Szerző Téma: Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...  (Megtekintve 153884 alkalommal)

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #375 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 19:42:22 »
Visszakanyarodva a házi borotvaszappanokra, felmerült, h külföldön is tudnak, itthon miért nem.
Nos itthon sokan megveszik a szappanalapanyagot és abból csinálják, az meg nem biztos, hogy pont jó a borotválkozáshoz. A másik az anyagi része. Itthon kismamák és munkanélküliek kezdtek el szappanozni (legalábbis a saját ismerőseim alapján), hogy legyen egy kis plusz bevételük. És sajnos nem nagyon fér bele nekik, hogy sokat próbálgassanak, megvegyék a drága alapanyagot ehhez. Két-három alkalom után feladják, mert minek. A sima szappant viszik mint a cukrot, a borotvaszappant meg csak az itt jelenlévő pár fanatikus használja.
Aztán az ár: nem véletlen, hogy kint is 3-4ezer ft egy kis darab borotvaszappan. Itthon az alkotóelemek nehezebb/drágább elérhetősége valamint a csudálatos adórendszer miatt ugyanezek a szappanok reálisan (megfelelő nyereséget szolgáltatva a készítőnek) 5-6ezer körül lennének, annyiért meg végképp nem lenne piacképes! Én örülnék neki ha lenne, támogatnám a magyar piacot is ezzel, de lássuk be: a befektetett pénz és munka nem áll arányban a várható nyereséggel. Max ha itt közösen kifejlesztjük saját használatra
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #376 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 17:43:42 »
Nah megejtettem a Rossman / DM-es kört. Ezeket szereztem be. Nagyon kézi nagyon natrual elméletileg mind.
Ha elhasználtam még azt a pár kézi-bio szappant akkor neki esek ezeknek. Érdekes lesz azok tükrében és tapasztalatával
szétnézni így alsó árszegmensben. Már most kíváncsi vagyok az eredményre. Megéri-e az annyi és jobb-e a házi vagy sem???  :kv2:




Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #377 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 18:14:58 »
Tankraid!

A sószappanos tesztre külön kíváncsi vagyok!  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #378 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 18:25:20 »
Tankraid!

A sószappanos tesztre külön kíváncsi vagyok!  :thumbup:

Oksa. Rajta vagyok bár az jóval lassabban fogy mint egy 'sima' kézműves szappan. Meg igazából inkább csak arcra használom. Eredetileg arra is ajánlották. De annyit előre elmondok, hogy hidratálok és egyéb kegyszerek (bőrradír és egyebek) után tényleg baromi jó. A poén meg az, hogy úgy hogy ugyan annyira zsíros tőle a bőröm - tehát nem szárít és nem is zsírosít jobban - viszont mégis sokkal tisztább meg szebb. Kevésbé aknés és pattanásos. (ami ugye nálam általában attól van, hogy eléggé zsíros az arcbőröm) Szóval érdekes de jó cucc.

Apropó. Haladok a szakáll ápoló tesztel is. Sőt már rendelem majd a köv. adagot. Persze mindig más márkát.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #379 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 11:27:51 »
A szappan tragédiája!











HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #380 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 11:57:17 »
Vmi nem jó, nincs kép!
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #381 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 12:00:43 »
Azt lássuk, hogy nem lássuk.
'Ez egy privát album, megtekintéséhez kérjük adja meg a jelszót!'

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #382 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 12:22:02 »
Javítva  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #383 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 11:21:39 »
Jó leírás!  :thumbup:
Arcmosásra is próbáltad, vagy csak testen?

Kecske a dézsában, már csak ezért is ki fogom próbálni!  :crazy:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #384 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 13:40:24 »
Jó leírás!  :thumbup:
Arcmosásra is próbáltad, vagy csak testen?

Kecske a dézsában, már csak ezért is ki fogom próbálni!  :crazy:

Thx! Nem, arcra csak sószappant használok most meg még egy darabig. (amíg tart)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #385 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 11:18:05 »
Ez tetszik. Vajon gyereknek is jó lehet? Ki készíti és hol kapni – merül fel megannyi kérdés.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #386 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 14:37:38 »
Dm-es Alverde olívás natúr szappan.

Egy szappan fogyott el eddig, pont ugyan annyi idő alatt, mint bármely más, ami kb. 2 hét. Most a másodikat fogyasztom, ha már nekiálltam a tesztnek…

Az első dolog, amely eszembe jutott a használatakor, hogy utoljára gyermekkoromban, jártam úgy szappannal, hogy kicsúszott a kezemből, és úgy siklott, mint a szappanozott hal.
Ez kérem borzalmasan csúszós nedvesen. Nem ám annyira, mint egy átlagos szappan, hanem legalább kétszer annyira.

A másik, amely nem tetszett benne, hogy nedvesen könnyen lesz olyan szottyos állagú, amely még a jobb érzésű emberekben is a takony állagot körvonalazza ki. Nem csak kézben borzalmas, hanem a szappantartóban is.

Ettől függetlenül használata során szépen habzik és tisztít, de sajnos szárít is, mint bármely más, nem natúr szappan. Arcon is kipróbáltam és itt pozitív volt a tapasztalatom egy részben, mely szerint az orron, és környékén az apró pórusokat szépen kitisztította. Már az első használatnál feltűnt és a további mosakodás során is érezhető volt. De bizony az arcot is szárította, meg a kézbőrt is.

Hajon is kipróbáltam, többször mostam hajat vele, de teljesítménye itt is átlagos volt. Szépen tisztított, remekül habzott, ráadásul tartósan, de öblítés után érezhető volt a szárító hatás.

Az olíva összetevőtől én semmilyen extra pozitív hatást nem vártam, és ahogy éreztem nem is kaptam, sem arcon, sem kézben, sem hajon. Tusolni teljesen átlagos volt, azt leszámítva, hogy piszkosul csúszik – hát börtönbe senki ne vigyen ilyet.

Összességében nem vagyok elégedett vele, egy átlagos szappan nyújtja ezt a teljesítményt, fele áron.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #387 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 15:43:54 »
Kézművesbe most szűz olívàsat nyomok.  Nah az mijen...... Kb.  Mintha az alien nyalladzana.  Annyira érdekes hogy szerintem videót is csinálok maid róla. Ettől függ.  Működik nagyon szépen!  Bár  azon én is meglepő dtem h bár  az olíva  ugye a bőr varázsló mégis szárított....(bocs mobilról írok ut közben,  gyalogosan)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #388 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 08:58:25 »
A másik, amely nem tetszett benne, hogy nedvesen könnyen lesz olyan szottyos állagú, amely még a jobb érzésű emberekben is a takony állagot körvonalazza ki. Nem csak kézben borzalmas, hanem a szappantartóban is.

:D Az általam használt háziszappanokra ugyanez a jellemző, szottyosabbak mint a bolti társaik, de nem zavaró mértékben. Olyan szappantartó kell hozzá, amiben minél kisebb felületen fekszik fel a szappan, így jobban szárad minden oldalról, a felesleges víz könnyebben távozik, nem áztatja tovább.
(szerintem)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #389 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 09:49:25 »
Tankraid!
Ebben az esetben szerintem elkönyvelek egy fekete pontot az olivaolajnak.

Visszakanyarodva a szottyosodásra, az a baj ezekkel a szappanokkal, hogy gyorsan lesznek taknyosak. Pl. borotválkozás előtt, kézmosás, arcmosás, stb... és már öt percen belül ilyen takony.

Még annyit jegyeznék meg, hogy nem csak kézműves/házi szappanokat, hanem natúr szappanokat is "tesztelgetek".
Lajong és bolotvál! ;-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici