Szerző Téma: Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...  (Megtekintve 155790 alkalommal)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #465 Dátum: 2014. Október 29. - 15:14:44 »
Nekem hasznosak Penge hozzászólásai, segítenek kicsit eligazodni. Pedig annyi kémiai ismeretem van, ami középiskolából megmaradt, de pont ezért érdekes.

SZVSZ a tesztek is hasznosak, de az emberi elme már csak úgy működik, hogy a szubjektív eredményeket erősen lehet befolyásolni a marketinggel és csomagolással. Erre egész iparágak épülnek, ezért nem baj néha hallani egy kis kémiai hátteret hozzá.

Jah ige.  Csak nem pont egy szándékosan nem kémiarol szóló tesztnel.  Ez gyakorlati hasznossagrol szól.  Hiába tudom milyen atomokbol épül fel a tegla ha falazni nem tudok....

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #466 Dátum: 2014. Október 29. - 15:29:36 »
Penge írása nekem úgy tűnik, hogy "mit okoskodunk, ha nem értünk hozzá?".

Nekem ez volt most a bajom Kezdőmókus.

De ismétlem itt csupán a saját bőrön tapasztalt vélemény lett leírva. Ennyi.

Olyan, mintha azt írtam volna le, hogy az Pitypang cukrászdában ízlett a gesztenyepüré, mert krémes, habos, finom, ízletes, fasza volt. Érted? Ebben nincs semmi tudományos katyvasz, csak vélemény.

Ezért tartom okoskodásnak a többit ebben az esetben!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #467 Dátum: 2014. Október 29. - 15:35:38 »
Hát  nekem is kicsit beoltasos hangvetelnek tűnt  de mind1 fátylat rá.  Én nem is ezert haragszom ha nem mint ezt máshol is már tapasztaltam -  jelen témában legalábbis -  nem visz előre.  Körül járjuk ezerszer lényegi dolgok nélkül.  Mármint gyakorlatban lényegi dolgok nélkül.  Oké h valaki jobban ért hozzá én elfogadom meg elismerem ha valaki okosabb sőt elég ostobanak tartom magam - én masban vagyok jó nem észben  (off)  -  ez így teljesen oké.  De ne álljunk már oda szegény paraszt bácsi fölé subatomi fizikából oltogatni mikor ő  csak Szántani  szeretne..... És ezzel abba is hagytam.   :hat:

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #468 Dátum: 2014. Október 29. - 15:44:53 »
"Ne fürgyé' le!"
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #469 Dátum: 2014. Október 29. - 16:09:46 »
... Próbálok itt összehozni valami rávílágítást szappanokra, hogy egyszerűbb legyen a választás a vásárlás stb. de ha nem kell abba is hagyhatom.  :kv2:

Megnepróbáld!  :cimbi:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #470 Dátum: 2014. Október 29. - 16:18:26 »
... Próbálok itt összehozni valami rávílágítást szappanokra, hogy egyszerűbb legyen a választás a vásárlás stb. de ha nem kell abba is hagyhatom.  :kv2:

Megnepróbáld!  :cimbi:

 :cimbi: :sör: :handshake: :peace:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #471 Dátum: 2014. Október 29. - 16:55:35 »

Szerintem :thanks:
Egy csomó munkád van benne, és így jó, ahogy van!

(Örömmel olvasok kettedszénsavas nátriumról, többértékű alkoholokról és satöbbiről, de nem a szubjektív tesztjeid kapcsán.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #472 Dátum: 2014. Október 29. - 23:59:22 »
tankraid, Black, ezer bocsi nem okoskodni akartam a kontótokra!  :peace: már ami a tapasztalatokat illeti. Ha nektek bejön ez a szappan, ebbe nem akarok beleszólni. Ahhoz szerettem volna hozzászólni, hogy ez a szappan nem az olivaolaj erénye, itt, ennél. Ha túl "durván" sikerült a hozzászólásom és nagyon a lelketekre vettétek, tényleg elnézést! Amúgy Black én értem amit írok, sőt olvasd vissza, hogy Te mire is hivatkozol?  és nem ülök semmilyen magas lovon, segíteni akarok véleményt formálni, mint ahogy tankraid is teszi, mikor leírja a véleményét egy szappanról. Én a másik oldalról...

A málnaszörpnél van egy olyan szabályozás, hogy 30% gyümitartalom alatt nem lehet málnaszörpnek hívni, hanem málna ízű szörpöt kell feltűntetni a csomagoláson. Ilyen jellegű szabályozás a kozmetikai iparban (még) nincs. Arra akartam csak rávilágítani, hogy noha a gyönyörű csomagoláson nem lehet mást látni, mint egy szép nagy képet egy oliváról, ebben a szappanban max 1-2% olivaolaj lehet...( és gondolom ez nem tűnik fel senkinek) Ettől még működhet jól, mert a hagyományos receptúrák kipróbáltak, jól működnek... Az általános hagyományos receptekben olivaolaj helyett pl. kukoricaolajat szoktak rakni elszappanosítás nélkül utánzsírzó szándékkal. No kukoricacsutkát még nem láttam egyik szappan csomagolásán sem, ronda lenne, senki nem írna róla ódákat és jé nem is beszélünk róla... pedig a kukoricaolaj is kb annyira nemes olaj, mint az oliva... ( tudományos, nem tudományos, tapasztalat vagy nem tapasztalat, reméltem a tudatos vásárlónak ez hasznos kiegészítő infó lesz minden "olivás" szappanhoz). Ha nem kell ilyen kiegészítő vélemény vagy tudatosan  elnézitek a gyártóknak ezt a kis apró "kihágását" akkor bocsi, meg sem szólaltam! Én mindenesetre nem nézem el, mert félig meddig átvágás, hogy eladják 450Ft-ért az amúgy az olivás kép nélkül kevesebbet érő szappant... csak ezt akartam jelezni és nem azért, hogy megsértődjetek, hanem, hogy tudatában legyetek, ami miatt hozzászóltam, ráadásul nem ellenetek..

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #473 Dátum: 2014. Október 30. - 08:09:30 »
Én abszolút megértem, hogy nem értesz egyet a szappanok és egyéb tisztítószerek bolti áraival. Irreálisan magasak, tény. De az átlag ember nem áll neki valamit kevergetni, így kénytelen ezekkel élni. Nincs rá ideje, nincs hozzá tudása, tehetsége, affinitása, lehetősége, stb. Ezért kicsit mindig keserű szájíze van az embernek, amikor eszébe jut ez a lehúzás, és erre te is mindig sikeresen emlékeztetsz minket :D De: van igény az ilyen hozzászólásra is, ahogy a laikus tesztekre is, a már felsorolt okok miatt ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #474 Dátum: 2014. Október 30. - 08:20:09 »
Továbmennék. Az átlag emberke nem vesz kézműves szappanokat, ergo igenis olcsóbban kijön a nagyipari cuccokból. Picivel átlag feletti emberünk már rosszabb helyzetben van ha meri igènyelni a jobbat.

Tisztitószerekben még nem talàltam igazán jót/bio t az eceten kívül.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #475 Dátum: 2014. Október 30. - 08:53:54 »
Semmi gond, ezt letisztáztuk.  :sör:
Akkor most lapozzunk.

Én is csak a piacon található szappanokat próbálgatom. Leírom a tapasztalatom, hogy tetszik, vagy nem. Szívesen olvasom más tapasztalatát, hogy neki hogy vált be.
Egyébként mivel ebben a világban (és országban) élek tisztában vagyok vele, hogy mennyi szart nyomnak le a "torkunkon". A parizerben csak levágott húsmócsing és cafat van, a tejben minden szirszar, sajtkrémben régi penészes sajt, stb...
A szappanipar miért lenne más?

Egyébként azért próbálgatom őket, mert szeretem a szappanokat.

Apropó. Engem nem zavar, ha olíva (vagy egyéb divatos bizbasz) helyett csak valami adalék van benne, meg színfesték. Ha tetszik a szappan és nekem bevált, használom, itt meg közzéteszem.

De most már tényleg ON!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #476 Dátum: 2014. Október 30. - 09:08:15 »
Továbmennék. Az átlag emberke nem vesz kézműves szappanokat, ergo igenis olcsóbban kijön a nagyipari cuccokból. Picivel átlag feletti emberünk már rosszabb helyzetben van ha meri igènyelni a jobbat.

Tisztitószerekben még nem talàltam igazán jót/bio t az eceten kívül.

Na igen pont azért akarok kicsit ravilagitani a dolgokra h egyszeri bernek ne keljen megvennie minden szir szart sajnos olyan orszagban elunk h ha valaki megteheti h nem veszi meg aktualis husz termekbol azokat amik tenyleg nem a legjobbak akkor persze h elkeruli sot lehet igaz ez egy gazdagabb orszagra is.  Ha lenne valaki aki nekem is megmondana melyik a top5 szappan akkor en se vacakolnek.  Persze egyen fuggo is de azert nagyjabol latszik remelem h mi az vagy azok a dolgok ami alapjN legalább nagyjabol be tudja loni mindenki h kell e neki vagy sem.  En ehez akarok segotseget ugyN ugy ahogy en is kaptam borotva szappan választásnál.  Es ez szerintem csak gyakorlati tesztnel dol el fugg.  Attol mi van benne vagy mi nincs a vegeredmenyel vdolgozunk/élünk' valtoztatni meg ugyse tudunk rajta + meg erdekel az os hogy megeri e annyival tobbet kifizetni egy lezmuves szappanert pl.  Meg nehany kerdes meg...

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #477 Dátum: 2014. November 07. - 15:01:25 »
Kis visszatekintés a sószappanra. (Szappan teszt #5)
Miután abbahagytam a használatát kb. egy hónap volt mire visszaállt/visszaromlott az arcom.
Még használtam elég szépen letisztult de mikor abbahagytam jöttek vissza a mitesszerek meg egy két pattanás is ezért eldöntöttem rendelek még mert tényleg jó!



Szóval tényleg nem akarom futtatni (semmi érdekem nem számrazik belőle) meg lehet nem jön be mindenkinek (arctípus függő) de nekem tényleg bejött!
Nem csodáról beszélek de használatának felfüggesztése után szembetűnő volt a különbség.........

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #478 Dátum: 2014. November 13. - 12:27:55 »
Szereztem megint pár szappant! :D
Kíváncsi leszek a Drop of Nature-re másik típusára ami korábban nagyon jó teljesítményt hozott és eddig a legkiemelkedőbb volt tartósság szempontjából! Továbbá kíváncsi vagyok még nagyon a Balea szappanra. Szeretem a Balea termékeket elég jók és nem tudom akció volt-e vagy micsoda (még ránézek) de jelenleg ez volt a legolcsóbb szappan 1 évre visszamenőleg is.
+ szereztem egy Avon-os szappant is.... :) (már csak azért is, hogy ne maradjon ki a szórásból semmi)
Tesztelve nem tom' mikor fogom tudni mert két helyről is kaptam tesztelni kézi/natur szappant. Ezúton is köszönöm!
(lassan valaki besegíthetne... ;D  )

Év végén vagy elején pedig még akarok ide egy kis cikket, hogy lehet klasszul újrahasznosítani a szappan maradékokat/darabokat egyszerűen.




*Más egyéb: Nem akarok politizálni de ha tényleg behozzák a szappan adót kíváncsi leszek hogy dobja meg az árakat asszem akkor aztán igazán fontos lesz a tartósság.
Nem tudom kézi szappanokat ez hogy befolyásolja meg hogy a borotva szappanok is drágulnak-e? Remélem nem..... ha valaki tud ezzel kapcsolatban konkrétumokat az megoszthatná! ;)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #479 Dátum: 2014. November 16. - 09:22:24 »
A csokoládé/kakaóvaj: jó a bőrnek mert: illata elősegíti a boldogsághormon - az endorfin - felszabadulását.
A bőrben. A rákent csokitól. Endorfin. Hajjaj. :futyul:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici