Szerző Téma: Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...  (Megtekintve 153857 alkalommal)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #345 Dátum: 2014. Július 28. - 20:07:46 »
Én emlékszek rá de azért nem voltak azok annyira nagyok.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #346 Dátum: 2014. Július 28. - 20:26:19 »
De szögletesek, ugye? Szerintem később lettek standard méretűek.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #347 Dátum: 2014. Július 29. - 08:36:23 »
 :thanks: de a receptet így sem úszod meg! Kivéve ha már levédetted , de akkor még venni szeretnék belőle!  :borz2:

Legközelebb viszek majd egyet ;)

Leírás?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #348 Dátum: 2014. Július 29. - 12:08:13 »
Reggel dobtam egy PÜ-t, ránéznél?

:thanks: de a receptet így sem úszod meg! Kivéve ha már levédetted , de akkor még venni szeretnék belőle!  :borz2:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #349 Dátum: 2014. Július 29. - 12:13:08 »
Fél éve magamnak csinálom a fürdőszappant, mostanra kialakult a megfelelő recept is.
Akkor hamarosan indul esetleg a borotvaszappan projekt?  :naughty:
(szerintem)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #350 Dátum: 2014. Július 29. - 13:03:16 »
Jó lenne, de nincs idő rá  :jajne:

Akkor hamarosan indul esetleg a borotvaszappan projekt?  :naughty:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #351 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 11:58:33 »
Na, hogy ne vesszen el a szál, az alábbi szappanokat szereztem be:

Yamuna glicerinszappan 429,- Ft. (kiegészítés: körömvirágos)


Alterra Naturkosmetik Lavendel 299,- Ft.


és Drop of Nature 349,- Ft.


De nem ezekkel fogom kezdeni, hanem egy DM-es alverde olívás szappannal, amit tegnap bontottam fel.
Ez utóbbiról annyit, hogy szinte alig van illata, és szépen habzik. A formája erősen téglatest szerű, ami szerintem kényelmetlen, meg kell várni, hogy a használata során a kézhez "kopjon".
Majd meglátjuk milyen lesz...

Ár érték arányban pedig best of-ot nem is tudnék írni, mert ezidáig huzamosabb időn keresztül az Aldi-s szappant használtam, ami szerintem igencsak jó választás. Nem vettem észre, hogy szárítana. Kiszerelése nagy, 150 g-os, van virágos, és gyümölcs illatú, egyik sem erős, de gyorsan elillanónak sem mondanám. A maga 119,- Ft-os árával meg verhetetlen.

Szóval natúr- és kézművesszappanokra fel! (legalábbis teszt erejéig...)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #352 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 21:08:38 »
nah zsír pár nap és lövöm én is első tesztet. leírva már megvan a 3.-is csak csiszolgatom még. ezeket beszerzem akkor én is hogy legyen mihez hasonlítani a drága/drágább szappanokat is! :D aztán majd meglátjuk....  :futyul:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #353 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 14:20:00 »
Várom a teszt eredményét!  ;)

Nekem elfogyott a házi/kézműves szappanom, amelyről nem sok minden derült ki. Csupán annyi, hogy jó volt, sajnálom is, hogy elfogyott.

Tetszett, mert finom, krémes habja volt, enyhe, tehát nem erős, túlzó illattal. Működésre egyébként is kifogástalan, értem ezalatt, hogy feleslegesen nem ázott szét, nem volt szottyos, mint sok más szappan.
Relatíve sokáig is tartott és amennyire én tapasztaltam, bizony nem is szárította a kezem annyira, mint más társai. Azt kell, hogy gondoljam, a szappan egyébként is szárít természeténél fogva, csak az nem mindegy, hogy mennyire. Ebben az esetben ez tényleg minimális volt, legalábbis, ahogy tapasztaltam kettő szappan elfogyasztása alatt.

Remélem, találok még hasonlót.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #354 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 14:37:16 »
Öcsém barátnője készít olívaolaj alapú háziszappant. Levendulásat és citromfüveset próbáltam, azok nagyon jók, meg volt régebben natúr olívaolajos is.
A kávés nem sikerült neki túl jól, mert használat után nehezen szárad, elég szottyos lett. Próbálkozott borotvaszappan készítéssel is, volt benne sheavajtól, kókuszzsírtól kezdve minden jóság. A habja nem volt túl tartós, és az arcomat is szárította, viszont sampon helyett bevált. :)
(szerintem)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #355 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 14:42:50 »
Valóban, sampon helyett is jók, ezt nem is írtam.
Alapjában véve jók ám ezek a szappanok, csak néha eszetlenül sokat kérnek érte...
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #356 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 14:44:45 »
Az a furcsa, hogy más országokban mindenféle családi meg egyszemélyes vállalkozások csinálnak borotvaszappanokat. Itthon miért nem megy? Ennyire nehéz lenne? Az összetevőket le lehet koppintani a szappanok dobozáról.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #357 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 14:50:49 »
Az a furcsa, hogy más országokban mindenféle családi meg egyszemélyes vállalkozások csinálnak borotvaszappanokat. Itthon miért nem megy? Ennyire nehéz lenne? Az összetevőket le lehet koppintani a szappanok dobozáról.
Nem tudom mekkora igény lenne rá...de mi örülnénk neki az tuti.:)
Az összetevőket le lehet koppintani, viszont az arányokat elég jól el kell találni, hogy jó legyen a szappan, erre külön kalkulátorok vannak. Az se mindegy mit mikor hány fokon keversz össze, hogyan  és meddig hagyod hűlni, stb. Szóval nem olyan egyszerű a művelet, még pipereszappannál se.
A Nannys összetevőinek a listája megvan, majd megkérdezem a leányzót mit tudunk vele kezdeni. Annyit tudok, hogy ha csak természetes összetevőkkel dolgozunk, értem ez alatt pl a ricinusolajat, mint habképző anyagot, akkor sose lesz borotválkozásra alkalmas habunk.
(szerintem)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #358 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 14:51:59 »
Azt le, de az arányokat nem.
Nem véletlen tehát, hogy több hazai szappankészítőnek sem sikerült jó borotvaszappant készíteni. (talán egyiknek sem)

Szerintem olyan is játszik, hogy a kézműves szappanokba nem tesznek olyan fontos adalékokat, amelyektől működne a kész szappan, de a "természetes" titulusok meg nem engednek meg.
Sheavaj, meg minden jöhet, de ami segíteni a jó működést nem.
Vélelmezem, hogy ezek a cuccuk egyébként is nehezen beszerezhetőek egy kézművesnek.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #359 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 14:58:42 »
Az a furcsa, hogy más országokban mindenféle családi meg egyszemélyes vállalkozások csinálnak borotvaszappanokat. Itthon miért nem megy? Ennyire nehéz lenne? Az összetevőket le lehet koppintani a szappanok dobozáról.
Magyarországon is csinálnak kézműves borotvaszappanokat, csak hát a tesztektből az jön le, hogy nem olyan egyszerű jót csinálni. Valszeg sok kísérletezés és munka.

Ezen a piacon már kismillióan vannak eladók, ráadásul globális (mindenki mindenhonnan rendel cuccokat). Nem lehet egyszerű belépni. Nem tudom van-e rá komoly kereslet (nem pár darabra, hanem pár százra, aminél már érdemes ezzel foglalkozni).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici