Szerző Téma: Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...  (Megtekintve 153863 alkalommal)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #450 Dátum: 2014. Október 16. - 20:13:07 »
na igen. valahol ezért is kezdtem itt nagy serényen szétnézni házi készítésű szappanok táján mert bár virágkorukat élik és csinál már minden utcában valaki kérdés hogy jó meg hogy pl egy szappan amibe dobnak egy kis fenyőt - fenyőszappan vagy akármit mogyoróvajat - mogyoróvajas szappan - tényleg jó-e az nekünk? mert nekem nagyon úgy tűnik hogy már itt szinte kamikaze módon megy a dolog... :D :D :D

((félek is időnként hogy kimegyek egy bögre tejért és észre se veszem közbe leverek 8-10kg házi készítésű szappant.....))

de viccet félretéve jó meg klassz dolog csak át akarom kicsit látni, hogy jobb-e több-e ajánlott-e stb...

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #451 Dátum: 2014. Október 17. - 11:17:53 »
Elfogyott a Yamuna körömvirágos szappanom…



A népi gyógyászat szerint igen hasznos kis növény a körömvirág, mind külsőleg, mind belsőleg. Alkalmas bőrgomba kezelésére, májbetegségeknél, lábgombásodásnál, visszereknél, vénagyulladásnál, gyomor és bélrendszeri betegségeknél, stb… Tehát széles spektrumú.  Feldolgozása szerint lehet krém, kenőcs, tea, vagy ezek szerint szappan is.

Alapjában véve nekem nincs semmi bőrbetegségem, ami miatt erre a szappanra esett a választásom. Megtetszett a színe, meg hogy átlátszó.
Inkább azért választottam, mert nem csak kézre, hanem arcra, esetleg hajra samponként terveztem a használatát. Hátha a körömvirág egy kis pluszt ad a szappanhoz, annak meg a használati értékéhez.

Az első dolog, ami feltűnt, hogy a szappan tetején valódi körömvirág szirmok lebegnek. Gondolom öntés után, szépen lassan a szappanban főtt szirmok felemelkedtek. Ez persze semmit nem zavart a használatban, lévén az első alkalommal le is áztak. Használati jelentősége nem sok van, csak a készítők a tudomásunkra hozzák ezúton, hogy valódi virágot főztek bele. A hasznos és értékes illóolajok, egyéb összetevők, már régen a szappanba vándoroltak belőle, hogy ott fejtsék majd ki hatásukat.

A szappan illata valóban natúr, enyhén érezni csak az összetevők illatát, semmi nem erős, vagy túlzó, finoman harmonikus minden. Jár a jópont!

A szappan habja finom krémes, amely sokáig megmarad, ami hajmosáskor előny. Talán egy kicsit lassabban éri el a krémes hab állagot, de ez engem nem zavart. Cserébe bőséges, habot ad. Szépen tisztít, mondanom sem kell.
Hogy különféle bőrbetegségek esetén jó-e azt nem tudom, a saját bőrömön ilyet nem tudtam megtapasztalni, mint mondtam szerencsére nincs bőrbetegségem.

Arcra próbáltam még, hogy az orr környéki pórusokat hogyan és mennyire tisztítja. Kéremszépen, teljesen átlagos szappanként teljesített ebben a szegmensben, azaz szépen és alaposan tisztított, ahogy a többi szappan, sajnos egy picit szárított is, de szerencsére egyáltalán nem túlzóan, azonban sajnos észrevehetően.
Kézmosások során is felfigyeltem a szárításra, de ezzel itt sem volt gond, mert annyira nem erősen szárít ám. Egy kis kézkrém, és a probléma orvosolva is.

A szappan előnye a kellemes illat, finom párnás, krémes hab, no meg a szép, áttetsző, cukorka szerű megjelenés.
Néhány használat után egy az egyben úgy nézett ki mint a Werthers original gyümölscukorkák - csak nagyobban.



Szó se róla, imádom az ilyen áttetsző szappanokat!
Alapjában véve mindent úgy teljesített, ahogy vártam tőle, így elmondhatom, hogy elégedett vagyok vele, de többet nem tudott nyújtani. Végül is az árát megéri (429,- Ft.), aki szeret kísérletezgetni a szappanokkal, annak csak jó szívvel tudom ajánlani. Én biztos fogok még vásárolni Yamuna átlátszószappant (Glicerines), valamilyen más fajtában.

ui.: A képek netesek.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #452 Dátum: 2014. Október 17. - 12:06:15 »
Pont most hagytam abba egy ilyen tesztelésèt annyira borzasztóan erős növény illata volt amit egyébként se bírok.  (az  glicerines változat volt)  de örülök h mem mind ilyen!  Jó tudni,  Köszi!  :hat:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #453 Dátum: 2014. Október 17. - 12:23:52 »
Köszi!

Gyenge, harmonikus illata volt ennek, semmi tolakodás.

Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy kb. 2-3 hétig tartott szintén, csak kisebb megszakításokkal voltam kénytelen használni, utazás jött közbe. Úgyhogy tartósnak is lehet nevezni, nem egy gyorsan elfogyós típus.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #454 Dátum: 2014. Október 17. - 12:26:06 »
Na az jó.  Én  is dobok fel majd nemsokára gyorstesztet több szappanról elég meglepően jók.....

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #455 Dátum: 2014. Október 17. - 12:51:30 »
Na az jó.  Én  is dobok fel majd nemsokára gyorstesztet több szappanról elég meglepően jók.....

Várom :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #456 Dátum: 2014. Október 29. - 12:07:36 »
Lehet, hogy a Yamunánál értenek a szappanokhoz?

Kezdem én is azt hinni, hogy a nyálkásodás nem az olívához kötődik, hanem a rossz gyártási eljáráshoz.  ;)
(Ugyanakkor kezdem hinni, hogy minden szappan egy picit szárít is - vagy nagyon, attól függ...)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #457 Dátum: 2014. Október 29. - 12:25:24 »
Nagy best of nálam is ez a szappan, igen előkelő helyen áll a ranglistán!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #458 Dátum: 2014. Október 29. - 12:26:47 »
Ennek köze nincs az oliva szappanhoz...amihez hasonlítgatjátok... Ez egy elfogadott ipari receptúra, ahogy tankraid is írta a szappan főbb összetevői: Kókuszzsir, pálmazsír... és egy csipetnyi olivaolaj, hogy beboríthassák vele a csomagolást és tankraid, meg Te megvedd! Mert bedőltök ennek, mint devizahiteles a THM-nek!  :-)

Itt van egyébként a szóban forgó szappan:  http://www.yamuna.hu/szappanok/hidegen_sajtolt_szappanok/olivas_hidegen_sajtolt_szappan

Az összetevőknél látszik, hogy só is több van benne, mint olivaolaj... Szerintem ez a hozzá adott olaj elszappanosítva sincs! Tehát ennek a szappannak a hasonlatban annyi köze van az oliva szappanhoz, mint málnának a málna ízű szörphöz! :-) Tök jók ezek a szappantesztek, de maradjunk tárgyilagosak... Az olivának pedig nincs illata! :-) maximum enyhe szaga! Ezeknek a szappanok illatát a különböző szintetikus illatanyagok adják. Ezt is kár hasonlítgatni, meg, hogy mennyire jön át az oliva illat... :-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #459 Dátum: 2014. Október 29. - 12:30:36 »
Pedig az olivaolaj igenis csodaszer! Legalábbis én csodálatos omlettet tudok a segítségével sütni :D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #460 Dátum: 2014. Október 29. - 12:33:22 »
Hogyne! Én is szeretem a málnaszörpöt! :-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #461 Dátum: 2014. Október 29. - 13:10:25 »
vártam már mikor jön már valaki belekötni.
nah 1. ez régi receptúra már a csomagolása és a kiszerelése is más mint a mostaninak. 2. csak főbb alkotókat írtam le nem mindent! 3. nem hasonlítottam nem mondtam/írtam, hogy jobb mint ez vagy az, direkt nem hasonlítok ne legyen balhé. 4. olvasd el a Fontos! vastagon szedett címszó alatti szöveget. ez nem kémiai teszt direkt oda van írva...... 5. ha olívás ha nem ez a neve nem mondhatom hogy x, y szappan ha ez a neve még akkor is ha nincs benne olíva. (de nem hiszem hogy semmi nincs benne ha ezen a néven forgalmazzák, gondolom számolnak a fogyasztó védelemmel.) 6. ne kémiáról regélj meg azon vitázz mi nem míg meg hogy kellene akkor dobj fel te jó olíva szappanról tesztet vagy mutass be egy párat és akkor kipróbáljuk azt is és ha tényleg jó akkor megelégedetten bólogatunk fürdés közbe. Nincs harag de most ennek mi értelme? Próbálok itt összehozni valami rávílágítást szappanokra, hogy egyszerűbb legyen a választás a vásárlás stb. de ha nem kell abba is hagyhatom.  :kv2:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #462 Dátum: 2014. Október 29. - 13:26:13 »
Penge!   :jajne:

Te egyébként érted amit írsz?

Mi csupán annyit teszünk, hogy a saját bőrünkön tapasztalt véleményünket írjuk le. Ezen mit nem tudsz érteni?
Te meg - már ne is haragudj - ismét okoskodsz és jössz, mindenféle szappankészítési módszerrel, meg hogy mi csodaszereket keresünk, stb...

1. Senki nem keres csodaszert, de én legalábbis nem. (Az olívaolajos cuccokat kerülöm, mert mint korábban írtam, szerintem felkapott divatcucc, amivel sok mindent el lehet adni, de nem működik "sokkal" jobban, mint más. részemről, ilyen még a kókuszzsír, a pálmazsír, a sheavaj, stb... Biztos, hogy jók nem is állítom az ellenkezőjét, de nem látok bennük csodaszert. - hol olvastál ilyet?)

Írtad: "...bedőltök ennek..." bruhaha  :crazy: És azt hiszem ezt az tankraid éltárs nevében is mondhatom.  ;)

2. Mi nem elemzünk szappant, hanem a tapasztalatainkat írjuk le. Ennyi. Érted? Amit tapasztalunk, Érted? Nem több.

Ne legyél már ilyen magaslovon ülő, fenn hordott orrú, szappankészítő múltas kislexikon, na.  :sör:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #463 Dátum: 2014. Október 29. - 13:30:33 »
kicsit azért kiakadtam. de csak mert ugyan ez ment DE felújítás topicba is végigolvastam 30 oldalt nagyon szépen le volt vezetve kémiailag hogy ez így bomlik meg ez meg azzal van reakcióba de azt senki nem írta le hogy ezt a vegyszert vedd meg ebbe áztasd x percig ezzel az anyaggal dörzsöld vagy ezzel a pasztával polírozd. végigolvastam és kb. ugyan úgy nem vágom azon kívül hogy fogkrémmel kell suvikszolni meg forró vízben ki lehet áztatni az egészet...  :offtopik: :bocs:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #464 Dátum: 2014. Október 29. - 14:29:01 »
Nekem hasznosak Penge hozzászólásai, segítenek kicsit eligazodni. Pedig annyi kémiai ismeretem van, ami középiskolából megmaradt, de pont ezért érdekes.

SZVSZ a tesztek is hasznosak, de az emberi elme már csak úgy működik, hogy a szubjektív eredményeket erősen lehet befolyásolni a marketinggel és csomagolással. Erre egész iparágak épülnek, ezért nem baj néha hallani egy kis kémiai hátteret hozzá.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici