Szerző Téma: Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...  (Megtekintve 154785 alkalommal)

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #315 Dátum: 2014. Június 26. - 09:22:18 »
Szia válaszolok mindenre.
Van egy Lord L6-os készülékem. Pamacsból HM borzpamacsot használok. Arko rúdszappant amit előtte lereszeltem és tégelybe raktam.
Borotvából Lord, kék astra, és Feather ezt használom. 
Lord nagyon nem vált be azt már nem is igen használom, eléggé agresszív és van hogy pontvérzés alakul ki nálam.  Általában 3-4 kör után dobom ki a pengét.
Kék Astra vele jobb a helyzet 8 borotválkozás simán megy vele utána cserélem le.
Feather hát 16 után már nem számolom  ;D  de nagyon profi cucc.

Amikor megborotválkozom általában 2-3 körben szoktam észreveszem hogy pl a Lord penge esetében pont vérzések vannak hiába is óvatos vagyok akkor is. Az arcom inkább pufis, tehát nem ilyen csontos.
Amikor végzek a borotválkozással szoktam használni Timsót szépen bekenem vele az arcomat és érzem hogy éget aminek örülök.  Ezek után rajta hagyom egy percig majd lemosom hideg vízzel. Timsó után nem látok még foltszerűséget.
Majd utána szoktam használni parfümöket. Azonban észrevettem hogy ezek után kezd pirosodni az arcom.

Amiket felsoroltál krémeket ezeket egész nap lehet érezni ? Felszívódik a bőrben vagy látszik rajta a krém közelről?

 :hat:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #316 Dátum: 2014. Június 26. - 09:41:50 »
Szia válaszolok mindenre.
Van egy Lord L6-os készülékem. Pamacsból HM borzpamacsot használok. Arko rúdszappant amit előtte lereszeltem és tégelybe raktam.
Borotvából Lord, kék astra, és Feather ezt használom. 
Lord nagyon nem vált be azt már nem is igen használom, eléggé agresszív és van hogy pontvérzés alakul ki nálam.  Általában 3-4 kör után dobom ki a pengét.
Kék Astra vele jobb a helyzet 8 borotválkozás simán megy vele utána cserélem le.
Feather hát 16 után már nem számolom  ;D  de nagyon profi cucc.

Amikor megborotválkozom általában 2-3 körben szoktam észreveszem hogy pl a Lord penge esetében pont vérzések vannak hiába is óvatos vagyok akkor is. Az arcom inkább pufis, tehát nem ilyen csontos.
Amikor végzek a borotválkozással szoktam használni Timsót szépen bekenem vele az arcomat és érzem hogy éget aminek örülök.  Ezek után rajta hagyom egy percig majd lemosom hideg vízzel. Timsó után nem látok még foltszerűséget.
Majd utána szoktam használni parfümöket. Azonban észrevettem hogy ezek után kezd pirosodni az arcom.

Amiket felsoroltál krémeket ezeket egész nap lehet érezni ? Felszívódik a bőrben vagy látszik rajta a krém közelről?

 :hat:

Kicsit értetlenül állok a posztod előtt.

1. A lord ( bár szeretem s a kedvenceim között van ) minden, csak nem agresszív.
2. Ha 3-4 kör alatt használsz el egy pengét ( s állításod szerint 2-3 kör egy alkalmad ) akkor mindegy milyen pengét használsz állandóan újjal borotválkozol.
Ha a borotválkozás után csíp-mar a timsó-as akkor próbálj kisebb vágószöggel borotválkozni, hogy ne gyaluld jobban a hámréteget mint szükséges.

Ezt úgy érheted el az optimális szöget, hogy a borotvád homlokát helyezed az arcodra s nem a fésűt, s addig csökkented az elvi 90° ot, míg a kés meg nem közelíti a uckve 25-30° os vágási szöget.

Érezni fogod ott nem ugrik a penge, hanem finoman siklik.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #317 Dátum: 2014. Június 26. - 10:01:14 »
Szia válaszolok mindenre.
Van egy Lord L6-os készülékem. Pamacsból HM borzpamacsot használok. Arko rúdszappant amit előtte lereszeltem és tégelybe raktam.
Borotvából Lord, kék astra, és Feather ezt használom. 
Lord nagyon nem vált be azt már nem is igen használom, eléggé agresszív és van hogy pontvérzés alakul ki nálam.  Általában 3-4 kör után dobom ki a pengét.
Kék Astra vele jobb a helyzet 8 borotválkozás simán megy vele utána cserélem le.
Feather hát 16 után már nem számolom  ;D  de nagyon profi cucc.

Amikor megborotválkozom általában 2-3 körben szoktam észreveszem hogy pl a Lord penge esetében pont vérzések vannak hiába is óvatos vagyok akkor is. Az arcom inkább pufis, tehát nem ilyen csontos.
Amikor végzek a borotválkozással szoktam használni Timsót szépen bekenem vele az arcomat és érzem hogy éget aminek örülök.  Ezek után rajta hagyom egy percig majd lemosom hideg vízzel. Timsó után nem látok még foltszerűséget.
Majd utána szoktam használni parfümöket. Azonban észrevettem hogy ezek után kezd pirosodni az arcom.

Amiket felsoroltál krémeket ezeket egész nap lehet érezni ? Felszívódik a bőrben vagy látszik rajta a krém közelről?

 :hat:

A Lord tényleg nem túl agressziv, de ez szubjektív persze. Sztem nincs olyan krém - kivéve krémparfümök -,ami sokáig illatozik.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #318 Dátum: 2014. Június 26. - 11:41:41 »
Majd utána szoktam használni parfümöket. Azonban észrevettem hogy ezek után kezd pirosodni az arcom.


Parfümöket nem tanácsos az arcra kenni, közvetlenül az után pirosodik ki az arcod, akkor mi a kérdés? Előfordulhat, hogy az arcodra kent "illatok" okozzák a bőrpírt, ami egyáltalán nem egy kívánt reakció.

Az az örömteli, ha a timsó nem csípi az arcodat, mert akkor nem sérült a hámréteged, kvázi szépen ügyesen megborotválkoztál, sérülésmentesen.

Próbáltál már Colongne-t? Illatozik sokáig és nem lép reakcióba az ember nyakával, füle tövével, ahová teszi...arcon mondjuk egészen más lehet a hatása.
Sheffield-England

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #319 Dátum: 2014. Június 26. - 17:39:03 »
powerball- Igen simán lehet, hogy allergiás reakciót váltanak ki az illatanyagok, főleg, ha borotválkozás közben akármilyen enyhén is megsérül a hámréteg.
Én ezt megvizsgálnám úgy, hogy elhagynám egy időre ezeket az illatokat és szimplán illatmentesen mi a helyzet. Az általam említett ASB-k egyébként enyhe és nem tartós illatúak és én speciel egyiket sem használnám főleg nyáron. Ahogy Szőrmók írta a tömény EDP-ket viszont amúgy tilos pl. AS-ként töményen az arcra fújni, szinte garantált valamilyen allergiás reakció az erre érzékenyeknél.

Visszatérve a penge felvetésre, kék Astra/ kék LORD és Feather mind inkább tudnak hámréteg gyilkosok lenni, mint pl. a zöld Astra, LORD SuperChrome vagy akár a BIC. Lehet ezekkel komfortosabb a borotválkozás, de amiket említek, azok meg megbocsátóbbak. Tehát lehet itt is kéne még kisérletezni, míg az ideális kompromisszumot meg nem találod, ami miatt fogja bírni az arcod az illatokat.

Azonban ettől függetlenül is akármik lehetnek azok a foltok és nem borotválkozással kapcsolatos, legfeljebb az hozza elő...

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #320 Dátum: 2014. Július 20. - 16:51:40 »
Valaki tud ajánlani jó alternatívát - a jó alatt azt értem, hogy kevésbé vegyszeres inkább valami jobban naturál cuccot - old spice deo helyett?

Ma már eljutottam oda hogy természetes bio szappanokat használok, borotválkozásban is már nem sok mű vackot már csak a deo-t kellene lecserélnem. Old spice-t használok már kb. mióta ilyen kell és abból is mióta kapni lehet mindig a géleset. Nincs bajom vele jól működik de ha van valami naturálabb cucc akkor szívesen kipróbálnám. Borotválkozós shop-okban láttam D.R. Harris, Speick meg Tabac-ot is de fogalmam sincs róluk. Tudtok ajánlani vagy használja valaki valamelyik márka termékét?

A segítséget előre is köszönöm!  :handshake:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #321 Dátum: 2014. Július 20. - 17:03:49 »
Speick stift nagyon jó, rendszeresen használom.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #322 Dátum: 2014. Július 20. - 17:12:09 »
Speick stift nagyon jó, rendszeresen használom.
Nekem is nagyon bevált a Speick, de nem mindenki szereti az illatát.

Nekem bejön még a DM sajátmárkás biodezodora, azt hiszem Alverde a neve, golyós, kellemes, enyhe fanyar illat, számomra tökéletes izzadásgátlás, talán a legegyszerűbben beszerezhető.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #323 Dátum: 2014. Július 20. - 17:20:25 »
Mülleres Terra Naturi is nagyon jó:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #324 Dátum: 2014. Július 20. - 18:28:19 »
A Tabac mellett leteszem a nagyesküt. Imádom
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #325 Dátum: 2014. Július 20. - 21:06:36 »
Köszönöm mindenkinek a segítséget!   :thanks:


Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #326 Dátum: 2014. Július 28. - 04:24:58 »
Uraim!

 Most kezdtem nagy és  több  bioszappan (bionom) tesztelésbe ha lenne rá érdeklődés akkor közé teszem a tapasztaltakat.




Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #327 Dátum: 2014. Július 28. - 09:34:16 »
Uraim!

 Most kezdtem nagy és  több  bioszappan (bionom) tesztelésbe ha lenne rá érdeklődés akkor közé teszem a tapasztaltakat.
Milyen szempontból teszteled?

Megnéztem a honlapjukat, hát, nem valami bizalomkeltő a "csak mi vagyunk a 200% bio, mindenki más becsap" indítás. SZVSZ aki mindenképpen bioszappant akar, ma már simán talál a DMben/hasonlókban is. Családomban van ekcémára hajlamos, neki a választóvonal nem a bio/nembio vonalon volt, hanem azon hogy van-e a szappanban stb illatanyag, azóta hogy ezeket kiszórta, meg pár kaját, elmúlt ekcémája.

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #328 Dátum: 2014. Július 28. - 10:47:27 »
Semmi extra csak egyszerűen hogy jó-e.  Mennyire,  habzik,  fogy stb.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #329 Dátum: 2014. Július 28. - 11:10:27 »
Persze, próbát megér.

Én is kaptam 2 db. kézműves szappant, a másodikat fogyasztom most.
Igen kellemesen habzik, finoman krémes és amennyire észrevettem, kevésbé szárítja a bőrt.  Nem igényli a kezem a krémezést utána. (ettől függetlenül régóta krémezem a kezem, gyerekkorom óta)
Szeretem a pipereszappanokat (folyékonyat ezért nem is használok), de csupán annyit várok tőlük, hogy tiszta legyen a kezem és ne szárítsa a használat közben/után. Illata lehet virágos, vagy gyümölcsös, akár natúr is.

Visszakanyarodva, az egyikkel tettem egy próbát borotválkozás terén is. Szépen felhabzott, remekül párnázott, nem is esett össze - már most jobban teljesített, mint amit próbáltam kézműves borotvaszappan - de valahogy nem volt az igazi. Nyilván, mégiscsak pipereszappan.

Még annyi, hogy egyszer próbáltam a Dave krémes szappant. Életem egyetlen szappanja, amelyet kidobtam úgy, hogy még a felét sem használtam el. Na az is krémes volt rendesen, de az már túlzóan, és a szaga (nem illata) sem tetszett nekem. Repült.

Úgyhogy kíváncsiságból én szívesen olvasnék, ha írnál róla. De az ára borzadály... Bio ide - bio oda, natúr ide - natúr oda. 
Lajong és bolotvál! ;-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici