 2014. Június 07. - 20:43:25 »
Sejtettem hogy vmi bűzlik itt. Köszi, urak. :sör:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #204 Dátum: 2014. Június 07. - 22:08:40 »
Mi a helyzet a Muhle borotvájával? Nem nagyon olvasni róla sehol, ennyire rossz lenne?
http://www.amazon.co.uk/dp/B003ZW1R6G/?tag=weddingpicson-21

Átmárkázott Dovo, nem csoda hogy nincs sok vélemény :) Ugyanaz a kettő gyakorlatilag, csak más a lézerezés rajta meg az aranyozás.
Nem voltam biztos ebben a Dovo-s ügyben de azért sejtettem, ezért  is viszonyitottam ahhoz az árat.

Nem elérhető hodam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #205 Dátum: 2014. Július 22. - 11:11:07 »
Tisztelt Éltársak!
Ebben az első hozzászólásban szeretnék információt gyűjteni az első borotvakésemről melyet ebay-en lőttem elég jutányos áron viszont nem tudom milyen értéket képvisel. A kés szinte NOS állapotúnak tűnik és a doboza is hihetetlen jó állapotú...már alig várom, hogy :borotva: de sajnos még a fertőtlenítés hátravan :borosta:

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #206 Dátum: 2014. Július 22. - 11:43:18 »
Egy csöppet apró a kép! Nem mintha érdemben infót tudnék róla mondani!  :crazy:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #207 Dátum: 2014. Július 22. - 11:46:56 »
Jó borotválkozást!
Ha úgy érzed jól jártál, akkor minden rendben. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Herr

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #208 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 19:31:26 »
Üdvözletem Uraim!
Kérdéssel fordulok önökhöz,remélem segítségemre lesznek.
Nos röviden. Régóta biztonsági borotvát használok a pamacs és a szappan nemidegen tőlem,de pár hete meg nem mondom miért egyre jobban motoszkál a fejemben a gondolat,hogy nekem borotvakés kell. Szóval a kérdés. Kéne egy borotva amivel tökéletesen tudok borotválkozni,nem kell havonta éleztetnem,és ellátja a feladatát. Ha még szép és míves is az se baj. Mit tudnának ajánlani ,mely márkát amely  egy "maradék" életen át elkísér? Most 48 éves vagyok:))
Nem akarok gyűjteni (bár mit lehessen tudni mit hoz az élet) csak használni nagy megelégedéssel. Válaszokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel
Kovács László

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #209 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 19:39:51 »
Szia László! Alaptételként elkönyvelhetjük, hogy a kések nagyaon nagy százaléka el tud kísérni életed végéig, legyen az akár új akár régi.
Így elsőre azt mondanám, nézz be az Elad topicba számtalan jobbnál-jobb kést találhatsz. Ha mindenképpen újat akarsz, akkor mondjuk kezdésnek a Dovokat nézegetném.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici